Nový přímotah Savage Impulse

Vše o kulovnicích a malorážkách
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový přímotah Savage Impulse

Příspěvek od vasil »

a k těm kuličkám.. na tomto videu v čase 1:23 je vidět, že zpětný chod kuliček nic neovládá, prostě je pro otevření kliky závěru nic nedrží, tak sklouznou. Vrchní kuličky gravitací klesnou a ty dole "visí" v původní poloze

https://www.youtube.com/watch?v=UirJ6vw ... e=emb_logo
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Nový přímotah Savage Impulse

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Áno a keď sa tie uzamykacie gulicky uvoľnia, tak pri vytiahnutí záveru sa proste volne zasunu dnu. Otázka je, čo to spraví, keď tam nájde špina a bordel, čo sa určite časom stane, ako sa budú potom samovoľne zasuvat.
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový přímotah Savage Impulse

Příspěvek od Georg.H »

Ron123
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 27.9.2017, 17:31

Re: Nový přímotah Savage Impulse

Příspěvek od Ron123 »


Zdravim kolegové,po uveřejněni této novinky od firmy Savage jsem studoval proporce této zbraně a ačkoli nejsem úplně fanda přímotahu tak zbraň je to líbivá, při courání na kanálu youtube jsem zhlídl několik videí a novější při testování u našich sousedů a chtěl ho zde uveřejnit,ale kolega byl už rychlejší, jsem zvědav jak se tato zbraň osvědčí po určitém čase v provozu kde se teprve ukáží neduhy, celkem firmě Savage držím palce neb jestli vše dojde do zdárného konce bude to zbraň s celkem slušnou přidanou hodnotou, prosím Vás kluci s Blaserama nekamenujte mě,neměl jsem a nemám v úmyslu něco porovnát,na to máme každej svojí hlavu :-D
Redik
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29.11.2011, 20:27
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nový přímotah Savage Impulse

Příspěvek od Redik »

Nemá někdo info kdy by to mělo jít do prodeje ?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Nový přímotah Savage Impulse

Příspěvek od lovec »

Jar 2021.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový přímotah Savage Impulse

Příspěvek od Georg.H »

Březen Duben
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: Nový přímotah Savage Impulse

Příspěvek od nivo »

Zdravým, není tady někdo, kdo by měl s touto zbraní už i praktické zkušenosti?
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: Nový přímotah Savage Impulse

Příspěvek od tanak »

Cena: 1680.00 €

Guľovnica Savage s priamoťažným záverom v povrchovej úprave Cerakote záver + hlaveň, plastová pažba s modulárnou výškou chrbta a dĺžky v maskovacej farbe KUIU Verde 2.0, polohrubá kanelovaná hlaveň so závitom 5/8"-24.Váha 3,99kg.S integrovanou weaver lištou 20MOA a nastaviteľnou súšťou. V kalibroch 243 Win., 6,5 creedmoor, 308 Win., 30-06 Spring. o dĺžke hlavne 56cm a 300 Win.Mag., 300 Win. Short Mag o dĺžke hlavne 61cm
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
moron
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 23.9.2007, 23:00

Re: Nový přímotah Savage Impulse

Příspěvek od moron »

Savage Impulse je doma.
Verze Hog hunter, krátká hlaveň, ráže .308w.
Když se o tom na jaře psalo, tak jsem si říkal že zkusím novinku a zbraň jsem si rezervoval. Jiný přímotah jsem předtím neměl, krom několika zkoušení Blaserů..Jednu R8 professional standart hlaveň r .308w mám teď k dispozici tak to budu "porovnávat"
První dojmy:
Je těžká na předek - hlaveň je velmi hrubá, stejně jako působí předimenzovaně pouzdro závěru a délka závěru. Je to daň za universální skládačku pro různé ráže a možnosti měnit hlavně.
Závěr jde zatím docela těžce (dle prodejce stačí promazat a rozchodit).
Ovládání závěru je intuitivní a funguje dobře stejně jako pojistka a nastavitelná krátká spoušť. Klika závěru se dá nastavit nejen pro praváka a leváka, ale i do 5ti poloh - toho využiji - z továrního nastavení je na mě dost vepředu.
Stejně tak lze upravit pažbu jak do délky (u zbraně jsou dodány podložky pod botku) tak co do výšky hřbetu (jsou dodány 2 výměnné hřbety pažby). Nicméně krom délky pažba docela sedí, na vybraných plochách je měkčený plast, takže neklouže.
Zásobník se ovládá snadno, nikde nic neklepe neštěrchá. Mám objednaný náhradní s větší kapacitou, zatím není a neví se kdy bude.
Na ústí zbraně je závit, koupil jsem k ní tedy rovnou tlumič Atec.
Zbraň jsem koupil prioritně jako pracovní - do tlaku se psy, na noční šoulačky a občas na štont. Tady by účel splnit měla. Jestli se potvrdí její přesnost jak tvrdila reklama, pak ji budu používat jako universál i na denní lov do 250m a budu jen měnit optiky.
Časem dodám další info
Rosťa
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nový přímotah Savage Impulse

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Nový přímotah Savage Impulse

Příspěvek od lovec »

Dnes som mal možnosť vyskúšať Impulse v kalibri 308 Win ... nebolo to celkom bezbolestné. :twisted: :lol:
Zopár krátkych postrehov. Ako spomenul kolega vyššie, zbraň je citeľne ťažšia na predok. Má pomerne masívny lauf a zásobník umiestnený na pomery iných zbraní ďaleko vpredu tomu tiež nepridáva. Ergonómia pažby vcelku vyhovuje. Páčil sa mi robustný plechový zásobník. Spúšť bola na konkrétnej zbrani veľmi tvrdá, bolo potrebné ju namačknúť a potom po prekonaní dosť vysokého odporu odpáliť. Pomerne nepríjemný proces, snáď sa to dá nastaviť lepšie. Chod záveru takisto relatívne ťažký, vyžadoval si hrubšie zaobchádzanie, aj pri nabíjaní, aj pri otváraní.
Zbraň musela byť piatkový kus, každý, alebo najneskôr každý druhý výstrel bol sprevádzaný nejakým problémom - záver v koncovej polohe nedovrel do komory a nezamkol. Bolo potrebné potiahnuť ho mierne nazad a doraziť. Náboj sa spriečil hneď pri podaní zo zásobníka. Záver nešiel otvoriť primeranou silou, bolo potrebné použiť väčšiu, alebo ešte väčšiu silu. :mrgreen:
Na to, že zbraň bola v kalibri 308 Win, tak napriek relatívne vyššej hmotnosti a ťažisku na predok zbrane bol spätný ráz pomerne citeľný.
Verím, že existujú aj lepšie Impulsy, ale tento konkrétny kus bol katastrofálny.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
moron
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 23.9.2007, 23:00

Re: Nový přímotah Savage Impulse

Příspěvek od moron »

Přidám info po 2 letech, a ca 200 ranách,
závěr v pohodě, přehození kliky pravá a levá strana plně funkční, nastavení si délky pažby apod uživatelsky příjemné. Odpor spouště lze doladit, že by měla nějaký špatný průběh to ne, nastavení bylo origo kratší a tvrdší.
Vyvážení jak jsem psal - těžší vepředu, ale právě i díky tomu zpětný ráz absolutně v pohodě. Spolu s tlumičem pak lahoda.
Optiky jsem střídal naháňkovou optiku 1-8x kroužky Leupold QR a pak Delta Titanium 2,5-15x50 a montáž Innomount zero.
Nástřel optiky držely, na zbrani se nic nevymačkalo.
Za mě poměr cena a očekávání dobré.
Odpovědět