Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Příspěvek od lovec »

9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Příspěvek od fesoj »

Až jsem se divil, jak se Policie /městská či státní, to je v tomto případě jedno/, jakož i úřady samosprávy, zachovaly rozumně, když jasně uvedly, že nebyl porušen žádný zákon. A té paní, která by nejspíš chtěla vychovávat děti v domnění, že výroba a zpracování masa je něco naprosto jiného, než když jde o rostlinné produkty, bych odpověděl mírně pozměněným, leč o to výstižnějším citátem z Bible : "Blahoslaveni chudí duchem, neboť oni volové slouti budou..." Amen.
Kritériem pravdy je praxe.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Příspěvek od Bord »

Pepo v době kdy maso vyrábí v"Masírně" se té paní nedivím :lol: :lol: :lol:
8x57JRS,bordík
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Příspěvek od Tim »

V této době, kdy je TV plná násilí a krve.... Jsem toho názoru, že tohle dětem vážně nemůže ublížit....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Příspěvek od Rogam »

Bláznivé matky, co dodat... :?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Příspěvek od pufr »

Loni jsem pomáhal jakémusi bankovnímu managerovi stěhovat divočáka na terasu jeho rozlehlého bytu v "chráněném domě" / chráněném bydlení. Bral to jako hodně cool záležitost - že bude kus viset a následně stahován a rušen na terase téhle "snobské osady" :) :lol:
Barva byla i ve výtahu. Nevím nevím, jestli má účet z kafilerky na likvidaci škáry ...
Jiný kraj, jiný mrav :?

Sociální sítě s pomocí Máry Prchala a jemu podobných tahají tygra za ocas - dělají z hloupějších lidiček naježené nesnášenlivé nerváčky ... :?
Pufr
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Příspěvek od Tim »

Ten poslední odstavec... Dobře řečeno. Já mám celkově poslední dobou pocit, že se spoustu lidí snaží jen o to, abychom byli naštvaní jeden na druhého... Jsem ale optimista a věřím, že většina z nás umí používat mozek a ignoruje to.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Radek Gahura

Re: Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Příspěvek od Radek Gahura »

Podle mě normální věc, stáhl ho prostě tam kde bylo místo ho zavěsit, bohužel v dnešní dementní době je z toho strašný skandál... A to se ještě divím, že se toho nechytl nějaký aktivistický pablb a neskončí to žalobou :!:
Uživatelský avatar
pavlos
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:48

Re: Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Příspěvek od pavlos »

Žaloba by neuspěla, nemá být za co žalován. Nic neporušil.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Příspěvek od Lotr »

Naopak ten, kdo na něj ty četníky zavolal, by měl být popotahován za nepravdivé obvinění z přestupku, viz. § 7), odst. 1), písm. c), bod 2 "Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že jiného nepravdivě obviní z přestupku", za což podle § 7 odst. 4) zákona č. 251/2016 Sb. o některých přestupcích, hrozí pokuta až 20.000 Kč.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
pavlos
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:48

Re: Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Příspěvek od pavlos »

A čím víc lidí by o trestu vědělo, tím líp. Příště by si potencionální práskači rozmysleli zvedat telefon a ,, informovat,,.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Příspěvek od palkopal »

Ono s tím nepravdivým obvivěním je to nejspíš trošku jinak - nepradivé je tehdy, pokud se skutek (činnost, jednání) nestal. Oznámení o tom, že někdo porcuje divočáka zavěšeného na klepadle na veřejném prostranství přestupkem není, pokud toho divočáka skutečně někdo na veřejném prostranství zavěšeného na klepadle porcuje, protože vyhodnotit, zda se jedná o přestupek či nikoliv, není na oznamovateli, ale na orgánu, který je k tomu povolán (úřad, policie).
Avšak přestupkem by ono oznámení bylo, kdyby porcování divočka zavěšeného na klepadle na veřejném prostranství přestupkem bylo, avšak v oznámení uváděná činnost (porcování divočáka na veřejnosti) se nestala (nikdo tam divočáka neporcoval).
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivec stáhl divočáka na brněnském sídlišti. Podle policie nejde o porušení zákona

Příspěvek od Lotr »

Vyjádřil jsem se trochu nepřesně, neznáme všechny okolnosti, hlavně nevíme, jakým směrem směřovalo to oznámení a co konkrétně pohoršení vegani a panelákoví ochránci zvířat oznamovali.

Chtěl jsem na tomto příkladu poukázat na to, že se můžeme bránit, např. takovým těm nesmyslným obviněním, kdy na účastníky společného lovu pohoršený vegan nebo panelákový ochránce zvířátek zavolá policii, že jsou myslivci pod vlivem alkoholu apod. Nepravdivé obvinění z přestupku je málo známým přestupkem a málo se využívá.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět