BARF

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: BARF

Příspěvek od Leon »

no a já beru od vetamixu zhruba 5 let a za tu dobu jenom jedna reklamace rychle a bez problému vyřízená :wink:
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: BARF

Příspěvek od Petr1970 »

no mě přijde barf jako "komerce a moda" - argumenty o vlcích atd.. lidi by taky měli žrát něco jinýho historicky - kořínky, jednou za týden se našlapat masem atd..

časy typu 20-40 let jsou hrozně málo na změny vnitřností..
položme si i otázku kolik se v pravěku-středověku- dožívali psi a lidi a v jaký kondici


nejlepší pro měl by článek asi v Psovi, před 2? lety.. zkusím dohledat - veterinářka, 20 let praktikující Barf (nebo tak nějak) s tím že to popsala na 2 stránky s tím, že aby to dělala pořádně je to neskutečný oser - mrazáky, maso, řešení vytamínů atd.... a že ona po všech těch letech a praxi říká "zlatý granule"..

a ted si vemte někoho kdo na to nemá vzdělání (veterinu, potravinářství) a čerpá z 1-2 knížek, navíc to nedělá "naplno"...
osobně bych asi řekl - když to někdo umí, rozumí tomu a dělá to správně, proč ne... ale když to neumí, nebo si myslí že tomu rozumí a dělá to "napůl".. radši granule (a ne z 10kg za 150kč..)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: BARF

Příspěvek od Leon »

když to vezmu podle selskýho rozumu a podívám se jak reagoval pes na změnu když byl na granulích že blil kousky kostí i velký kusy masa když je zhltnul a jak pes kterýho živím masem a přílohou oves kukuřice zelenina vitamíny tak mi líp vychází maso a příloha a hlavně na dvoře zametu a ani bych nemusel beton splachovat
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: BARF

Příspěvek od Ondra »

"když to vezmu podle selskýho rozumu"...a o tom to, podle mě, je. Kdo by to odměřoval na gramy? Já si taky jídlo na gramy neodměřuju. Zase bych z toho nedělal Apollo 13 :roll:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: BARF

Příspěvek od Petr1970 »

Leon: ten příspěvěk nějak nechápu...
já po psovi nemusím mejt beton hadicí (a to je na granulích)

Ondra: nejde o "gramy", ale o základní pochopení co čeho atd... když to ale chceš mít správně, holt to na ty "gramy" je nutný brát...

stačí pozorovat libovolnýho člověka co chce začít hubnout nebo cvičit nebo zdravějě žít (ne bůček s desítkou)... každej kdo si začne počítat jídlo pochopí o co jde...

češi jsou mystři (mystři) v disciplíně "machr od oka.."

jen chci říct že barf není žádný samospasení, hlavně v pytlíkovské verzi provedení (od oka jen tak, ala babica)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: BARF

Příspěvek od Petr1970 »

jinak my krmíme granulema (orijen, HillsKD- ledviny..) nyní RoyalCanin-energy

a nebyl nikdy žádný problém -
pes je v psychické pohodě, žere (žádný nucení do granulí), když sežere kost nebo nějakou mršinu nemá z toho průjmy nic(jen se zebleje obvykle)
osvalený nádherně, srst bez problémů, pohyb také

to sem jen ve zkratce vzal takový ty "barf promotéry" co všechno má pes za problém když nekrmím syrovým masem-zeleninou

a nemusím řešit bordel, chladáky-mrazáky atd...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: BARF

Příspěvek od Leon »

no přesně jen se zebleje tak to je v pohodě :D :D a netvrď mi že máš tvrdý hovna který zameteš granulema od firem co udáváš jsem krmil dost dlouho a možná i dřív jak ty :wink: P.S. netvrdím že kvalitní granule jsou špatný ale poznal jsem že ten pes má fakt pak línej žaludek a spoustu věcí pak nezvládne a bleje
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: BARF

Příspěvek od Petr1970 »

z trávy to v pohodě seberu... (když to nerozmokne..)

chodí 2-3x za den (krmím 430 gramů).. to třetí je ridší... ale že by to bylo na stříkání vodou.... to fakt ne.. navíc je vychovanej, chodí jen v lese:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: BARF

Příspěvek od Petr1970 »

jinak nějak netuším s blitím - pes bleje "přirozeně" - a např. žraním trávy se snaží vyvolat dávení-blití.. v případě že dojde na nějaký humus..

