Podíl "tajných" kooperantů ve výrobě značkové optiky

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Podíl "tajných" kooperantů ve výrobě značkové optiky

Příspěvek od kojot »

Vím, že se to těžce chápe, ale vše je odvislé od objemu produkce. Třeba model Minox ZP TAC se dělá malosériově na zakázku dle požadavku osnovy. Z Japonska, nebo Číny by ho asi za 10 dní od objednávky nedodali.

Co se týče Leica (Leitz camera) a její filiálky v Portugalsku, je to pravda. Ovšem není pravda, že Leica vyrábí vše v Portugalsku. Ze sportovní optiky se tam vyrábí modely:
Geovid R
Trinovid
Dálkoměry Rangemastery CRF2400-2700
Visus
Tempus
V Portugalsku se realizuje záruční i pozáruční servis.

Ve WETZLARU:
Geovid HD-B/HD-R
Ultravid
Noctivid
Apoletevid
Magnusy
ER LRS

Mimochodem ani Leica nevyrábí na sklad (jako žádný prémiový výrobce), ale na základě rostoucí poptávky od "country dealers". Letos na IWA představí Leica nový dálkoměr CRF2800B,inovovaný Geovid HD-B, nový model puškohledů Fortis se šestkovým zoomem a nové Magnusy se sedmičkovým zoomem. Slíbili i termovizní zaměřovač, tak uvidíme. Co ty na to Pufre? Budu mít místo v autě :D
Kdo netermí s námi, termí proti nám
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Podíl "tajných" kooperantů ve výrobě značkové optiky

Příspěvek od kikin »

Pufr_trochu jsi mě znejistil,protože Ježíšek přitáhnul Zeiss viktory V8,4,8-35x60.Wetzlar Germany.
Je Ježíšek bouďák,nebo né? :D
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Podíl "tajných" kooperantů ve výrobě značkové optiky

Příspěvek od pufr »

Leica Portugal má i svůj web, byť trochu univerzální
https://leica.pt/?lang=en
a na výrobcích je příslušné označení

Že ani prémiovým výrobcům nezbude v oblasti lovecké optiky nic jiného, než "zvednout kartu" spotřební optoelektroniky je jasné už nejméně pět let, termovizní zaměřovač Leica je dobrá zpráva - možná se už naše generace dočká nějaké "kultury" v téhle oblasti :) :D

Kikine, myslím, že si můžeš gratulovat k dobrému přístroji Made in Germany :) Trh si ty osminásobné a desetinásobné zoomy vynutil - se všemi jejich vlastnostmi, lidičky z výroby se někdy trošku usmívají ... Já ho nemám :(

Na IWA většinou zmateně pobíhám celé čtyři dny (mám to štěstí :) ), letos mi to ale kříží jarní prázdniny našich dětí a ty jsem zatím nikdy neobětoval, tak uvidíme. Každopádně Kojote velmi děkuji za velkorysou nabídku, vážím si jí a zapisuji do slábnoucí paměti :)
Pufr
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Podíl "tajných" kooperantů ve výrobě značkové optiky

Příspěvek od kojot »

kikin píše:Pufr_trochu jsi mě znejistil,protože Ježíšek přitáhnul Zeiss viktory V8,4,8-35x60.Wetzlar Germany.
Je Ježíšek bouďák,nebo né? :D
V8 má ve skutečnosti sedmičkový zoom. To jsou ty neduhy osminásobných zoomů :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Podíl "tajných" kooperantů ve výrobě značkové optiky

Příspěvek od kikin »

Kojot -když jen to,tak jsem v pohodě.Horsi by to bylo,kdyby to byla převlečena Meopta nebo Fomei.
Odpovědět