Dětský dalekohled

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Dětský dalekohled

Příspěvek od ridgeback »

Ahoj. Na procházkách mi dcera (4roky) pořád bere dalekohled, ale je na ní těžký. Chci ji pořídit něco menšího, lehciho, ale aby to trochu koukalo když si to půjčím :D Urcite plněný - proti zamlzovani. Pouze pozorování ve dne. Máte někdo už něco doma, co můžete doporučit. Dik
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Dzony_Petnik
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pát 15.6.2018, 15:36

Re: Dětský dalekohled

Příspěvek od Dzony_Petnik »

Ahoj, řešil jsem podobný problém. Ale u mne to začalo přítelkyní, pak synovcem a moje dcery mají ještě tak rok čas:-) Jak říkáš, nechtěl jsem úplný šmejd, když si to náhodou půjčím... Po pár radách kamarádů co kupovali dalekohledy od tam toho prodejce (je to už pár let, tak jméno už nevím), že má přehled a umí poradit jsem se na něj také obrátil a doporučil mi Delta Optical Forest II 8x42. Chtěl jsem sice 10x42 ale to mi rozmluvil. Jako důvod uvedl, že toho hodně vyzkoušel, ale u těch levnějších není obraz nic moc. Dává to za vinu velkému přiblížení na malou čočku. Prý že jestli chci 10x42, tak ať se dívám v relaci nad 20 tis....
Dal jsem na jeho doporučení a tu Deltu 8x42 vzal, tehdy jsem za ní dával cca 3000Kč a za ty peníze fakt super. Jasně že mě občas limituje přiblížení 8x , když můj hlavní dalekohled je B1 12x50. Ale za ty peníze... Co mě překvapilo byla i světelnost za tmy bez měsíce. Jen hvězdy a louka. Liška by mi možná proklouzla, ale srnčí a černá v tom vidět byla.
Teď jsem se schválně díval a za tu Deltu chtějí cca 4200Kč.Teď je větší nabídka i s HD skly a od 4 do 8tis můžeš vybírat navíc mezi Meoptou, Nikonem a Vortexem.
Pokud to máš opravdu pro dceru, tak bych si vybral mezi těmito značkami, a podle parametrů vybral ten nejlehčí:-) A cenu bych asi tlačil co nejníž. Přeci jen jsou to děti, a tam se musí nějaký ten karambol počítat:-D
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Dětský dalekohled

Příspěvek od palkopal »

Nikon PROSTAFF 8x30
super, už jsem kupoval tři, všem vyhovují a naprostá spokojenost
Ferenc
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 27.8.2011, 19:07

Re: Dětský dalekohled

Příspěvek od Ferenc »

Ahoj,
pokud bych prioritně neřešil optické vlastnosti, tak bych se z praktických důvodů přikláněl k Vortexu. V jejich řadě Crossfire a Diamondack mají i malé, lehké dalekohledy.
V ceně dalekohledu dostaneš i šikovné pouzdro s popruhy (sice to bude na dítě asi velké, můžeš ho ale využít sám; samostatně se prodává za cca 800 Kč) a doživotní záruku. Ta se může hodit :) Jak správně poznamenal Dzony_Petnik, jsou to děti :)

Aspoň já to tak mám v plánu, až mi dcerka trochu povyroste.
________________________________________________
Tikka T3x Forest 308 Win. + Vortex Viper HS 4-16x44
Pard NV007A
FrantaB
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 27.9.2013, 12:47

Re: Dětský dalekohled

Příspěvek od FrantaB »

Pokud by se sneslo i 8x30 tak vřele doporučím Kowa YF. Má užší zorné pole než Prostaff, ale menší chromatickou aberaci v jeho okraji, dtto pro Vortex:
http://www.supra-dalekohledy.cz/binokul ... 64176.html
navíc kompatibilní s ramínkem na stativ:
http://www.supra-dalekohledy.cz/drzak-k ... 64177.html
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Dětský dalekohled

Příspěvek od figi »

! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Dětský dalekohled

Příspěvek od vasil »

Figi, osobní zkušenost nebo doporučení prosím.
Přílohy
xxxxx.JPG
xxxxx.JPG (39.35 KiB) Zobrazeno 2350 x
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Dětský dalekohled

Příspěvek od vasil »

Mě se osvědčil Odeon 8x42, doporučili mi ho na Natuře u stánku Strobl. Dnes ho prodává i Alza za 2180,- Já ho mám už tak 4-5let, původně pro syna a dnes je z dalekohledu taková popelka, která nezná nic než kaslík v autě anebo přihrádku ve dveřích, samozřejmě již bez krytek. Ale vždy po ruce a funkční. A kouká!
Uživatelský avatar
Radan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: stř 21.11.2007, 10:35
Bydliště: Holešov

Re: Dětský dalekohled

Příspěvek od Radan »

Pro děcko bych klidně zvolil Fomei, ideálně parametrů 8x32. Nebude drahý, bude lehký a občas/nebo jako záložní poslouží i tatínkovi :wink:
22 LR, 9 mm Luger, Meopta Meostar B1 7x42, útočně laděný Mops
Odpovědět