Nová modulární kulovnice CZ600

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Ze vraj dochadza u CZ 600 k uvolnovaniu hlavne…co som postudoval na nete…uvidime, co napisu
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
P.Kadlec
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 02.3.2022, 10:37

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od P.Kadlec »

Tak také něco málo přihodím k poznatkům. Vlastním luxku v ráži 8x57 Is. Co se týče prvního dojmu, tak tmavší dřevo s rybinou vypadá, alespoň pro mě, úplně famózně. Opravdu krásná zbraň. Kolegové ji s uznáním okukovaly též. Jediné co mě překvapilo byl již zmíněný plastový zásobník, který mi napoprvé přišel jak z dětské hračky, ale po napáskování ten pocit zmizel a vše fungovalo jak má. Při prvním nástřelu na střelnici jsem úspěšně sešteloval optiku na 3 rány. Poté jsem z čiré radosti vystřílel 2 krabičky nábojů a na 100m roztrhal střed terče. Rozptyl působivý, chod závěru hladký a plynulý. Půjčoval jsem kolegovy a říkal, že na něj moc jemná spoušť, ale za prvé se dá upravit a za druhé mě to naopak naprosto vyhovovalo. Za mě veliká spokojenost. Samozřejmě nemůžu poskytnout nějaký dlouhodobí test, ale zatím můžu jen doporučit.
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Ježišmarjá, vy s tím všichni naděláte, no tak se tomu možná trochu uvolňuje hlaveň, no bóže, tak se to někde v garáži pořádně dotáhne, ty šroubky, bez momenťáku pěkně na krev a zakápne se to loctitem a je po problému, ne :D .
A teď chvíli vážně, to je to, o čem jsem psal už 24.11, opakuje se situace s Bren 1/2 a 557 1/2 atd., za nějaký čas po dovývoji tu s námi prostě bude CZ 600 2 :D .
Osobně v současné době nevidím v portfoliu agrozetu zbraň (ani KKZ), do které bych byl ochoten investovat peníze a čas a důvěru (pomíjím DW, pokud se jim i tuhle značku pomocí úžasných inovací nepodaří poslat do kopru taky).
MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Šumavák »

Z webových stránek CZUB:

"V případě série CZ 600 využila Česká zbrojovka a.s. zcela nové, modulární řešení s řadou originálních konstrukčních prvků, stejně jako nejmodernější výrobní materiály a technologie. Odvaha vyzkoušet radikálně jiný koncept se bohatě vyplatila. Výsledkem je zlepšení všech klíčových vlastností od spolehlivosti a odolnosti přes ergonomii a střelecký komfort až po bezpečnost a přesnost."

:mrgreen:
cattani
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: pon 25.4.2022, 21:09

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od cattani »

Zdravím ve spolek. Velmi dlouho jsem váhal o koupi české kulovnice CZ 557, ale měl jsem v ruce pár nepodarků (5 ks), které mě odrazovaly. Pak přišla CZ 600, kterou jsem měl jako jeden z velmi mála lidí možnost vyzkoušet v červenci 2021 (CZ 600Lux), kdy jsem si řekl, že obsahuje inovativní prvky, které tu značku posunou dál. Ale vzhledem ke znalosti našich českých výrobků jsem si říkal, že počkám, až co vyjde ze sériové linky, kde mohou stále něco ****. Níže uvedené upozornění zveřejněné dne 23.4.2022 oficiálně na stránkách CZUB pro mě definitivně vyřešilo zbraně od této firmy.

"DŮLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ OHLEDNĚ KULOVNICE CZ 600

Česká zbrojovka (CZ) zjistila potenciální bezpečnostní riziko spojené s kulovnicemi CZ 600, jež by mohlo vést k případnému riziku zranění.
Až do detailního prošetření celé záležitosti nepoužívejte prosím vaši kulovnici CZ 600. V nejbližší době vám poskytneme bližší informace.
Vážíme si vaší důvěry a omlouváme se za případné nepříjemnosti, které vám tato záležitost může způsobit.
Prosíme vás o trpělivost a děkujeme vám za spolupráci a za důvěru ve značku CZ. Vaše bezpečnost je pro nás na prvním místě."


ODKAZ
https://www.czub.cz/media-aktuality/dul ... ice-cz-600
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Stane se, nebude to problém, ale nepotěší. Jsem skutečně zvědav co bude za problém, jestli je to dle JPP povolování hlavně nebo něco jiného. Popravdě je divné, že by si při testech nebo předváděčkách nevšimli, že se hlaveň povoluje. Nebo snad už nějaký nový majitel nastřílel tisíce ran a ono se to povoluje? Nebo se povolil nějaký kousek z kolika? Nebo problém při zavádění do sériové výroby a její přesnost? Jak říkám nepotěší to, ale.. Cože to bylo nedávno u nové Berrety BRX1?
No dokud to nerozbíjí ústa jako Blaser R93 tak se asi nemá cenu vzrušovat :lol:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Choochoo07 - pravdu díš, koneckonců, pokud si dobře vzpomínám, tak třeba i Sauer měl svého času svolávačku po uvedení modelu S303. Jenže u Agrozetu se z toho stává tradice či pravidlo, nikoliv vyjímka. MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od lovec »

Choochoo007 píše: úte 26.4.2022, 15:28 No dokud to nerozbíjí ústa jako Blaser R93 tak se asi nemá cenu vzrušovat :lol:
Viaceré, od seba nezávislé zlé jazyky hovoria, že údajne toto sa práve stalo... :roll:
Uvidíme, čo sa ešte dostane von. Predpokladám, že oficiálne zdroje nepustia do sveta nič podstatné.
Každopádne by si každý majiteľ tohto najnovšieho pokusu CZUB mal dať tú námahu, že demontuje pažbu a celý systém riadne skontroluje a dotiahne. Dúfam, že v manuáli, alebo na zbrani sú uvedené uťahovacie momenty.
Po čase by sa malo ukázať, či ide o systémovú vadu, alebo klasický šlendrián pri výrobe/kompletizácii zbrane. Beta testeri sa môžu hlásiť v ľubovoľnom obchode so zbraňami.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Michal_123 »

Hodnota viacerých, ale neznalých zlých jazyků nemá žádnou jinou hodnotu, než možná škodolibou radost.

