PARD NV008

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: PARD NV008

Příspěvek od Patrik D »

Zdar, nejlepší je si to sám porovnat, ale pokud si vybavím ATN obraz byl horší, na druhou stranu to bohatě stačilo a líbilo se mi variabilní přiblížení tady u parda je 6,5 anebo 13 to je škoda, za mělo býť 3-12 a byl bych spokojenej. Michale chceš říct že když mi de liška míříme na ni ale je jinde???
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: PARD NV008

Příspěvek od Milik607 »

Já taky když můžu říct za sebe, vlastním atn 4k již něco přes rok, rok jsem používal originál prisvit, střelil jsem s ním pár kusů černé a dokonce jedna již postarší bachyně vylezla z kukuřice pod posed a cca 2 minuty jsem ji koukal do očí na cca 5 metrů maximálně. Prisvit jsem měl na druhé pozici a bachyně koukala a nic. Nyní jsem zde na fóru dostal doporučení na prisvit luna 940 a kouká to opravdu dobře. Atn je odzkoušen do ráže 50bmg a pard do 308 což je málo.

edit admin: Milik607 určitě myslel světla. Jsem přesvědčen, že by bachyni a ještě k tomu postarší do očí nekoukal :D
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: PARD NV008

Příspěvek od Michal_123 »

Patrik: No jasně. Když koukám Photonem, tak mi kříž ve stoje lítá po celém praseti a musím si pušku podepřít, nebo se vydýchat.

U Parda je obraz i kříž krásně stabilní. Takže když je liška nebo prase v pohybu, nebo se pohybuje zbraň, nemířím na ní, ale na obraz, co vidím v puškohledu.
Jinak kouká Pard krásně a i ta baterie vevnitř je super řešení, mám to v čelovce i v baterce do ruky.
Takže jsem to vrátil a Photon si nechám.
Kromě toho, ta montáž na Pardu je děsně pofidérní, celý puškohled byl nakloněný trochu doleva.

edit: srozumitelnost
Naposledy upravil(a) Michal_123 dne úte 03.12.2019, 14:14, celkem upraveno 3 x.
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: PARD NV008

Příspěvek od Patrik D »

No přehazoval al jsem to na vzduchovka nástrel byl řekl bych v pohodě. No je pravda že jsem jednou pustil na kocoura 4kulový rány a nakonec jsem ho střelil barokem jelikož to nasměroval ke mě no je to k zamyšlení
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: PARD NV008

Příspěvek od ramo »

Patriku a možná i ostatní, prosím tě, čti to po sobě! :roll: :shock: :roll:
Jinak teda nevím jestli vrátit ATN X-SIGHT 4K PRO 5-20X (je to docela těžká sestava s KB Brno 500) a koupit PARD 008+ (ATN - 1kg, PARD 450g) :shock: :shock:
Babo teda radši chlape (chlapi) raďte...
Díky
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: PARD NV008

Příspěvek od Patrik D »

Hm zlepším se, no za mě pard
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: PARD NV008

Příspěvek od Michal_123 »

Ramo, pokud jsi spokojený s tím co máš, tak výměnu ještě zvaž.

Ten Pard sice kouká krásně a je malý, ale:
- montáž je alespoň pro mě naprosto nespoužitelná
- obraz je stabilizovaný, nebo jenom pomalý

V každém případě to co vidíš v puškohledu neodpovídá skutečnosti, myslíš že míříš na zvěř a přitom máš jenom ten pocit. Píšu to v předchozím příspěvku.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

No nevím co tím Michal myslí že míří na zvěř a přitom máš jen pocit :roll:

pardem už mám střeleny 3 lišky na 200 m v noci
od června 22 lišek a ca 50 ks další havěti :?

na Pardala si nemůžu stěžovat
TomasN
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 16.12.2019, 10:36

PARD NV008

Příspěvek od TomasN »

