Střelecká trojnožka

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od Zbrojovák »

dobrý, to je úplný základ a řešil jsem to hnědou kobercovou páskou, jinak to fakt studí, cinká o podrost atd. u vanguarda spodky nelze, vysouvá se opačně - zase mělo to být potažené nějakou gumou- bužírkou, ale na to nemyslí asi z výroby nikdo, takže jen vrchy zase kobercovka, aby nestudila
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Kdyby jste nekdo nemeli vyuziti pro Primose a chteli se ho zbavit, dejte mi prosim vedet
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od Karel61 »

Včera jsem objednal Primos GEN II za 2735,- Kč, tj. o tisícovku levněji, než jinde.
http://www.elovec.cz/teleskopicka-trojn ... pod-gen-ii
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Dik za tip. Teze objednano.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od Myslivec Milda »

Z vlastní zkušenosti zastávám názor, že všechny tyhle Primosy a podobné komické trojnožky jsou taková "tragédie - parodie " na fungující věc. To co opravdu, ale opravdu funguje vždy a všude a hlavně dobře je : https://www.youtube.com/watch?v=VBr3ygJdUxs
Kdo vyzkoušel ten nic jiného do ruky nevezme, kdo nevyzkoušel ten o hooooodně přišel. Tož asi tak.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od Karel61 »

To Myslivec Milda:
Systém této dvojité dvojnožky se řešil pár příspěvků výše. Příspěvky i videa dokumentují těžkopádnost, nevhodnost do těžšího terénu, a zejména obtížné směrování do stran a nemožnost tažení na zvěř v horizontálním pohybu.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od BwanaHunter »

Nemam nic proti mistru Jakelemu, a nektere jeho produkty sam pouzivam. Ale tady souhlasim s Karlem. Ackoliv se da tenhle typ pouzlt jako dvojnozka a pak nic nebrani horizontalnimu pohybu zbrane, zatim me zadna z nich neoslovila tak, abych ji zvolil a prestal pouzivat klasickou trojnohu.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od pufr »

Něco pro radost na léto - pár gumiček a co to nadělá parády, neklepe to, tiché to je ... :)
https://www.jagderleben.de/anleitungen/ ... lber-bauen
Pufr
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak jsem dostal ten Primos III k narozeninám. Byl jsem s tím 2x, slovy dvakrát, venku a rozpadlo se to na dva díly. Již se to reklamuje. uvidím a podám referenci.
josefzenisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: sob 17.10.2009, 9:24

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od josefzenisek »

cr001 píše: ned 06.3.2016, 15:44 Tak jsem to nařezal, zhruba opracoval a po mírných problémech provizorně sestavil. Flinta je v tom stabilní skoro jak na stativu. Vertikální korekce není problém. Horizontální se dá taky zvládnout - nesmí se to tlačit, ale tahat (není to problém při míření mírně nadlehčit a jakoby rotovat v požadovaném směru). Ale zkoušel jsem to jenom doma na zahradě. Vypadá to docela dobře - bude chtít ještě popřemýšlet nad detaily, vychytat mušky a pak praxe ukáže :D
Můžu tě poprosit o rady? Chci si to vyrobit a moc nevím jak, diky. Můžeme si zavolat? 724009523 Josef Ženišek
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od Jindřich Beran »

Používám trojnožku wanguard a zatím jsem spokojen.
https://www.svetmyslivcu.cz/vanguard-st ... uest-t62u/
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od gonias »

Po cca 5 letech používání právě trojnožky vanguard musím konstatovat, že to byl dobrý výběr. Vše stále funkční a defakto jako nová. Jsem s ní spokojen!
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od Onďa »

Já mám s tím vanguardem stejnou zkušenost. Používám ho opravdu intenzivně a nikdy nebyl jedinej problém. Rozhodně bych ho doporučil.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od zeman733 »

Myslivec Milda píše: stř 30.8.2017, 11:46 Z vlastní zkušenosti zastávám názor, že všechny tyhle Primosy a podobné komické trojnožky jsou taková "tragédie - parodie " na fungující věc. To co opravdu, ale opravdu funguje vždy a všude a hlavně dobře je : https://www.youtube.com/watch?v=VBr3ygJdUxs
Kdo vyzkoušel ten nic jiného do ruky nevezme, kdo nevyzkoušel ten o hooooodně přišel. Tož asi tak.
Nepodléhejte neznalosti. Opravdu doporučuji vyzkoušet a pak teprve soudit. Tahle "čtyřnožka" je velmi dobrá a z mého pohledu opravdu lepší než mnohé jiné.
domácí v zbranenaobjednavku.cz
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Střelecká trojnožka

Příspěvek od pufr »

Jj, z Primos tripodu s nosníčkem s dvojvidličkou nahoře (ten asi moc obchodně nejde, neb je od 1. generace stejný) se dají lišky střílet vstoje "na fraj place" i ke 200 m

Jinak Blaser adoptoval dvojnožku typu Jakele v karbonovém provedení pod svou značku, takže se určitě i v luzích a hájích kolem Olomouce, stejně jako kolem celé Země objeví ... :)

https://www.google.com/search?client=fi ... pIQ4dUDCAw
Pufr
Odpovědět