Fotopasti HC-300 a HC-700G

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Odpovědět
alvinsatya
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 31.1.2021, 11:07

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od alvinsatya »

Dobrý den, mám stejnou fotopast a stejný problém. už jsem zkusil všechno i nový finware a nic. Podařilo se Vám to rozchodit? Pokud ano, můžete se se mnou podělit o nastavení? Předem děkuji Skalský
alvinsatya@seznam.cz
misi1968
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 28.1.2021, 10:32

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od misi1968 »

Kua zatím neé...Už jsem vyzkoušel xy přenastavení a nic...Levná fotopast z Číny nějak nemaká, nekupoval bych jí, kdyby nešla lidem ze sousedního města...Budu muset zavítat tam, třeba mi poradí...Snad tento týden a pak se sem ozvu. Kupoval jsem jí za 1500 s přenosem 2G a tady stojí ta samá, ale přenos 4G, 3 litry s možností pomoci od prodejce...
misi1968
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 28.1.2021, 10:32

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od misi1968 »

Listoval jsem tady v archivu a zkusím nastavit fotopast z Číny HC 300M dle příspěvku ze dne 15.2.2018.

Nepomohlo to, viz dále..
Naposledy upravil(a) misi1968 dne stř 03.2.2021, 12:36, celkem upraveno 1 x.
misi1968
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 28.1.2021, 10:32

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od misi1968 »

Taky tady byla zmínka ohledně baterií...Mám dobrou zkušenost s dobíjecími bateriemi zn. Eneloop (černé mají vyšší kapacitu) a ty drží napětí (pokud budou ležet třeba v šuplíku) i po půl roce na 60%...Zdarec.
misi1968
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 28.1.2021, 10:32

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od misi1968 »

Zdravím fotopasťáky, převážně ty z Číny. Jako laik zde připomenu pár věcí, než jsem s kolegy rozchodil HC-300M (přenos 2G), zakoupenou v r. 2021.

1)Datová SIM musí být aktivována od operátora (přes internet) a bez hesla, mám T-mobile
2)Paměťová karta, i když je nová, občas nemusí komunikovat s fotopastí (měnil jsem novou 32 GB za starou 16 GB) Někde na Netu píší značky PK, které f-pasti nemají rády.
3)Je lepší mít jinou mejl. adresu pro sběr fotek a posílání fotek.
4)Veškeré odkazy zde uvedené mi nedodaly ten správný firmware...Museli jsme kontaktovat Čínu a ti nám zaslali ten správný...

Fotopastem zdar a technice zvlášť... :? :oops:
Borek
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 27.1.2021, 12:10

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od Borek »

Dobrý den, chci se zeptat má někdo z vás zkušenosti s fotopastí Suntech HC 801m 2G?
Díky za info
Naposledy upravil(a) Borek dne pon 15.2.2021, 22:42, celkem upraveno 1 x.
starozitnik
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05.2.2013, 20:51
Bydliště: Severní Morava

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od starozitnik »

Dobrý večer kolegové. Mám prosbu doporučí mi někdo, kdo má zkušenosti s fotopastí v cenové relaci 3000-3500 Kč s přenosem GSM na počítač. Nějak se v těch recenzích ztrácím , holt dříve narozený. Děkuji všem.
starozitnik
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05.2.2013, 20:51
Bydliště: Severní Morava

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od starozitnik »

Dobrý den, nikdo z fora nemá zkušennosti s levnějšími fotopastmi... Děkuji.
misi1968
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 28.1.2021, 10:32

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od misi1968 »

Tuhle mám z Číny za polovic, ale tady budeš mít poradní servis...Dej si to do recenze k posouzení, já ji nemám dlouho...Za málo peněz, málo muziky. Mně to stačí.Předpokládám, že chceš posílat fotky na mejl...
FP zdar, M

https://eletur.cz/fotopast-HC300m-s-gsm-gprs-LCD
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od gonias »

To starozitnik:

