Lovecká vesta

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od dalas »

To ale může být, zejména ve frekventovaných honitbách, spousta nástřelů. Byl bych při našlapování opatrný. :lol:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od Standa T »

" Já to řikám pořád, bez toaleťáku do lesa ani náhodou :D "

táta ho měl u sebe stále - jak ucítil jehličí, musel sednout :)
To jsem naštěstí nepodědil, ale papírové kapesníky nosím :D
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od Šumavák »

Trochu OT ale nedá mi to - já s sebou (asi jako jeden z mála) toaletní papír do lesa nenosím, byl jsem kdysi veden k tomu, abych se před nástupem do akce vždy řádně vyprázdnil a tento návyk mi vydržel dodnes. A protože na mě moje vysoce odolné trávicí ústrojí neklade žádné náhlé požadavky, dodnes jsem v lese toaletní papír ještě nepotřeboval a to ani při celodenních akcích. :D No a pokud by to někdy nastalo, tak holt budu muset improvizovat: https://m.zkouknito.cz/video_175636_zal ... edovanejsi :twisted:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od fesoj »

Chceš-li býti správným Čechem, vytírej si prdel mechem !
Kritériem pravdy je praxe.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od precechtel »

Pepo - ekologické a levné
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od Michal_123 »

Šumavák píše: úte 26.4.2022, 21:35 dodnes jsem v lese toaletní papír ještě nepotřeboval a to ani při celodenních akcích :twisted:
Taky jsem si myslel, že se mě tento problém netýká, dokud se mi to nestalo. :lol:
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od precechtel »

tak jsem si v té souvislosti vzpomněl na příhodu, kdy před jednou natláčkou nás hostitelé ráno uctili výborným a silným, tučným hovězím vývarem se spoustou masa a nudlí no a před poslední lečí jsem musel rychle do smrčiny, ještě že nosím papírové kapesníky. Kamarád Laďa viděl můj útěk do mlaziny a jenom se smál do vousů.... Na začátku leče mi přišla liška, pěkně sem si ji vyčkal a na ostro z obojetnice střelil brokem, po leči Laďa konstatoval - ku.va to je jasny, slyšel sem od Tebe brokovó ranu, to je těma pos.anejma rukama..... Bohužel dobrý kamarád a dobrý myslivec Laďa už se spoustou dobrých mysliveckých kamarádů sedí u stolu ve společnosti Sv. Huberta a sleduje nás shora. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od Šumavák »

Michal_123 píše:Taky jsem si myslel, že se mě tento problém netýká, dokud se mi to nestalo. :lol:
Všechno je někdy poprvé... :D Naštěstí u nás máme dost veverek, kapradí, mechu a tak dále... :twisted:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od fesoj »

Není ovšem veverka jako veverka. Krom známé "opičky našich lesů" se tímto výrazem - spíše po řeznicku - označují brániční úpony. Ale jednou jsem byl svědkem, jak můj známý ulovil dobrého jelena. Po tradičním pasování, když byl po požití většího množství Staré myslivecké již dostatečně vláčný, byl dekorován právě "veverkou", to jest odříznutým kusem jelení spály zasunutým pod nárameník hubertusu. Na důkaz úspěšného lovu voněl nefalšovaným jelením prkem ještě hodně dlouho. Ale takovouto "veverku" použít k hygienickým účelům bych zrovna nedoporučoval.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od Michal_123 »

Sedí zajíček na kraji cesty a pláče. Jde kolem liška a ptá se ho, co se stalo.
Zajíček osuší oči a říká: "Ale, šel kolem medvěd a ptá se mě: Pelicháš zajíčku, pelicháš?
Já jsem řekl, že ne a on si se mnou vytřel prdel."
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od fesoj »

On to nebyl medvěd, ale medvědice ! Druhý den tam liška potkala vránu. Celou rozcuchanou a zkrvavenou. "Copak se ti stalo ?" "Ale... až přijdu na to, kdo poradil medvědici, že nejlepší jsou vložky s křidélky, tak mu rozbiju hubu !"
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět