Kloubní výživa?

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
Odpovědět
pavel.konup
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 12.11.2018, 13:56

Kloubní výživa?

Příspěvek od pavel.konup »

Zdravím, zkusím se zeptat tady a třeba by mi někdo mohl dát nějakou osvědčenou radu. Trápí mě už delší dobu kolena a řekl bych, že to tak jde prostě s věkem, né žádný zdravotní problém, ale po delších vycházkách už je začínám cítit. Co používáte na kolena? Mně byly doporučeny tyhle kapsle https://www.onefit.cz/lion-nutrition-gl ... 100-kapsli tak mě zajímá jestli mi to doopravdy pomůže.. nevyznám se v těch látkách, které to obsahuje. Nejradši bych se ale vyhnul všem práškům. Proto mě zajímá jestli neznáte nějaký jiný způsob, např. něco ve stravě, čeho bych mohl mít nedostatek a mohl bych jíst častěji nebo nějaké bylinky... ale to nevím no. Za každý nápad budu rád.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Kloubní výživa?

Příspěvek od tonny »

Matka lékarnice v důchodě mi kdysi donesla něco pro koně a fungovalo to. Každopádně strava je základ, tzn. vyhýbat se masu, mléku, maximum syrové zeleniny a ovoce. Prostě civilizační choroba z přebytku vařeného/pečeného, odklon od přírody. Chce to co nejvíce zásad, citróny ap. Chce to jiné fórum.
kapral
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 26.2.2013, 22:25
Bydliště: South Moravia

Re: Kloubní výživa?

Příspěvek od kapral »

Alavis triple blend, výživa pro koně, užívám ho taky.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Kloubní výživa?

Příspěvek od milan »

Zdar
GELOREN mě drží roky na nohou
dávkování:
2 měsíce 1/2 kostky; měsíc pauza; dva měsíce 1/4 kostky; měsíc pauza a možno opakovat.
Artrózu 3 stupně s tím nevyléčíš.
milan
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: Kloubní výživa?

Příspěvek od Standa T »

milan má pravdu - artrózu tím nevyléčíš :(
injekce do kolena, kondrosulf, geloren a stejně mě čeká jediný lék - železná kolena
akorát o 20 let dříve než tátu :oops:
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kloubní výživa?

Příspěvek od fesoj »

Obyčejná koňská mast sice asi moc nepomůže, ale rozhodně neuškodí.
Kritériem pravdy je praxe.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Kloubní výživa?

Příspěvek od Tim »

Určitě ten Alavis. Dnes už ho dělají nejen pro koně, ale i pro lidi. Před cca pěti lety jsem strašně promrzl v lese a přesto, že jsem měl teprve pár let do třicítky, mne neuvěřitelně začala bolet kolena. Stačilo aby se venku trochu ochladilo a mne přes den sužovala nesnesitelná bolest levého kolene, v noci jsem se s křikem z té bolesti budil ze spaní...
Ten Alavis vážně pomohl. Není levný a je fakt nechutný (trochu se to zlepší rozpuštěním v Coca Cole, která tu pachuť přerazí), ale opravdu mi pomohl...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Morcella
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 13.9.2022, 14:53

Re: Kloubní výživa?

Příspěvek od Morcella »

Dobry den. Narazila jsem na toto téma, že se tu řeší kloubní výživa. Řeším právě jakou bych měla vybrat. Netrápí mě žádné konkrétní problémy ale spíše bych potřebovala něco na prevenci, co klouby správně vyživí. Četla jsem tento článek https://www.kloubin.cz/kloubni-vyziva/ kde jsou vypsané všechny látky, které by v kloubní výživě měly být. Souhlasíte s tím? nebo na které se mám opravu zaměřit? Je mi jasné že MSM je velmi důležité ale co dalšího.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Kloubní výživa?

Příspěvek od Šumavák »

To je ale "náhodička", úplně první příspěvek na fóru a hned nenápadný odkaz na e-shop s kloubní výživou do tři roky mrtvého vlákna... :D
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: Kloubní výživa?

Příspěvek od Standa T »

Jj,
BAN!
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
Odpovědět