Krkavec

Lov s dravcem a vše kolem toho.
Odpovědět
Gambrinusplzen
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26.1.2008, 21:22
Bydliště: Rokycansko

Krkavec

Příspěvek od Gambrinusplzen »

Nemáte někdo zkušenost s chovem tohoto krasavce?
Jak velkou volieru,co všechno žere,jaká potřebuju povolení, a.t.d.
Díky za každé info.
6,5x57+Meopta 3000 3-10x50,ZH 221-16-GA,ROSSI 357 MAG.
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Krkavec

Příspěvek od patrol »

Potřebuješ povolení k chovu zvěře v zajetí, povolení k chovu zvláště chráněneho živočicha a protože musí být z umělého odchovu v zajetí tak CITES. Voliera by měla být alespoň 3x3 metry a s tím krmením je to asi tak, že je to víceméně všežravec, ale nejvíce mu svědčí masíčko.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Krkavec

Příspěvek od Zdenek41 »

A naučí se krásně mluvit.Krkavcovitý krom ořešníka jsem měl doma všechny.Tenkrát bez CITES. :wink:
Zdenecek
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 01.3.2011, 10:55

Re: Krkavec

Příspěvek od Zdenecek »

Fakt se naučí? Jeden můj známý jich choval několik, a nějak se mu to u žádného nepovedlo... Zajímavé... :)
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Krkavec

Příspěvek od patrol »

To že se mu to nepovedlo, neni vůbec zajímavé, jeho chyba, vůbec se krkavci nevěnoval, sám se nic nenaučí.
Zdenecek
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 01.3.2011, 10:55

Re: Krkavec

Příspěvek od Zdenecek »

No to mě napadlo taky, že je to jeho chyba, ale přišlo mi, že se jim vždycky věnoval docela dost... Ačkoliv moh taky kecat, že jo... možná má věta typu "jdu za krkavcem" víc významů... :)
Gambrinusplzen
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26.1.2008, 21:22
Bydliště: Rokycansko

Re: Krkavec

Příspěvek od Gambrinusplzen »

Nakecá toho už docela dost. Začal s napodobováním kdákání slepic,na které kouká z voliery,pak zkoušel psa a ted ríká celkem slušně svoje jméno. A když pustim v garáži rádio,tak pak je to koncert. :D
6,5x57+Meopta 3000 3-10x50,ZH 221-16-GA,ROSSI 357 MAG.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Krkavec

Příspěvek od Zdenek41 »

Dá se opravdu snadno ochočit.Většinou nato doplatí lidé jsou různí...Ovšem pozor,kdo má děti oči je zajímají.Stačilo by jen jedno zobnutí a je velikej průser.Sílu má v klovci pořádnou.Mluvil perfektně,ale nejvíc mi mluvila straka.Ta uplně jak člověk.
falker
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 24.3.2011, 8:14

Re: Krkavec

Příspěvek od falker »

K chovu krkavce není třeba zmiňované povolení CITES. Pouze osvědčení o registraci zvířete či povolení výjimky od Krajského úřadu. Pochopitelně musí být získán legálně. povolení k chovu zvěře by sice teoreticky mělo být, neslyšel jsem ale, že by někdy někdo u nějakého chovatele toto kontroloval. Sám chovám krkavce 15 let a jediná (ale častá, nepřijemná a buzerující) je návštěva ČIŽP.

Chov krkavce je třeba si dobře rozmyslet. Většina (!!!) lidí zjistí, že krkavec začne jednak žrát za deset jiných zvířat a hlavně po několika měsících začne být silně agresivní. A to i tím napadáním cizích lidí (cizí = všichni krom jednoho člověka - tedy napadá i členy rodiny), což velmi často končí krvavými ranami. Což zejména u dětí může skončit celoživotními následky.

Před zakoupením krkavce se doporučuji kontaktovat se zkušenými chovateli (nikoliv těmi, co mají krkavce zavřené pár měsíců v malé kleci a jen s nimi machrují).

Pokud jde o napodobování zvuků, je to sice fajn, ale když Vám pak celý den od svítání do setmění štěká krkavec na zahradě, kdáká jako slepice, kokrhá jako kohout, napodobuje sekačku a podobně, je to sice chvíli sranda. Ale věřte, že za pár týdnů začne válka s vašimi sousedy, s nimiž jste doposud byli přátelé...

sokolnik@email.cz
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Krkavec

Příspěvek od SamanFalco »

Krkavci, když se nebudeme bavit o povolení k chovu. Jsou to koumáci, chce je to mít od malinka - opravdu si "oblíbí" pár lidí a těch se nedotknou, ale na cizí jsou většinou agresivní... jinak jsou to hrozny koumáci - rozeberou tím zobanem hodně, dokáží vyšroubovat ventilky, vytrhat gumicky ze stěračů nebo třeba rezkrást celou gola sadů. Mluvit se taky naučí, jako většina pěvců...ale bacha havrany nebrat. Lepší jsou asi jenom straky, sojky a kavky - jsou menší a stejně chytrý, tak nějaké to slovo, nebo zvuk se nauří...Jinak se všechny tyto druhy dají létat volně stejně jako poštolka nebo káně...klasicky na ně "fungují" sokolonické metody...jinak o stravu se nebojte - je to létající popelnice :lol: ...sežere fakt úplně všechno, díky silným trávácím šťávám mi jednou z černé gumičky do vlasů udělali blonďatou :D ..Ani ta voliera není tak nutná - v pohodě se dají chovat jako dravci - přivázaní k posedu za chvatová poutka...ALE BACHA NA KUNY!!!! přes noc je dobré mít pod zámkem!...
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: Krkavec

Příspěvek od Špalda »

Proč ne havrana?
Uživatelský avatar
Radan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: stř 21.11.2007, 10:35
Bydliště: Holešov

Re: Krkavec

Příspěvek od Radan »

V oblasti Hostýnských vrchů jsou krkavci v posledních letech v celkem hojném množství. Nepamatuji si za posledních cca 5 let ani jedinou vycházku, kdy bych je neslyšel nebo neviděl. Je zajímavé je pozorovat, hlavně když je jich více. Přijde mi že u nich jakoby pořád probíhá nějaký boj o vůdcovství, nebo něco v tomto směru. Pořád se nahánějí a dostávají mezi sebou do kontaktu.
22 LR, 9 mm Luger, Meopta Meostar B1 7x42, útočně laděný Mops
Odpovědět