Steyer Mannlicher CL II SX - classic mountain

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Steyer Mannlicher CL II SX - classic mountain

Příspěvek od msoukup »

Máte prosím někdo praktické zkušenosti s touto zbraní (pozitiva/negativa)? Díky. MS
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
oxa
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 22.10.2009, 18:29

Re: Steyer Mannlicher CL II SX - classic mountain

Příspěvek od oxa »

Milane, co takhle steyer mannlicher SM 12 SX mountain? Měl jsem v ruce obě kulovnice a zvítězila SM 12. Pro hřbetní napínání mám slabost. Mám ji od října a opravdu mi sedla.
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Steyer Mannlicher CL II SX - classic mountain

Příspěvek od msoukup »

No já zase hřbetní napínání nemusím. Měl jsem možnost si to vyzkoušet pár let s kulovou kozlicí Merkel B3 a žádnou výhodu v tom nevidím. Jednak často lovím tzv. na bajonet a zatím jsem neviděl hřbetní napínání, které by bylo opravdu tiché. Druhak to nepovažuji za bezpečné. Ač jinak pacient na Sauer 202, tak Sauer 404 pro mě není volba, bohužel. CL II SX (9,3x62) mám asi měsíc, zatím bez montáže a puškohledu. Spíš mě zajímá nějaká zkušenost s pažbou, jsem zastánce dřeva a tohle je moje první plastovka :-). Zatím byl docela problém se zkrácením, tovární délka mi nesedí a všechno mám individuálně upravené, potřeboval jsem se dostat na 34 cm od spouště na botku, továrně je 36 cm, takže ubrat 2 cm. Nakonec to samozřejmě šlo, ale ne úplně jednoduše, nicméně když se chce.... Docela sranda, dutý vnitřek pažby je vyplněn montážní pěnou :-). Část musela pryč a pak po úpravě znova dovyplnit, takže jsem mazal do stavebnin pro takovou tu málo expanzní :-). Jinak pažba má jakýsi bedding, optimalizovaná na bipod, v zásadě in line, uvidím. O železo celkem strach u Steyera nemám :-). Pojistka, no jak to říct, je to plast a asi jsem rozmazlený ze Sauer 202 :-), co se pojistky a chodu závěru týká :-). Ale plánuju to jako vyloženě pracovní flintu. M
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Steyer Mannlicher CL II SX - classic mountain

Příspěvek od msoukup »

Jo, ještě jsem zapomněl, při zkrácení jsem ještě měnil sklon botky, ačkoliv se pažba tváří jako klasická inlinovka, tak botka má v továrně šikmý sklon, který mě taky nevyhovoval. Při zkrácení se z toho udělala kolmice puštěná na hřbet pažby. Takhle mi to už sedí. M
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Odpovědět