Pokud jsou mé informace od insidera z CZUB správné, tak se jedná v podstatě o preventivní akci.
Nejde o konstrukční chybu, ani chybu výroby, ale chybu při montáži.
Jde tedy v konečném důsledku o chybu výstupní kontroly, který se projevila na jednom kusu zbraně během zkoušek. Hubu to snad (zatím?) nikomu nerozbilo, ani to nehlásil žádný zákazník.
Tohle je sice velmi nepříjemné, ale je to prostě lidský faktor.

SoukuM: Ty vlastníš nějakou NOVOU zbraň od Dana Wessona, když se pouštíš do této debaty? Tedy z doby, kdy už jí vlastnila CZUB? A dovedeš to porovnat se zbraní z původní výroby? :roll:

Co se krátkých zbraní týká, je CZUB na světové špičce.
Jiná věc je, že první kvalita zbraní pravděpodobně primárně na náš trh nejde, takže se u nás vyskytují bohužel občas i páteční kusy.
Také v porovnání, co produkuje například za šrot posledních minimálně 20 let Smith&Wesson (včetně sérií Performance center), si CZUB v krátkých zbraních stojí velice dobře.
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Michal_123 - Ano, vlastním několik zbraní od Dan Wesson z doby krátce poté, co DW převzala CZ UB (Valor, V-Bob, Guardian, PM-9). A taky vím od kolegů z U.S. některé detaily úprav následující po převzetí /např. absence checkeringu u ráže 10 mm Auto z odůvodněním, že to vlastně vadí, protože to rozdírá ruku :-/, kdybych dvě pistole 1911 v 10 Auto neměl, tak bych tomu třeba věřil). Klasika, postup jak snížit výrobní náklady (25 LPI checkering nějakou práci na rámu dá). Odradilo mě to od individálního dovozu další 1911ky od DW, protože jinak jsou v ČR nedostupné. MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Michal_123 - kde si prosím sebral, že CZ UB je světová špička v KKZ? MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od lovec »

Michal_123 píše: stř 27.4.2022, 10:40 ... Hubu to snad (zatím?) nikomu nerozbilo, ani to nehlásil žádný zákazník.
Tohle je sice velmi nepříjemné, ale je to prostě lidský faktor.
...
Práve naopak. :wink:
Myslíš si, že CZUB by vyvesila na stránky takýto oznam a všeobecne žiadala nepoužívať ich zbrane, len kvôli tomu, že nejaký Franta, alebo Pepa kdesi pri kompletizácii zabudli dotiahnuť zopár skrutiek?! Iná firma možno áno, ale CZUB podľa historických skúseností ani omylom.
Dáme tomu ešte čas, bude o tom incidente viac podrobností, aj technických, aj iných a mňa napríklad bude zaujímať aj to, ako sa postavia k prípadnej kompenzácii kvôli závažnej ujme na zdraví. Jedna 75-ka aj s púzdrom grátis asi nebude adekvátna náhrada, najmä ak sa potvrdí trvalá ťažká ujma na zdraví.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Michal_123 »

SoukuM píše: stř 27.4.2022, 12:02 Michal_123 - kde si prosím sebral, že CZ UB je světová špička v KKZ? MS
Kde jsi vzal, že není?
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Michal_123 »

lovec píše: stř 27.4.2022, 14:02
Michal_123 píše: stř 27.4.2022, 10:40 ... Hubu to snad (zatím?) nikomu nerozbilo, ani to nehlásil žádný zákazník.
Tohle je sice velmi nepříjemné, ale je to prostě lidský faktor.
...
Práve naopak. :wink:
Myslíš si, že CZUB by vyvesila na stránky takýto oznam a všeobecne žiadala nepoužívať ich zbrane, len kvôli tomu, že nejaký Franta, alebo Pepa kdesi pri kompletizácii zabudli dotiahnuť zopár skrutiek?! Iná firma možno áno, ale CZUB podľa historických skúseností ani omylom.
Dáme tomu ešte čas, bude o tom incidente viac podrobností, aj technických, aj iných a mňa napríklad bude zaujímať aj to, ako sa postavia k prípadnej kompenzácii kvôli závažnej ujme na zdraví. Jedna 75-ka aj s púzdrom grátis asi nebude adekvátna náhrada, najmä ak sa potvrdí trvalá ťažká ujma na zdraví.
Na základě čeho usuzuješ, že CZUB by nevydala zmíněné prohlášení, pokud by nedošlo ke zranění?
Vždyť tam jde o trestní zodpovědnost. To si na triku nikdo nenechá.
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Michal_123 píše: stř 27.4.2022, 16:57
SoukuM píše: stř 27.4.2022, 12:02 Michal_123 - kde si prosím sebral, že CZ UB je světová špička v KKZ? MS
Kde jsi vzal, že není?
Michale, kromě marktingových materiálů CZUB nikdo jejich KKZ za etalon kvality nepovažuje. Můžeš s tím nesouhlasit, můžeš proti tomu protestovat, ale to je asi tak jediné, co s tím můžeš dělat. A to říkám jako kdysi dávno spokojený uživatel CZ 85 a následně CZ 75, na kterých jsem natočil cca 20 tis. na každé. Zbytečná debata.
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Odpovědět