změny využití loveckých psů

Pejskové a jejich výcvik
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od sladoch »

Taky nemám nic proti jezevčíkům, ale myslím, že jsou rozhodně lepší psy na černou. Kdyby nebyl ten nesmyslný výškový limit, tak by to bylo ještě lepší.
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od sladoch »

Ještě takový dodatek. Já bych jako psa na černou chtěl stafbulíka. Dělá docela hlavou, umí i podržet prase když na to přijde. Pak mě ještě zaujal alano, ale to spíš taková naděje, že by to snad někdy šlo.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od Petr1970 »

z mýho pohledu at si fouskaři nebo majitelé vyšších psů tvrdí co chtěj, ale ten pes má menší šanci..

madar, výmar, fousek... cokoli vysokého... v kontaktu dostane hrozně.. jestli to přežije tak je zkušenej a nechodí na kontakt...

psi přes 50? mají těžiště výš a je to sakra znát...

amatérské pozorování z naháněk... nikomu to necpu
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od Leon »

Ještě že to přiznáš že to je amatérské pozorování :D Za mě to není o výšce ale o postavě a genech :wink:
CZ 550 american 308win.
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od regis24 »

Petr1970 píše:z mýho pohledu at si fouskaři nebo majitelé vyšších psů tvrdí co chtěj, ale ten pes má menší šanci..

madar, výmar, fousek... cokoli vysokého... v kontaktu dostane hrozně.. jestli to přežije tak je zkušenej a nechodí na kontakt...

psi přes 50? mají těžiště výš a je to sakra znát...

amatérské pozorování z naháněk... nikomu to necpu
Člověče, to tvoje pozorování bylo nějaký divný. Ohař skutečně není určený na naháňku, na kontaktní práci s černou zvěří. Ale stejně tak na to není určený jezevčík nebo teriér. Honič je pes který je na tuto práci ten pravý. A když je to vyšší Honič, že má v kohoutku kolem těch 55 - 60 cm, tak předvádí úplně jiné divadlo. Ale já jsem zaujatý, já takového psa mám, tak je jasné, že budu chválit.
Odpovědět