Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Vše o kulovnicích a malorážkách
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od Rogam »

Se asi s tou cenou zbláznili nebo tam je o nulu navíc :lol: https://www.czub.cz/cz/produkty/kulovni ... h-897.html :roll: chtít cca 170t za CZ 550 SAFARI CLASSICS II., za to je téměř kulovnice Rigby v základu https://www.johnrigbyandco.com/guns/the-big-game/
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od gawein »

Když si vezmeš, že dříve CZUB musela nejdříve vyvézt systém, ten pak běžná americká puškařská firma zpracovala na zbraň. Ta se potom zpětně dovezla do ČR dala se na to ještě pěkná obchodní marže a ve finále to nestálo ani třetinu jako teď, s tím , že jediný markantní rozdíl je povrchovka na oceli. A ještě to prezentovat jako unikátní ruční práci kde se lícuje součástka na součástku, tak je to smutné. Holt ….. CZUB.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od Rogam »

Tak, tak a jaké k tomu ještě prezentují v SR , s prominutím, žvásty http://www.streleckarevue.cz/kategorie. ... assics-ii-
to chci vidět, jak si to budou v Africe za ty prachy kupovat "také náročné lovecké průvodce, strážce rezervací a další.". :) v Mosambiku měl jeden takový strážce starou .303 Brit a další AK47 :)
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od george.barley »

Sedl jsem si z toho fakt na zadek....
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od Reno »

Ale pánové, ruku na srdce: Dokáže někdo z vás v penězích vyčíslit to nezměrné úsilí, aby v Agrozetu Uherský Brod vyrobili kulovnici, na které si doma nebudete muset nic dodělávat, protože už z výroby vše funguje, jak má, no a navíc s kvalitnější (pravděpodobně) povrchovou úpravou? Třeba ta cena odpovídá, že... :lol: :twisted:
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od palkopal »

Ale no tak. Už dávno cena zboží na trhu není dána výrobními náklady, ale ochotou kupujícího za tu cenu koupit.
Před lety jsem se ptal známého, zaměstaného u zahraniční firmy, jak si u nás (v ČR) vedou, odpověděl mi: "Jak bych ti to řekl - 98% ceny našeho zboží je marže." Tož tak.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od Zbrojovák »

jak kde...
někdo ty nákladové položky spočítal, zřejmě controlling, přidalo se něco aby se vydělalo a hodilo to takovou cenu holt...
:)

nebo někdo si všiml že magnum mausery individuálně stavěné vychází 3x dráž, tak prostě něco tam dali a šup 1/3ceny se to musí prodat...

jo mohli by to chtít proč ne... ale museli by to postavit na systému ZG47, co do spoušťáku a dizajnově se přiblížit prostě novodobé M98Magnum od Mauseru, Fanzoie, aj.

takto nee...
vždyť koupím obyč ZKK602 v základu zachovalou, třeba za 15, dám ji materiál na pažbu, slušnou pažbu, péči apod. povrch... tak jsem materiálově dál protože mám Poldi elektro a hlavně mám pořád to kilo doma s kterým můžu vyjet na toho pakoně nebo prase bradavičnaté a splnit si africký sen :D to vše do 170ti tis kč

ale obchodně je to zaměřené asi na trochu jinou klientelu... no uvidí se jaký obchodní úspěch s tím budou mít... jsem sice duší patriot, nicméně za ty peníze raděj Rigbyho v základu... bohužel...

navíc co to je kovaná protlačovaná hlaveň??? :) tak buď je snad kovaná anebo protlačovaná ne?
typický šotek... a šlendrián...že nikdo už asi nezná techn. výroby hlavní, to je to samé jako bych řekl že nabízím nůž z nerezavějící uhlíkové oceli... ale třeba vyvinuli metodu kdy se vykove a ještě pro jistotu protlačí... no nevím :D
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od pufr »

Slyšel jsem několik pochvalných zpráv z nedávné doby o hlavních, které protlačuje Ing. Stanislav Buráň (ISB) v Nivnici či kde - mluvilo se konkrétně o ráži .338 a prý rozptyly vynikající - ale to jsou to - jak píšeš - 100% protlačované hlavně. Kombinace technologií je možná - viz Lothar Walther - ale u CZUB bych taky jako první podezíral marketing ...
Pufr
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od josse »

