Delta Titanium 2,5-10x56

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Reno »

Já bych to viděl asi takto: Pro toho, kdo na kulovnici používal nějaký několik generací starý puškohled, nebo např. nějakou soudobou levnou "Čínu", bude přechod na puškohled Delta Titanium představovat citelný posun vzhůru. Sám tuto značku nevlastním, ale měl jsem možnost si přes pár kousků kouknout (i za šera) a i něco odstřílet. Ano, na Meostar to opravdu nemá a na něco jako např. Zeiss už vůbec ne. Každopádně kvalita obrazu mi subjektivně připadala zhruba stejná, jako u starších puškohledů Meopta nižších řad, takže ucházející. Zkrátka svou práci tyto puškohledy odvedou, nástřel údajně drží. Ale chápu, že pro toho, kdo se "namlsal" opravdu kvalitní optikou, je Delta Titanium nic moc. :D Jinak mě zaujal v tomto vlákně zmíněný problém s vnitřními odlesky svítícího bodu za šera / tmy. Něco takového nedělal ani běloruský Yukon Craft, svého času za necelých 8.000,-Kč. U více jak 2x dražšího puškohledu bych něco takového rozhodně neakceptoval. Snad to "Made in Japan" neplatí jen pro samotný tubus, na kterém je to napsáno... :D
maxim19
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15.9.2008, 17:10

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od maxim19 »

Srovnávat delta titanium a zeiss je trochu mimo. Za cenu zeisse mám několik delt. Dle ceny by měla být nová meopta taky lepší, kdyby ne, tak by to bylo dost zvláštní přece. Porovnával jsem v noci se starším artemisem a nijaké závratné rozdíly jsem nepozoroval (možná měl artemis o chlup ostřejší obraz, světelnost stejná). Ono koupit si puškoled za 15k a čekat že bude dobrý jako jiný za 30k je dle mě naivní.

Vlastním 2,5 - 15,5 x 56 a za mě, je to za tu cenu dobrý puškhled a nemám s ním problém.
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Buttler »

Používám 2,5-10x56 na 308Win a bez problémů. Nástřel drží, klikání bez problémů. Oproti Meoptě má mnohem menší RD, který v noci vůbec neruší pohled do puškohledu a ani neoslňuje. Světelnost srovnatelná, rozdíl max. v řádech minut. Obraz slušný, nelze jej pochopitelně srovnávat třeba se ZD 6-24x56.
Pro mě je poměr cena/výkon u zmíněné Delty velice příznivý. Na sněhu není vůbec problém přesně střílet do 200m. Za šera v pohodě, v noci za tmy člověk musí pochopitelně korigovat vzdálenost střelby.
Jak zde někdo zmínil - oproti starým puškohledům a čínským značkám je to kvalitativní skok vpřed.
S tímto puškohledem jsem zatím spokojen.
paola
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: sob 29.9.2007, 14:30

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od paola »

Přidám jeden postřeh s Delta Titanium 2,5-10x56 HD (rozšířené zorné pole). V sobotu na naháňce zvětšení 2,5x zapnutý červený bod, pohodlné střílení jako s kolimátorem. Lišák kulí v běhu v lese mezi stromy na 40 m nebyl problém. Lišák po zvážení 8 kg.
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od vava »

Mohl by někod popsat své zkušenosti s tím 3-24x56 Delta Optical Titanium?

Díky
HORNADY1
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 27.8.2014, 16:52

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od HORNADY1 »

Ahoj. Delta Titanium vlastním od októbra 2010. Mám s ním ulovených niekoľko desiatok diviakov. Lovím prevažne v noci. Vlastním cz 550 308w. Nástrel som nemusel korigovať ani raz a to ani po pár ťukancoch. Červený bod úplne maličký ako by prevrtaný v strede tenkého kríža, nepodlieva svetlom šošovky/žiadny odraz/. Zastrelenie bezproblémové kliky oproti meopte 7x50 artemis zretelné, s následným vynulovaním. Nechcem ho zrovnávať so značkovými puškohľadmi ale za vtedajšiu cenu 365euro perfektný. Menil som ho za artemis 7x50,ktorý som dal na malokalibrovku. PS: u každej značky dôjde aj k nepodarku, ale to už je o reklamácii a promtnosti, čo nemôžem vierohodne potvrdiť.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Marpie »

Chci se poptat jestli jsou nějaké zkušenosti s aktuálně nabízenou Deltou Optical Titanium 2,5-15x56 HD SF? Chci něco s rozsahem na naháňku i na denní lov z posedu se zvětšením alespoň těch 15. Chci ale pro jistotu bod kdybych třeba při měsíci nebo na sněhu zůstal sedět déle a nechci aby bod oslňoval. Popř. bych to na noc mohl doplnit Pardem 007 a proto je vhodná i seřiditelná paralaxa. Uvažoval jsem o GPO Passion ale tam údajně bod dost oslňuje. Pokud půjdu vysloveně sedět do noci tak rovnou vezmu flintu s Pardem008.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Odpovědět