Potřeboval bych poradit s výběrem NV pro kamaráda, zkušenosti, poznatky, pro i proti. Sám lovím (CZ557 Sporter 308win) v polní honitbě už 3 roky Photonem XT 4,6x42 s IR Pulsar AL 915nm, který má právě s přísvitem Pulsar celkem pěkný obraz. Řekl bych, že Pulsar AL 915nm v noci nejméně ze všech přísvitů červeně žhne a svítí. Včera jsem si osobně vyzkoušel, pouze v ruce, při šoulání PARD 008+. Před půl rokem jsem jeden víkend lovil s novějším Photon RT 6x50 s IR 940nm. Další víkend pak s ATN xsight 4k 3-14x s mohutným "čínským" přísvitem, který opravdu hodně dosvítil, ale jeho regulace, seřízení, atd. mizerné. Jestli má někdo zkušenosti rovněž s více NV, budu rád za každý postřeh a poznámku, abych kamarádovi lepší doporučil. Na můj Photon je už sice zvyklý, ale dnes jsou možnosti větší než před 3 lety. Kamarád loví s CZ557 LUX 308win v lesní honitbě vysokou, siku a černou, z 90% z posedů nebo kazatelen. Jde mi především o zkušenosti s dosahem pozorování, jemností obrazu a správného obeznání zvěře, výdrž baterií, rychlosti zapnutí a snadné ovladatelnosti.
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: PARD NV008

Příspěvek od Patrik D »

Zdar všem, včera se mi stalo, že po výstřelu pard jakoby zamrzne je vidět jakoby hnědá mlha nebo co a musím parda vypnout a znovu zapnout ze šesti výstřelů dvakrát toto, stalo se vám to taky????
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

Mi ještě ne a to mám parda od března, ráže 222 rem.
Kolega od srpna na kulobroku 7x57/16
Vystřeleno 38 kulových a 13 brokových ran a taky v poho.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: PARD NV008

Příspěvek od Michal_123 »

Georg: K Tvému příspěvku z 5.12.
Pokud nevíš, co tím myslím, tak si přečti ještě jednou můj příspěvek. :!:
Ten Pard má stabilizaci obrazu.
To znamená, že záměrný kříž nezobrazuje to kam ve skutečnosti míříš, pokud není puška naprosto bez hnutí a zvěř také.

Vyzkoušej si to.
Vezmi pušku a z ruky zamiř s obyčejným puškohledem někam na 100m. Musíš na něm mít nastavené stejné zvětšení jako má Pard.
Pak to samé zopakuj s Pardem.
U Pardu se kříž téměř nehne a obyčejný puškohled bude tancovat kolem cíle jak opilej svatebčan.
Ta puška se kýve v obou případech stejně, ale u Pardu o tom nevíš.
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: PARD NV008

Příspěvek od Hoki »

K čemu je to tedy dobré,myslím ta stabilizace když to stabilizuje jenom SW obraz ,ale ne HW hlaveň , to rozhodně na přesnost střelby z ruky nemá žádný vliv, jen budete nemile překvapeni chybenou ranou, když se záměrný kříž "skoro" nepohnul. V parametrech jsem si ani nevšiml, že by byla zmíňka o stabilizaci , naopak se tam píše o laserovém přísvitu ??? (to by pard nestál to co stojí a musela by tam být výstraha atd.., někteří si to nechají vymluvit), což je jistě nepřesný překlad, záměna s laserovým ukazovátkem, které je prý u nás prodávaných verzí nefunkční. Nejvíce mě udivuje ta montáž, to vidím stabilní asi, jako domeček na kuří nožce. Někteří prodejci přikrášlují různé produkty různými přívlastky a vlastnostmi a speciálními technologiemi, atd.. atd.Tak radím dvakrát měř a jednou řež.
Hoki
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: PARD NV008

Příspěvek od Patrik D »

Co je nefunkční, laserové ukazovátko je myslím v pohodě a ta montáž si myslím normálně drží a na to co popisujete ohledně toho, že nemířím na to co vidím, mi bylo sděleno, že je to u všech nočních vidění, tak nevím.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: PARD NV008

Příspěvek od Michal_123 »

Hoki:
Rozhodně to na přesnost má vliv a podstatný.
Negativní!
Je to předpokládám důsledek toho, že prostě použili stabilizovaný čip, tak, jak se to dnes u foťáků dělá.
Všechny nočáky stabilizované rozhodně nejsou.
Zkus si porovnat Pard a Yukon Photon, proto jsem si Yukon nakonec nechal. I když jsem se těšil na malý nočák.
Odpovědět