Bresser

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
vhool

Bresser

Příspěvek od vhool »

tak s tímhle momentálně koukám na zvířátka :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

jo vypada dobre... narozdil od toho zebriku v levo nahore :twisted:
A co za tmy (resp. v podvecer... ne doma kdyz se zhasne :) )?
vhool

Příspěvek od vhool »

:D ten ?ebřík jsem byl zrovna měnit tak je tam pohozenej.jinak ten bresser je linear 9*63 a i v noci je dost dobrej.já chodím hlavně na noc (u nás zásuvky vylejzaj až po 21.hodině 8)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ale bude to asi pekne tezke hovado než :-) Ten muj Fomei 10x60 je taky krapet tezsi.

Kolik stal?
vhool

Příspěvek od vhool »

mno těžkej je dost,je to poctivý sklo.na šoulačku to není,to mám klasiku taky bressera foto dodám,tenhle stál tu?ím něco kolem bůra na netu a příjemě překvapil.nosím ho i do práce a snese dost brutální zacházení.asi je to tím že je to lineár a nemá se v něm co rozhodit.zatím mi vydržel ze všech nejdýl.Až to byl eschenbach,fomei,swarowski (ten mě mrzel)a jiné pokusy tak co do výdrže je nej.opticky naprosto vyhovuje takže zatím nehodlám měnit :D
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Na šoulačku nosím Lichtra 12x63 - poctivý sklo, váha 1,25 kg. Jde jen o zvyk a často šoulat. Vidět je s tím super i v noci, takže se vyplatí si na tu váhu zvyknout.
vhool

Příspěvek od vhool »

jo toho jsem taky popravil (nechtěně) ale byl fajn.tenhle je v noci trošku lepší protože má menší zvět?ení ale lichtr to dohoní ve dne 8)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak jsem si dnes pořídil druhý bresser normální mám cobru 7-21x40 docela to jde ale teď jsem koupil hvězdářský bresser Skylux 35-58-178X70 má to i adaptér na převrácení obrazu na pozorováni přírody tak jsem zvědavej jak bude makat ve 20:00 jsem sním koukal 58 zvět?ením na osvětlenou zříceninu hradu 1 km daleko a podle mě super perfektně jsem viděl i mezery mezi kameny tak zitra ho vezmu ven jsem zvědavý jak bude ve dne
miramKt
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 24.5.2007, 18:57
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od miramKt »

Já používám k lovu dalekohled Bresser Luchs 12x50.Pořídil jsem si ho po tom co jsem nebyl spokojen s dalekohledy o malém zvět?ení konkrétně Bushnell 7x50.To je o něčem jiným teď poznam paličkáře do 200 m a v noci když už z mojí meoptou 7x50 nevidim tak s tim bresserem pořád ještě dobře vidim.Prostě nedá se to ani srovnávat.Ale teď přemýšlim o nejakým kvalitním spektivu.Tak pokud máte někdo zkušenosti tak poraďte.DíkyMíra
ZG 47 celopažba 7x57+Meopta 7x50
UB 584-4 7x65R/12-70+Meostar R1 3-12x56RD
Bresser Luchs 12x50
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Bresser 9x63

Příspěvek od bendy »

Zdravím... Já jsem si nově před koncem sezóny koupil lineární Bresser 9x63 special jagd, ale jsem trochu na rozpacích... držení super, váha nevadí a obraz ve dne excelentní a večer dlouho světlý, jen mám problém při snížené viditelnosti zaostřit, ale to bude asi normální stav,než Nebo jsou na tom některé dalekohledy o poznání lépe? Prostě mi přijde, že v šeru je ostrý obraz skoro nemožné "naladit"... Jinak ve dne stále používám starou zoomovou Hamu, protože když si ji opřu, tak se nedá srovnávat hledání paliček při zvět?ení 9 a při zvět?ení 30! Stejně tak vzdálené kusy - 200-300m, tam prostě s 9kou rozeznám srnce od srny a barvu,ale 30ka mi prozradí daleko více... Ta Hama je 10-30x50.
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
Odpovědět