Steyr Mannlicher Luxus vs. Sauer 202

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
bunting
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 14.9.2019, 19:28

Steyr Mannlicher Luxus vs. Sauer 202

Příspěvek od bunting »

Zdravím, uvažuji o výměně kulovnice. Z finančních důvodů to bude pravděpodobně zbraň z druhé ruky. Do užšího výběru se dostal Steyr Mannlicher Luxus a Sauer 202, ideálně v ráži 8x57JS. Čas mě netlačí, takže si můžu počkat, ale nějak se pořád nemůžu rozhodnout, kterou z nich případně zvolit :D Každá má svá pro a proti, takže prosím o rady, tipy, zkušenosti... ať to mám trochu jednodušší (anebo pravděpodobně ještě víc zamotané) :lol: Díky!
Iljušin
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27.10.2019, 20:43

Re: Steyr Mannlicher Luxus vs. Sauer 202

Příspěvek od Iljušin »

Vlastnil jsem dvě kulovnice Sauer 202 (v r. 30-06 a 9,3x62) a tři Steyr Mannlicher Luxus z konce 90.let s kolečkovou pojistkou (6,5x57, 30-06 a 9,3x62). Mannlichera šestapůlku a devět-trojku mám dodnes. Sauer 202 vždy byl a je o něco dražší - i bazarové kousky, i když jsou obě značky ve vysoké kvalitě plně srovnatelné. Ať už se to týká kvality materiálu, zpracování, uživatelského komfortu, přesnosti. U kulovnic Sauer je určitou výhodou jejich modulární koncepce - lze je s použitím jednoho imbus klíče rozebírat, měnit hlavně, pažby. S kulovnicemi obou značek jsem byl vždy velmi spokojen (u všech byla délka hlavně 60cm !). Že jsem nakonec skončil u kulovnic Steyr Mannlicher Luxus je spíše náhodný "života běh", než nějaké preference. Ať koupíte tu, či onu, sázím, že budete spokojený.
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Steyr Mannlicher Luxus vs. Sauer 202

Příspěvek od Skalák »

Já mám Sauer 202 Highland v ráži 270W od roku 2009. Když jsem ji viděl poprvé v katologu, tak jsem si řekl, že si takovou flintu jednou pořídím. Když byla příležitost, tak jsem si ji koupil z druhé ruky. Mám to v ráži, se kterou jsem, již dříve lovil. Jakmile jsem ji vzal do ruky, tak jsem věděl, že to je to pravé. Lehká (2,7kg) zbraň s hlavní 51cm. Vynikající pojistka a spoušť. Sice má napínáček, ale ten není třeba. Chod závěru parádní a hladký. Tuhle flintu už nedám z ruky. Škoda, že se již nevyrábějí. Mně se nějak ty nové modely od Saueru nelíbí. Mannlicher neznám, ale jsou to také hezké zbraně. Myslím, že když si pořídíte jednu z nich, tak neprohloupíte. Jsou to sice dražší zbraně, ale investice se určitě vyplatí. Tyto zbraně jsou stále v ceně a zbraň, i když mně pasuje, tak se mně musí také líbit. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Steyr Mannlicher Luxus vs. Sauer 202

Příspěvek od fanda2 »

Také sem vlastnil obě za mě asi sauer 202 ale nikoli highland na rozdíl od kolegy mě ta flinta moc nesedla, i když pravda je nádherná a pearadoxně její přednost (váha2,7kg) byla jejím mínusem (pro mne) ráž 8x57is velký zdvih po výstřelu a lehká hlaveň špatně se mě sní mířilo. Co se týče mannlicheru tak se mě nelíbí ty plastové doplňky je jich tam až příliš jedině snad luxus dřívější produkce, ale i tak mě tam opět neseděla pažba konkrétně pistolová rukojeť nevycházelo mě to na prsty (asi je mám dlouhý) osobně bych být Vámi šel do produkce firmy sako za mě v současné době nejpovedenější zbraně.
bunting
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 14.9.2019, 19:28

Re: Steyr Mannlicher Luxus vs. Sauer 202

Příspěvek od bunting »

Díky moc za reakce. Mně osobně je tak nějak sympatičtější Steyr, ale taky mě trochu odrazují ty plastové doplňky... Vím, že je používají uz dlouhé roky, ale přece jenom železo je železo... měl s tím někdo nějaké problémy? Díky a lovu zdar!
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Steyr Mannlicher Luxus vs. Sauer 202

Příspěvek od pufr »

U zbraní prodávaných na Egun.de je občas zadokumentovaný prasklý plast u předního systémového šroubu. Taky jsem jednou zahlédl v nějaké nabídce kovový kroužek udělaný pro zpevnění lůžka hlavy tohohle šroubu ...
Pufr
Iljušin
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27.10.2019, 20:43

Re: Steyr Mannlicher Luxus vs. Sauer 202

Příspěvek od Iljušin »

Na kulovnicích Steyr Mannlicher Luxus - modelech z konce 90.let nic plastového není (mimo pryžové botky). Vše je poctivý kov a kvalitní dřevo. Tyto kulovnice byly (a stále jsou) velmi oblíbené a bylo jich vyrobeno velké množství. V Rakousku a Německu není problém sehnat přes internet tuto flintu z "druhé ruky" ve velmi dobrém stavu a za rozumné peníze. Její dovoz do ČR je rovněž velmi jednoduchý.
BRT
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 12.10.2020, 18:21

Re: Steyr Mannlicher Luxus vs. Sauer 202

Příspěvek od BRT »

Mannlicherku Lux . Mam v ráži 308 win lovim s ni 8 let. vystreleno vic jak 1 tis ran . Klady hlaveň top ! pazba ok spoušť po úpravě dobrá (nepoužívám napinacek ) zásobník me nevyhovuje při nošení flinty na zádech křížem cvaka a uz me i vypadl. Při šoulani pokud chytnu ze spodu na zásobník pojistky okamžitě reaguji a dochází k cvaknuti. Při rychlejším použití střelecké hole dojde k cvaknuti a i vypadnutí zásobníku. Je to zbraně na bednu sednout a žádná velká manipulace. Za 2 roky jdu už do plastu a hledám jednoduchost a praktičnost kratší hlaveň. Lovu zdar
Odpovědět