Zkušenosti jsou, 18 stran fóra myslím mluví za vše.
Když levnou fotopast koupíš v Číně, je to de fakto bez záruky a rozhodně bez české podpory. Může ti fungovat bez problémů roky, ale také ne. Záleží, když ne, zda si s ní poradíš a nebo máš dobrého známého, který ti obětuje spoustu času na možné zprovoznění v daleko vyšší ceně než je fotopast.
Když koupíš levnou v ČR, je to se zárukou, snad s podporou, ale ne se zárukou bezproblémové funkčnosti. Nic není zadarmo! Je to elektronika a u té neplatí, že levná=kvalitní součástky a kvalitní provedení. K tomu vystavená výkyvům teplot a nepřízni počasí. Kolikrát dokáže potrápit jen nekvalitní signál operátora v dané oblasti...
Já se přikláním spíše k dražší, koupené v ČR, kde se v případě nefunkčnosti někoho dovoláš.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
MajaT
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10.5.2020, 17:58

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od MajaT »

Zdravím,

omlouvám se, netuším, jak přidat nový příspěvek, tak zkouším touto cestou.

Máme fotopast Suntek HC-300 v provozu druhým rokem, v únoru znenadání přestala odesílat e-maily. Z ničeho nic, jednoho rána běžně odeslány, během dne už žádné. Nastavení nikdo neměnil. Naštěstí aspoň fotí, ale není to ideální.
Myslíte, že je to hardwarová chyba?

Dále se nám nedaří najít vhodný program, ani počítač, kde by se dalo vše nastavit znovu (parameter.dat). Nastavení tedy můžeme dělat jen na fotopasti ovladačem. Prvotní nastavení se nám podařilo udělat na notebooku, který už bohužel nemáme. Jiné PC prostě neotevřou ten program s tabulkami. Ale to asi stejně nic neřeší, co myslíte?

Díky za jakoukoliv radu či nápad, co s tím.
Maja
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od jiri »

Ahoj,
je sim karta v poradku, bez pinu a nabita? Pokud ano, fotopast se mohla vymazat do tovarniho nastaveni. Zaklad je si ulozit parameter.dat. Dale muze byt znicena antena, zatekla fotopast, porucha.
Program pro nastaveni by mohl byt tento: http://www.cnsuntek.com/en/newsdetail.a ... 301&id=114


MajaT píše: pon 05.4.2021, 10:49 Zdravím,

omlouvám se, netuším, jak přidat nový příspěvek, tak zkouším touto cestou.

Máme fotopast Suntek HC-300 v provozu druhým rokem, v únoru znenadání přestala odesílat e-maily. Z ničeho nic, jednoho rána běžně odeslány, během dne už žádné. Nastavení nikdo neměnil. Naštěstí aspoň fotí, ale není to ideální.
Myslíte, že je to hardwarová chyba?

Dále se nám nedaří najít vhodný program, ani počítač, kde by se dalo vše nastavit znovu (parameter.dat). Nastavení tedy můžeme dělat jen na fotopasti ovladačem. Prvotní nastavení se nám podařilo udělat na notebooku, který už bohužel nemáme. Jiné PC prostě neotevřou ten program s tabulkami. Ale to asi stejně nic neřeší, co myslíte?

Díky za jakoukoliv radu či nápad, co s tím.
Maja
MajaT
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10.5.2020, 17:58

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od MajaT »

Díky za reakci. Ona fotí, funguje normálně, vše jak je nastaveno. V nastavení vidíme vše, odesílací email, i příjemci, dle operátora SIM v pořádku, hlásí se. Vyzkoušela jsem ji i v telefonu, funguje, internet i volání...
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od jiri »

Mám pocit, že se na sd kartě tvoří nějaký log soubor. Možná by tam šlo zjistit v čem je problém.
Případně zkuste ji hodit do defaultu a znova nastavit.

MajaT píše: stř 07.4.2021, 12:06 Díky za reakci. Ona fotí, funguje normálně, vše jak je nastaveno. V nastavení vidíme vše, odesílací email, i příjemci, dle operátora SIM v pořádku, hlásí se. Vyzkoušela jsem ji i v telefonu, funguje, internet i volání...
kalvoda
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17.1.2021, 15:51

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od kalvoda »

Zdravím, mám fotopast SunTek 330 2G a stále se zlobím se zasíláním emailů. Emaily zasílá, ale jen za tmy. V případě zadání SMS příkazu posílá i přes den, ale ne v rámci detekce pohybu (tyto fotky ukládá pouze na kartu). Pohotovostní čas je nastaven 00:00:00 - 23:59:59. Nemáte s tímto problémem někdo zkušenost, popřípadě radu jak řešit? Děkuji
Odpovědět