řevnice, tritonka

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
Zikula
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 19.2.2008, 22:36

řevnice, tritonka

Příspěvek od Zikula »

Dobrý den, prosím Vás moc o radu. Chtěla bych se zúčastnit kurzu vábení jelenů v jižních Čechách, ale bohužel nemám ani řevnici, ani tritonku. Proto bych se chtěla zeptat, co je pro začátečníka lepší a také, zda je lepší vábnička vyrobená ze dřeva či z volského rohu. Pokud byste mi mohli poradit i kde něco vhodného zakoupit, byla bych ráda.

Předem děkuji za odpovědi. :wink:
ludaz
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 22.8.2008, 10:23

Příspěvek od ludaz »

Chtěl bych se zeptat, jaký vliv má délka řevnice z volského rohu na kvalitu vábení, jestli je pro začátečníka plně dostačující už ta nejkrat?í délka do 40 cm, nebo jestli je lepší delší?
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: řevnice, tritonka

Příspěvek od Ertner »

...
Naposledy upravil(a) Ertner dne sob 18.2.2012, 16:23, celkem upraveno 1 x.
Ertner
pirko
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: pát 11.2.2011, 15:20
Bydliště: jablunkov

Re: řevnice, tritonka

Příspěvek od pirko »

pořidil jsem si řevnici ze slovenska od pana Jaroslava Švaba ,je vyrobena s epoxidove živice ,vybroušeno do vyborne rezonance.Delka 50cm mužu jen doporučit!!! Cena s dobirkou 1061Kč takže za hubičku...Mužu zaslat kontakt... :)
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: řevnice, tritonka

Příspěvek od Ertner »

...
Naposledy upravil(a) Ertner dne sob 18.2.2012, 16:23, celkem upraveno 1 x.
Ertner
lasertac
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 30.10.2007, 23:37

Re: řevnice, tritonka

Příspěvek od lasertac »

Prosím, nevíte někdo, kde se dá pořídit nebo kdo nabízí k prodeji pravou tritonkou upravenou k vábení jelenů?

Prosím, zašlete mi kontakt. Děkuji.
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: řevnice, tritonka

Příspěvek od Ertner »

Dobry den, tritonku mam doma delal jsem si ji sam, hotovou jsem nesehnal ani v cizine. Mam z ni velikou radost. Je to parada ...
Ertner
lasertac
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 30.10.2007, 23:37

Re: řevnice, tritonka

Příspěvek od lasertac »

Mohu se zeptat, jakým způsobem se ta tritonka zbrousí, mám z toho strach, abych to nepokazil.... poraďte. Děkuji
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: řevnice, tritonka

Příspěvek od Ertner »

Musíte mít trochu naposloucháno, a pak pomaličku brousit a zkoušet, kdy to bude nejlepší. Trvalo mi to cca 6 dnů.
Ale teď je radost na ni troubit . . .
Ertner
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: řevnice, tritonka

Příspěvek od fesoj »

Řekl bych, že nejvíce záleží na vkusu a možnostech každého soudruha... Kdo umí, ten umí, ať na plast, roh, dřevo, tritonku či obyčejný cylindr - chce to především učit se, učit se, učit se... Kdybych si já osobně měl vybrat, asi bych dal přednost tritonce, ale jen proto, že se mi ze všech jeleních vábniček nejvíc líbí.
Kritériem pravdy je praxe.
vlastikp
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15.11.2011, 12:56

Re: řevnice, tritonka

Příspěvek od vlastikp »

lasertac píše:Prosím, nevíte někdo, kde se dá pořídit nebo kdo nabízí k prodeji pravou tritonkou upravenou k vábení jelenů?

Prosím, zašlete mi kontakt. Děkuji.
Dobrý den,o pravé tritonce na vábení jelenů bych věděl. Je od mistra na vábení jelenů. vlastik.karla@seznam.cz
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: řevnice, tritonka

Příspěvek od BwanaHunter »

pravdu má fesoj, že je to hlavně o tom, jak se s danou vábnicí člověk sžije a naučí, nicméně co jsem měl možnost slyšet, tak tritonka troubí obvykle dobře, ale je to křehká potvora, člověk musí dávat pozor, aby mu to někde neupadlo, a nosit to s sebou na lov vyžaduje jistou opatrnost, což může být omezující. Podobně je to se skleněným cylindrem z petrolejky. Pěkně troubí obvykle ty řevnice z nějakého epoxidem napuštěného papíru, dělá ten chlapík v Bavorsku, co mu teď nepřijdu na jméno, i někdo na Slovensku.... Roh je klasika, ale ne každý dobře rezonuje, záleží na tom, jak je vybroušený, a to víc než na délce, někdy kratší zní líp jak dlouhý. Ale pokud se nemýlím, u většiny výrobců délka nemá nějak zásadní vliv na cenu. Taky slušně troubí zelený plastový Faulhaber, což je taky taková klasika.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Patriktomas
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 27.3.2022, 18:16

Re: řevnice, tritonka

Příspěvek od Patriktomas »

pirko píše: stř 06.4.2011, 13:42 pořidil jsem si řevnici ze slovenska od pana Jaroslava Švaba ,je vyrobena s epoxidove živice ,vybroušeno do vyborne rezonance.Delka 50cm mužu jen doporučit!!! Cena s dobirkou 1061Kč takže za hubičku...Mužu zaslat kontakt... :)
Dobrý den rád bych poprosil o kontakt.
Předem děkuji
Odpovědět