Měl jste ji nekdo v ruce? Dva roky po sobě se vystavuji na iwa a loni byly i na Lysé. Materiálem a odvedenou práci ty zbraně tuto hodnotu maji. Například leskla varianta se celá lešti ručně protože vysoký lesk se jinak udelat nedá a na pažbě je tradiční politura kterou v teto republice uz taky moc lidi neumi. Výrobní kapacita byla nastavena na 100ks rok a poptávka ji převyšuje což asi o úspěšnosti projektu neco vypovídá. A to že ti co na to nemají vykrikuji že by si to poskladali sami levneji ken s úsměvem přejdou... nikdo vam nebrání.
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od fary »

Přesně jossé. Takže za vyleštění a supr polituru na standard. prkno 600-700 procent ceny navíc je adekvátní?! Musím tedy napsat, že patřím do skupiny nuzáků, co na to nemaj, nicméně kdyby se něco stalo a změnilo se to, tak rozhodně jedu do UB a zakoupim za skoro 200 prutů pětsetpadesátku, překrásně vyglancovanou s boží politůrou....podotýkám, že proti UB kulovnicím vůbec nic nemám, vlastnil jsem dvě a sloužily k plné spokojenosti, nicméně dle mého mají své místo v segmentu zbraní kategorie nižší střední.... áá to mi nikdo nevymluví!!!
A že s ní maj famózní obchodní úspěch jim samozřejmě ze srdce přeji :D
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od george.barley »

Taky jsem ji mel v ruce v Nemecku ale,ze by to byl nejaky zazrak....Normalni tuctovka povrchove lepe zpracovana ,nic vic nic mene.A pokud nekdo uvazuje o exkluzivnejsi flinte kterou nema kazdy,rozhodne sahne hlubeji do kapsy a koupi si znacku jako Rigby nebo Mauser kde kupuje mimo 150% kvality taky znacku,pribeh,historii.A nebo si necha postavit kulovnici od puskare na miru kde si vsechno vybere podle sve chuti a moznosti.Kulovnice CZUB bude vzdy v oblasti Big Game kulovnic jen pracovni flintou pro pruvodce,zbran na zapujcku atd.Rad bych vedel jestli tech zbrani postavi skutecne 100ks rocne jak se pise....Pochybuju ze by si ji nekdo domaci koupil,predpokladam 100% export.Samozrejme nasi zbrojovce uspech z celeho srdce preji :wink:
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od bon »

Prostě si řekli, že když se s tím můžou živit jinde: http://americanhuntingrifles.com/?page_id=33, tak to taky zkusí :idea:
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od gawein »

Když dva dělají totéž nemusí být výsledek stejný. CZUB je určitě pyšná na to co vytlačila, ale tahle US firma je přeci jenom o level výše(ikdyž ta cena je taky vyšponovaná.)
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od pufr »

Pokud by výroba 100 ks CZ 550 SAFARI CLASSICS II ročně za cca 170t/ks měla být zárodkem funkčního custom shopu, kde se budou uplatňovat namísto montérů páni puškaři, pak zaplať pámbů, že to konečně někdo začal :)

No a k té AHR třípolohové pojistce přímo na úderníku a AHR spoušti s lépe umístěným jazýčkem a možná i lepší funkcí, se asi dá říct jen ta obecná zkušenost, že v okamžiku, když kdokoli z nás propadne dojmu, že dělá vše nejlépe (a daří se mu tak výborně, třeba jak v současné době CZUB), vždy už někde jinde u ponku nebo notebooku sedí někdo, kdo vymyslel lepší řešení ...
Racionální přístup má třeba Blaser, když takové podařené novinky, jako Atzl Kugel Abzug, pažbu Prof. Succes a pod. nabídne zákazníkům pod svou značkou. Asi je ale potřeba umět být k takovým šikulům s nápadem dotaženým do finále stejně velkorysý, jako třeba při stanovení ceny CZ 550 SAFARI CLASSICS II ... pak se dílo daří a vydělají všichni :)
Pufr
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od gawein »

To Pufr … máš svatou pravdu.

V CZUB Vám řeknou" Valíme výrobu na maximum a nestíháme. Jsme úspěšná firma. " (trochu mi v tom nesedí ten nucený výprodej zbraní co proběhl). To mě jako zbrojaře těší a držím jim palce, ale na druhou stranu vidím jak jim výroba dlouhých zbraní konstrukčně a kvalitativně klesá. Oni to překryjí PR, ale už to začíná vidět nejenom odborná veřejnost ale i běžní uživatelé. Viz "revolučně nová CZ 557".
Odpovědět