blití nepovažuju za něco špatnýho - prostě když sežere svinstvo (tekutou rybu, hovna, bahno..) k tomu se přidá pohyb.. plus vyčerpání..

nevím jak blití po "humusech" souvisí s barfem nebo granulema....

prostě "labradoři" jsou popelnice a když holt sežere celej velkej kapesník, tak se to snaží vydávit...

takže ANO, když se pes zebleje po nějaký "přirozený aktivitě" typu humus, neberu to jako nějaký problém a rozhodně nevidím jako problém že žere granule...- určitě nebleje z nich..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Oupi
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: stř 25.11.2015, 4:41
Bydliště: Jižní Čechy

Re: BARF

Příspěvek od Oupi »

Mám na vás dotaz. Pes mi nechce žrát vnitřnosti, resp. nepozře játra, ledviny a slezinu. Je to 15 měsíční NKO a poslední dobou dělá s vnitřnostmi ofuky. Když dostane rybu nebo svalovinu, je jak drtička, ale u vnitřností mu to trvá půl dne. Když jsme krmili granule a maso pro zpestření, bylo mi to šumák, ale když krmím masem, chci aby žral všechno(nemám v plánu jako šílené barfistky, blbnout se žrádlem). Jak ho k tomu přimět? Předem díky
BRT
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 12.10.2020, 18:21

Re: BARF

Příspěvek od BRT »

Zdravím jatra dávám jednou týdně po menších kouscích slezinu vůbec a srdce prakticky pořád. Radi mají travici trubici a lizak. Snídaně po ranim dosledu. https://youtu.be/hz1l_5dUdD8 pokud ulovime a vyvrhuji tak se většinou obslouží sami. -) slecha nestahuji. Kosti rozbiijim a morek je opravdu lahůdka..zelenina kedluben ,mrkev, atd ovoce dle chuti zahrada .. lovu zdar psi se u nás dožívají 14 let a vice
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: BARF

Příspěvek od Drapalikzn »

Zdravim
Mam 17ti leteho jackrussela a ten byl pul zivota na granulich a potom na "co dum dal".
Do dneska nemel jedinej zdravotni problem a s hovnama by vyhral olympiadu, kdyby na to byla disciplina :D .
Druheho psa mam fenku CF a ta byla prvni 3 roky "na chcipnuti" a skoro naha bez srsti, nez jsem prisel na to, ze to ma z granuli (vyzkousel jsem vsechny !!!).
Po prechodu na krmeni syrovym masem (hovezi hrtany, plice srdce atd), a vseho co zustane doma, je po problemech.
Myslim si ze u psu je to jako u lidi.
Jeden se posere z kdeceho a druhy nema problem s nicim.
Vim ze skladovani a chystani masa je o moc slozitejsi a pracnejsi (ale ne drazsi!), ale pro mne je muj pes i partak a clen rodiny, tak nad tim vubec nespekuluju a dopravam mu to, po cem prospiva.
To na nem poznam a nemusim k tomu byt nutne veterinar.
Lovu zdar :)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: BARF

Příspěvek od fesoj »

Sousedka chová deerhoundy. Je to velké plemeno, na kvalitní stravu dost náročné. Základ jejich výživy tvoří vyřazená kuřata, nechává si je vozit zásilkovou službou a je -už po mnoho let - naprosto spoojená. Ta kuřata jí vozí mražená po kartonech a není to ani drahé.
Kritériem pravdy je praxe.
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: BARF

Příspěvek od nivo »

Zdravím.Mám 13.letého křepeláka a 7.letého hanoveráka a už roky krmím způsobem teplé období-granule a zimní období vařím.Maso nakupuji ve Vetamixu, většinou hovězí hrubomleté k tomu přidávám na střídačku např. vepř.ledviny,srdce nebo kůže.Dál přidávám těstoviny a zeleninu(mrkev,cibule,petržel).Maso vařím jen velmi krátce za to zelenina se musí dýl,jinak to pes špatně tráví.Ta vařená strava psům chutná(žádné granule tak moc ne),když napíšu ,že objem exkrementů je poloviční,tak moc nepřeháním.Psi jsou v dobré kondici.Přes leto je opravdu pohodlnější asi krmit granule.Nevím,jak z dlouhodobého hlediska se bude tvářit psí žaludek ,když někdo dává mražené maso.Zajímá mě jestli to nemá nějaký negativní vliv na zdraví psa.
Odpovědět