Členem ČMMJ

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od Jiří K. »

250 je pojištění. Členské je zbytek. Ty Omsy musí z něčeho žít. Jinak kritizovat a hlavně mimo organizaci je velmi jednoduché. Co tak to zkusit změnit. Být členem, jít do OMR chodit, na sněmy. Kritizovat to umí každý. U nás účast na sněmu 35 až 37 členů a počet nových kandidátu rady 0!!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od fesoj »

To, že se zrušilo povinné členství v ČMMJ, pokládám za snad největší chybu v polistopadovém mysliveckém vývoji. Řekněme si to otevřeně - ČMMJ, aby mohla být plnohodnotnou partnerkou státu a důstojným protivníkem různých těch panelákových ochránců přírody, musí zastřešovat co největší počet myslivců, ideální by bylo pokud možno všechny. A tím, že z ní vystoupíme, vůbec nic nedokážeme, naopak si sami pod sebou řežeme větev. Uvažování některých z nás nemohu pochopit. Třeba takový Leon, který mívá zpravidla rozumné názory, píše, že kvůli nečestnému jednání na psích zkouškách z ČMMJ vystoupil a že raději zaplatí víc a pojede někam, kde bude zajištěno spravedlivé posouzení jeho psa rozhodčím s patřičnou aprobací. Na to má samozřejmě právo, jen nevím, kde v naší republice sežene zkoušky, které organizuje někdo jiný než ČMMJ, což je jediný subjekt, který je k tomu ze zákona pověřen. A nechtěl bych to zakřiknout, ale zdá se mi, že jsme se snad konečně dočkali vedení, které je ochotné a zejména schopné něco dělat včetně vystoupení na ochranu našich zájmů v celostátních mediích - a získat k tomu prostor je dnes sakraportské umění !
Kritériem pravdy je praxe.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od Jiří K. »

To zrušení povinného členství je chyba i není. Pokud by bylo, tak se asi v ústředí nic moc nezmění. Penízky by tekly, předsedy by dělali odložení politici a jen by řečnili kolik lidí zastřešují a jakou mají za sebou sílu. Momentálně je důvod k mírnému optimismu.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od Michal_123 »

Ale no tak.
Pokud bylo a stále je 250kč pojištění a zbytek je členský poplatek, pak do letošního roku byl 800-250=550Kč. Od příštího roku je 1000-250=750Kč. To je skokový nárůst o 36% a to mi přijde dost.
Už mám příští rok zaplacený, ale jestli budou tímhle tempem pokračovat, tak to s odlivem členů zase hejbne.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od Jiří K. »

Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od Michal_123 »

Jiří K:
Jestli to bylo na mě, pak skutečně nechápu souvislost, zkus mě prosím trochu popostrčit.
A k aktivnímu zapojení do ČMMJ a podobným řečem:
Taky se nezapojuji do politiky, přesto, že se mě plně týká.
Vážím si členů LEXu, přesto nejsem jejich člen a jejich činnost je pro mě velmi důležitá.
Jsem členem ČMMJ, nechci však být v žádném výboru ČMMJ ani na lokální úrovni.
To mi však v žádném případě nebrání se k fungování kterékoliv z výše uvedených organizací vyjadřovat a hodnotit ji, včetně ČMMJ.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Členem ČMMJ

Příspěvek od tonny »

Jiří K. píše:To zrušení povinného členství je chyba i není. Pokud by bylo, tak se asi v ústředí nic moc nezmění. Penízky by tekly, předsedy by dělali odložení politici a jen by řečnili kolik lidí zastřešují a jakou mají za sebou sílu. Momentálně je důvod k mírnému optimismu.
Tohle je i můj názor.
Jsem členem i LEXu, neaktivní v podstatě jen platící u obou. Pokud jde o výši příspěvku, nenavyšuje se každý rok, ceny rostou pořád. Dokonce i minimální mzda. :D
Odpovědět