Antimyslivost

Máte nějaký TIP na pěkné stránky nebo literaturu o lovecké-myslivecké nebo střelecké problematice? Podělte se prosím.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

to Maja: Bylo by lepší se tady do nás nenavážet. Tady jsme všichni takříkajíc na jedné vlně a tvoje bláboly nás iritujíí.
když o něčem nic nevím tak o tom nepí?i :!: Nejlépe ani na svém blogu, protože se tam dívají občas i lidé co tématice rozumějí a uráží je to, ale když už o tom tedy musíš ?ířit bludy tak u sebe a necpi se někam kde nemáš co dělat. :twisted:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Maja je zkola ven. Ja tu o ni nestojim.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Nechápu, proč jsi se registrovala na tomto foru

Příspěvek od precechtel »

Milá Majo,
nevím, co Tě vede k tomu, že chceš nav?těvovat toto forum, když lidé účastnící se tohoto fora evidentně nejsou Tobě po chuti. Přečetl jsem si článek na blogu včetně reakcí. Myslím, že nelze smě?ovat nenávist proti myslivosti a myslivcům a vegetariánství, nepatří do toho osobní útoky a silná nebo vulgární slova. Já se na celou věc dívám s odstupem a chladnou hlavou. Mně by ani nenapadlo psát nějaký článek proti vegetariánům nebo veganům či ochráncům přírody. Nevím, zdali jsi autorem článku a ani mně to nezajímá, ovšem ztotožňuje? se s názory v článku a vážnivě je obhajuje?. Já chápu, že v 15-ti letech člověk revoltuje a snaží se bourat zavedené a chce nové věci a napravovat pokleslou lidskou společnost. Z Tvého projevu je patrno, že jsi nepochybně intelektuálně zaměřená, to je Ti jenom ku cti, tak je alespoň šance, že časem pochopí? historické souvislosti vývoje lidské společnosti včetně stravovacích návyků, že dojde? také ke smířlivosti a toleranci.
Já mám přes padesát věku, narodil jsem se a ?iju na vesnici, praděda byl vesnický kovář, děda zemědělec a řezník, celá moje rodina je sepjatá se zemědělstvím, přírodou a zvířaty domácími i volně ?ijícími. Od dětství chovám psy / momentálně máme tři /, pečuju o zahrádku a ovocné stromy, chovám slepice, včelařím a jsem už přes 30 let myslivec. Zvřata mám velmi rád, nemám rád, když je někdo týrá. Pravidelná moje snídaně je ovesné músli a bílý jogurt se l?ičkou medu od mých včel. Ale vegetarián ze mně nikdy nebude. Jsem toho názoru, že teda když někomu vadí konzumace masa, až ho nejí vůbec, když i kvůli kuřeti z marketu to kuře z velkochovu musí někdo zabít. Jsem bývalý velkoprovozní zootechnik, umím dobře odrodit obtí?ný porod krávy i prasnice / mám úzkou ruku /, umím zabít a vykolit prase, býka i krávu a nestydím se za to, až tedy konzumují maso jenom ti, co zvíře dokážou zabít a zpracovat ke konzumu. V bibli se praví - zabij a jez - není tam nic o tom, že by člověk měl být jenom vegetariánem.
Prostě vy všichni pseudoochránci přírody, co bydlíte v panelácích, co jste nezasadili strom, nevíte co je rýč a motyka, co je sekera, nůž, zbraň, neumíte říznout do ?ivého, snažíte se zvrátit koloběh přírody od narození po smrt, nemluvte mi do mého způsobu života, já vám do va?eho nemluvím.
Milá Majo, bylo by to s Tebou na dlouhou diskuzi a možný výsledek zatím nejistý. Vzhledem k svému věku vím hodně o výšivě zvířat i lidí, o vitamínech, hormonech i minerálech, vegetační vodě, cvičení jógy, zdravém způsobu života, ale nemá smysl tyto věci rozebírat, pokud není zájem naslouchat, není dobré své názory někomu příliš vnucovat.
Majo, vzhledem k tomu, že asi nemáš ve své rodině ani ve svém okolí myslivce, o myslivosti toho asi mnoho neví?, tak se nesna? nám rozmlouvat náš život, náš vztah ke zvířatům a k přírodě. S pozdravem
František.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Fando asi uz pozde... ona si to uz asi neprecte. :roll: :oops: :lol: Nemel jsem zajem tu nechat rozvijet debatu s detma. Nejsme materska. Ale vzhledem k tomu, ze ji rodice nedovoli stat se veganem, tak ji doma snad tata srovna.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

Precechtel: Tak tímto způsobem bych to chtěl umět vysvětlit každému, kdo je proti myslivosti a mému způsobu života. Tohle slohové cvičení nemá chybu, je z něj cítit inteligence a životní zkušenost. Opravdu skvělé.
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Jen škoda že si to už nepřečte! Klobouk dolů Franto.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

velice dobře napsáno ale ten kdo nechce nepochopí
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Skoda? Ja myslel ze o debatu s ujetyma detma nestojite? Pletu se? Chcete do toho investovat svuj cas?

