Montáž balistické věžičky Meopta Meostar R2

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Montáž balistické věžičky Meopta Meostar R2

Příspěvek od tuky »

Zdravím máte někdo zkušenost ohledně montáže balistické věžičky na Meoptu Meostar R2 ?
Točítko jsem pořídil z druhé ruky (pouze jednou namontováno také na R2 bez žádných závad stav jako nové)
Když jsem chtěl namontovat na svojí R2 tak hned v prvním montážním kroku kdy se montuje rohatka viz. obr 2 a 3 při dotažení středového šroubu rohatka přeskakuje na těch zoubkách když otáčím vpravo i vlevo. Když dotáhnu šroub docela na fest tak po směru dotahování už nepřeskakuje, ale proti už zase přeskakuje. Přitom když nasadím rohatku na ten bronzový ozub na puškohledu tak tam téměř žádná vůle není. Připadá mi to jako kdyby ty zoubky v rohatce měli třeba jiný profil zubu (ohoblovaný mi nepřijdou).
Pár těchto věžiček jsem již na své puškohledy montoval, ale to bylo vše na R1 kde systém uchycení rohatky je na dva šroubky tím pádem se nemůže v žádném případě protočit.

Zkoušel jsem psát do Meopty dotaz, ale bohužel bez odezvy.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Montáž balistické věžičky Meopta Meostar R2

Příspěvek od pultik »

Vem si posuvku a změř průměr v zoubkách a přes zoubky na původním a nové díle. Po odečtení ti vyjde velikost/rozdíl vůle uložení. Pokud to změřím na fotografii tak je tam velká vůle a zoubky se sotva dotýkají.
Odpovědět