Lovecký výcvik ,

Pejskové a jejich výcvik
Klara
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 07.10.2019, 16:46

Lovecký výcvik ,

Příspěvek od Klara »

Dobrý den. Měla bych dotaz ohledně výcviku psa. Pořídila jsem si velššpringršpaněla teď mu budou 2rok, . Není to můj první pes . Již od mala jsem se mu plně věnovala. absolvovala jsem 2kurzy poslušnosti. Bohužel neustále mám stejný problém. Utíká za zvěří ,v podstatě za vším. Utíká z vrátek ,ab mohl něco prozkoumat. Vždy se vrátí. Jenže poslední dobou když jdem i jen po louce kde zvěř není má tendenci vzít do zaječích. Utíká za lidma ,psama, rozptýlí ho i létající listí. Potřebovala bych poradit nebo praktický výcvik okolí Plzeňska. Již zvažuji El. Oboje. Děkuji za radu .
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od motolada »

Buď budete čekat až na to přijde sám, což může trvat i 10 let, nebo to začít krotit několika způsoby z nichž se mi osvědčil jen jediný.Elektricky obojek, při správném použití velmi účinná a bezpečná věc pro výchovu psa.
Klara
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 07.10.2019, 16:46

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od Klara »

Pisi pro losthorizon. Psala jsem vám dvě zprávy ,nevím jestli přišly. Kdyžtak vás budu kontaktovat SMS . Děkuji klara
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak si myslím, že el. obojek nic nevyřeší. Velššpringršpaněl je temperamentní lovecké plemeno, tak proč jste si ho pořídila? Líbil se? Jste myslivec? Nebo to způsobily tupé články v knížkách, podle kterých je každý pes -plemeno správný, hravý , milý a hodí se k dětem. Pes je práce na plný úvazek. Kurz na poslušnost není kurz vyšívání. Pes neví, že udělal kurz a že má vysvědčení s jedničkou z chování. Kurz je pro vás, vy musíte pochopit co a jak dál. Se psem se dělá pořád. Kolik mu denně dáváte? Dvě, tři, čtyři hodiny? Není na vás závislý, nebere vás jako vůdce smečky. Jen si myslím, že vaše kynologické zkušenosti a způsob myšlení, i přes předchozí soužití se psy ,nestačí na výcvik temperamentního loveckého psa. I když vám ho někdo tzv. udělá, tak to nemusí doma fungovat.

Krotí psy krotitel. Nevím, co si pod tím výrazem mám představit. Zlomit ho?
Klara
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 07.10.2019, 16:46

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od Klara »

Velice zajímavá odpověď. Co vám na to odpovedet. Psa jsme si pořizovala po docela dlouhé rozvaze . Temperament mi byl znám. Myslivecké zaměření jsem mu také chtěla umožnit. přiznávám že nezkušenost a určité chyby ve vycviku jsem udelala. Velice těžko se hledá spojení s myslivci kteří by vám pomohli . Věnuji se mu 2-4hodiny deně. Pro mě je důležité ,že se problémů stavim čelem a chci ho řešit. Určitě do něj nechci pustit elektriku a zázrak děj se. Nemám problém sním nadále pracovat . Jen jsem chtěla radu od někoho s Plzeňska a nebo praktick výcvik. Protože jsem si vědoma jakého mám psa .
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od fesoj »

Klárko, když jsem já měl svého prvního loveckého psa /byl to irský vodní španěl/, nebyl jsem členem žádného mysl. sdružení , zkušenosti veškeré žádné - ale přesto jsem se svou fenečkou dokázal ve věku 9,5 měsíce složit PZ, vinou svých vlastních chyb a nezkušenosti ve II. ceně - čubina měla na I., pohnojil jsem jí to já sám. Ale co já osobně každému začátečníkovi bez ohledu na rasu psa doporučuji a co bezpečně funguje : 1/obstarat si patřičnou literaturu a postupovat podle ní, 2/s pejskem trávit co nejvíc času a při každé příležitosti "pilovat" poslušnostní cviky, zpočátku nejdřív ty, u kterých pobyt v honitbě není nezbytný. Ty píšeš, že máš problémy s přivoláním. To chce cvičit zpočátku na šňůře, pak bez ní a postupně prodlužovat vzdálenost, ovšem ze začátku rozhodně tam, kde nedojde ke styku se zvěří a po návratu NIKDY netrestat, 3/navázat styk s nějakým zkušeným kynologem, nemusí mít stejné plemeno, ale rozhodně stejnou skupinu /ohař, slídič, honič atd./ a nejlépe jeho prostřednictvím a pod jeho patronací zažádat o umožnění výcviku v honitbě. Zcela určitě nějakého nadšence najdeš, i když třeba budeš muset za ním a do jeho revíru pár km dojíždět. Při výcviku aportování a vleček využívat veškerou zvěř, ke které se třeba náhodou dostaneš - od domácího holuba či králíka až po přejetou, samozřejmě nerozmašírovanou, kunu či lišče - u mé čuby bylo shodou okolností lišče první zvěří vůbec, kterou se naučila aportovat. A nejdůležitější pomůckou, bez níž se do jakéhokoliv výcviku nemá cenu pouštět, je TRPĚLIVOST ! Přeji Ti, aby Ti pejsek dělal co nejvíc radosti. Myslivosti a kynologii zdar !
Kritériem pravdy je praxe.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od Tim »