Ja tedy ne.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Já bych s ní určitě debatovat nechtěl. Ta jediný co by si zaslou?ila tak je pětadvacet na holou :!: :twisted:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

každopádně nemá smysl tuto debatu rozvíjet dále.každý z nás(nebo alespoň většina)ten blog navštívila a udělala si svůj obrázek.Tato debata by k ničemu nevedla, proto souhlasím s Andym. :!:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Klidně jí to hoďte na ten její slavnej blog. bohužel se domnívám, že je to celkem zbytečné. Také jsem jí tam znovu přispěl, ale domnívám se, že to bude o ničem. No a ta její výzva, Nechť se všichni ostatní sem připojí a dělaj dusno je skutečně ubohá a naprosto dětinská. Hold holčička nějak nepochopila o co jde a když prostě furt mele jednu a tu samou a vůbec nepřemýšlí, tak je to velmi těžké. Jsem docela rád, že ju Andy stopl. Skutečně by to bylo o ničem a akorát by bylo velké dusno.

Za ještě většího omezence pova?uji toho autora článku (nazval bych ho jinak, ale řekl jsem si, že nebudu vulgární), protože jen ty komentáře pod fotografiemi jsou absolutně zcestné a mimo. Tito lidé bohužel nepřemýšlí o tom co dělají a prostě dělají to o čem jsou absolutně přesvědčeni. bohužel se toto ?íří jako mor a obzvlá?tě mezi mladýma holkama, které si tím vším snad dokazují svou bytost a svou existenci.

těžko říct do mysli jim nikdo nevidíme a kdybychom viděl tak .....
Pravdou je, že by asi Maja zaslou?ila pár facek a trošku tvrd?í ruku nad sebou. těžko říct neznám ji, ale dle jejího stylu vyjadřování a hájení názoru mi to tak připadne. Je prostě jak malé dítě, které když nemá co chce sebou sekne na zem a začne řvát a kolem sebe kopat nohama.

No dosti už diskuzí o tomto, je to zbytečná ztráta času. Jak jsem již psal, ještě že ji vykop, stačí, když občas mrknu na její blog a tam něco přispěju. Jsem zvědavý, jaké budou rce po posledních přípsěvcích.

Hold holčičku to hodně vzalo. 8)
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

nesouhlas...

Příspěvek od nimrod nimrod »

Milá Majo.
Víte vůbec něco o myslivosti a lovu, nebo jste si udělala názor jen tak z médií a zprostředkovaně? Víte něco o významu, historii a kultuře tohoto odvětví lidské činnosti? Asi ne...škoda, věřím že z širšího pohledu byste jistě změnila názor. :wink:

Lovím zvěř (podle všech pravidel jak etických, tak legislativních), ale to neznamená že zvířata nemám rád! Nevím kteří z běžných pracujících lidí se o zvěř a její prostředí starají více nešli myslivci. Lesníci nebo zemědělci? těžko.
Zeptejte se, kde se tratí odpadky z jara kolem cest, kdo je uklízí, kdo vysazuje např. koroptve, kdo za to platí z vlastních kapes? Vy snad??? ...pokud ano, jde nám v tomto o stejnou věc. Kdy jste slyšela o posledním výskytu vztekliny ve volné přírodě v rámci ČR? Zeptejte se kdo se o její likvidaci nejvíce zasadil - myslivci. Proč myslíte že spárkatou každý rok přeléčujeme cermixem proti parazitům, nebo lišky vakcínou?protože je nemáme rádi a chceme jim uBlížit??? :roll: Ne, abychom zachovali zdravou, silnou a co nejkvalitnější populaci divoké zvěře pro naše potomstvo. A to i v dne?ní době továren, skládek, motorismu a rozrůstající se urbanizace.

když to shrnu:
Lov je nedílnou součástí myslivosti. když pominu ekonomické aspekty lovu (prodej zvěřiny, lovecká turistika) a význam využití zvěřiny (našeho trvalého přírodního bohatství) jako vysoce kvalitní suroviny, tak v dne?ní kulturní krajině to bohužel bez lovu (regulace) jaksi nejde. Je nutné udržet populace zvěře co nejsilnější a z hlediska biodiversity i nejrozmanitější. Z environmentálního hlediska nelze pominout regulaci volně ?ijících ?ivočichů, bylo by to na úkor njen zvěře samotné, ale taky celého ekosystému.
To znamená nelze na myslivost nahlí?et zjednodu?eně jen s tím, že zavřu oči a řeknu si: Ti myslivci jsou ale zlí lidé - zabíjí divoké zvířátka a přitom neudělám sám nic, co by jim v širším měřítku prospělo.
S pozdravem Nimrod.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Andy, až jsem to poslal, tak jsem zaregistroval Tvůj výmaz, no co u?. Akorát tady alespoň vy kamarádi znáte trošku víc moje názory. Zpátky už to brát nebudu a za svými slovy si stojím. Franta.
politice a politikům zmar
vhool

Příspěvek od vhool »

franto je dobre ze jsi to tu napsal.oni si sem ted tu cesticku stejne najdou neboj.vyhodis je dverma a oni vlezou oknem :evil: .jinak napsal jsi to moooc dobre a hlavne slusne coz nekteri vazeni kolegove nedokazali uchovat si chladnou hlavu :wink:
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - v?ici, huba mně sice už několik let dá se říci ?iví, ale už dost té chvály, bo se budu stydět. F.
politice a politikům zmar
Odpovědět