Chlaďák na zvěřinu

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Chlaďák na zvěřinu

Příspěvek od xHonza »

Používáte někdo chlaďák na zvěřinu? Zrovna mi visí v garáži kus který musím zpracovat a ráno jedu na služebku tak s tak říkám že to budu muset nějak pořešit :D Rada na něco co nestojí majlant a vejde se tam prase do 100 kilo, nebo daněk by se šikla.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Chlaďák na zvěřinu

Příspěvek od kounek »

Sehnat buďto nějakou levnou, nebo na bazaru ze zrušené prodejny lahůdek nebo cukrovinek, chladící vitrínu. Něco viz toto:

https://eshop.moraviapropag.cz/chladici ... 1sQAvD_BwE

Moc to nežere, nezabere to moc místa, akorát je potřeba si rozmyslet velikost.

Drobná nevýhoda je pouze chladicí výkon, který většinou není moc velký, takže vychlazení nějakou dobu trvá. Pokud bych ale věděl, že jdu večer lovit a druhý den nebudu mít čas, tak bych to zapnul předem před lovem, aby se prostor nachladil ještě před vložením kusu
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Chlaďák na zvěřinu

Příspěvek od gonias »

Mě doporučil kamarád toto. Sežeň lednici Calex 450 v dobrém stavu za slušný peníz a máš vystaráno. Třeba i s tím, že vyměníš těsnění nebo necháš dopustit. Má tyče na zavěšení! Pokud je pro tebe malá, tak se ještě dělala Calex 900. Shání se obě teda fakt těžko...
Zrovna teď jsou ale na bazoši oba typy.
Tady máš ukázku slušného stavu za slušný peníz, co se podařilo mě 5/2021.
Přílohy
IMG_6637.jpg
IMG_6637.jpg (30.96 KiB) Zobrazeno 4284 x
IMG_6639.jpg
IMG_6639.jpg (34.88 KiB) Zobrazeno 4284 x
IMG_6638.jpg
IMG_6638.jpg (42.54 KiB) Zobrazeno 4284 x
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Chlaďák na zvěřinu

Příspěvek od xHonza »

diky za tip. Ta 900 by byla super, bohuzel je ten inzerat uz dlouho neaktualni (panovi prej furt volaj myslivci :lol:)
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Chlaďák na zvěřinu

Příspěvek od myšákmartin »

Mně se povedlo sehnat chladící vitrínu (podobnou jako v příspěvku výše) co měla známá v hospodě na nápoje, měnili jí to za novou a prý jestli si chce tu starou odkoupit nebo jí mají zlikvidovat. Když řekla odkupní cenu 600,- kč tak bylo bez váhání rozhodnuto ... Už 3 roky funguje a chladím v ní zvěř bez jakehokoliv problému 😉
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: Chlaďák na zvěřinu

Příspěvek od milan-sparta »

Ahoj,
chtěl bych oživit zase tohle téma v rámci Vašich zkušeností. Existují i příspěvky z dotací na chladící zařízení ve výši 50% a max. do výše 40.000 Kč viz. https://eagri.cz/public/web/file/693550 ... 220228.pdf
A upřímně jsem se byl podívat např. na https://www.elovec.cz/landig-lu-9000-premium-nerez a abych si představil dle popisu, že tam vložím 2 lončáky o váze 80 kg... no nevim. A rozhodně by se tedy vzájemně dotýkali a spárky by museli jít pryč.
Zajímá mě tedy verze, jestli nevíte někdo za přijatelné peníze o něčem lepším nebo vlastní tvorbě chladícího zařízení přes dotační titul ? Hlavně poté řešení těchto bodů:

Přílohy k žádosti:
• čestné prohlášení žadatele o podporu v režimu de minimis
• kopie dokladu o schválení nebo o registraci chladicího zařízení krajskou veterinární správou,
• kopie účetních nebo daňových dokladů vztahujících se k nákupu a zprovoznění chladicího
zařízení a jeho součástí
• fotodokumentace chladicího zařízení nebo stavby obsahující chladicí zařízení s jejich zobrazením ze tří stran, a fotodokumentace výrobního štítku chladicího zařízení


Moc děkuji za případné info !

Milan
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Odpovědět