No, co na to říci...
Váš pes se ještě může zklidnit, ale jsou pudy, které u některých psů prostě zlomit nejde, což Vás asi nepotěší. Třeba moje barvářka, ta vůbec nemá povahu barváře. Není to zdaleka můj první pes, ale nepovedlo se mi u ní potlačit lovecké pudy. Vlastně jen částečně, po stopě zdravé zvěře se nevydá, ale jak ji vidí, neudrží ji nikdo a nic. A nepomohl ani elektrický obojek. Ječela, dělala kotrmelce, ale stále šla za zvěří. Snad by se raději nechala i zabít, než aby přestala a já nevím co s tím. A to se mi momentálně daří "zkrotit" a přimět poslušnosti i takové zvíře (psem se to nazvat nedá), jakým je československý vlčák a věřte mi, to fakt není sranda. Každé ráno koukám do zrcadla, se kterou tržnou ránou už bych možná měl jít na šití a zdali už mám tu svatozář či ještě ne :lol:
Ale co vlastně chci říci. Pokud se psem vážně nejde hnout, musí se mu majitel přizpůsobit, to se nedá nic dělat. Bytelný kotec a vodítko, bohužel. Ale ještě to nevzdávejte, dvouletý pes je relativně mladý, ještě se dá zpracovat, některý...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od fesoj »

Jen aby nemuselo nastoupit konečné řešení - teplá bouda a česnekové knoflíky . Jednou jsem byl svědkem toho, jak můj kamarád, dlouholetý chovatel a cvičitel psů, vydal poslední povel ne psovi, ale své manželce. Zněl : "Flintu a lopatu !"
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od Leon »

Elektrikou psa zlomí jenom debil ! Jinak to je při rozumném použití dobrá věc ale musí to používat někdo kdo má mozek a není to na 14 dnů :wink:
CZ 550 american 308win.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od Toma »

Tim píše koukám do zrcadla se kterou ránou bych měl jít na šití.Četl sem v knížce o výcviku a chovu rotvajlerů,jak na vás pes jednou vyjede je třeba ho zmlátit ze všech sil,jinak je se cvičením konec.Určitě to neplatí u všech plemen a u každého psa.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od Tim »

Leon píše: pon 28.10.2019, 8:29 Elektrikou psa zlomí jenom debil ! Jinak to je při rozumném použití dobrá věc ale musí to používat někdo kdo má mozek a není to na 14 dnů :wink:
No, zkoušel jsem to poměrně dlouho a přesně dle doporučení velice zkušeného policejního psovoda (přes 40 let zkušeností), ale u toho mého magora to bylo prd platný, prostě moje Madlenka když zvíře vidí, nedá se zastavit...
Toma: no, to nejsou úrazy z agrese psa, ale během hry nebo při vítání, ti ČSV jsou prostě hodně temperamentní, přece jen, je to z nezanedbatelné části pořád vlk a to plemeno se víceméně jako vlk pořád chová. Viděl jsi někdy jak si hrají malí vlci? To vypadá, že se chtějí zabít :lol:
A mlátit ČSV, to je nejlepší způsob, jak z něj udělat nebezpečného psa, kterého se bude bát i vlastní páníček :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od Toma »

Kolega z práce sloužil u PS a tam je měli.Jednou se pustili při výcviku do jeho feny NO.On ji bránil tak vyjeli po něm.Vrazil jim ruky do tlam a držel za spodní čelisti,a řval na kluky aby mu pomohli.Pokousaný byl,ale říkal že to bolelo až potom.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Porpoise
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 24.9.2022, 23:24

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od Porpoise »

Nějak jsem se do té myslivosti zažral a mám dilema se psem. Samozřejmě i u nás otvírá LUP spoustu dveří, co se spolků a akcí týče, ale taky chození po venku se psem je o něčem jiném.
Mám ale dilema. Vlastním labradora - psa 4 roky s PP bez uchovnění, který nemá žádný lovecký výcvik a umí jen základní poslušnost. Dá se vůbec s takovým psem něco dělat, nebo radši k němu koupit štěně a pracovat s ním? Nejde mi o peníze za nového psa, ale je to můj společník a nerad bych ho nechával doma, když půjdu cvičit se štěnětem nebo na hon. Pes v sobě určitě něco má co se týče slídění a nosu, ale agresivita na zvěř je nulová.
Díky za názory.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od Posmiros »

Labrador je prinasec a vetsinou maji radi vodu, tak by mohl najit uplatneni na honech na drobnou zver :) zalezi odkud jsi jestli tam nekde treba delaji kachny ci bazanty
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
Porpoise
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 24.9.2022, 23:24

Re: Lovecký výcvik ,

Příspěvek od Porpoise »

Posmiros píše: úte 10.1.2023, 7:23 Labrador je prinasec a vetsinou maji radi vodu, tak by mohl najit uplatneni na honech na drobnou zver :) zalezi odkud jsi jestli tam nekde treba delaji kachny ci bazanty
Drobnou máme, vodu ne. O tom uplatnění vím, ale spíš mi šlo o to jestli má smysl se psem výcvik zkusit, nebo radši pořídit štěně a tomu se plně věnovat a mít psy dva. :)
Odpovědět