FORD RANGER

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Re: FORD RANGER

Příspěvek od Childeater »

Přemýšlel jsem nad Rangerem taky, nakonec jsem objednal Hiluxe 2.8 double cab (největší kabina). Kdybych shrnul, proč jsem radši nekoupil Rangera:

1) spolehlivost - při stejném výkonu 150 kW je u Hilluxe ten skvělej motor z Land Cruisera, žádný filigránský 2.0 biturbo. Ten fordí dvoulitr jede prima když funguje, ale v zimě se to ohřeje za 20km a není pod kontrolou vypalování DPF - u Toyoty se poučili a Hilux má tlačítko na manuální regeneraci DPF a ukazatel zaplnění. Podle mě by to mělo mít každý auto.

2) schopnosti v terénu - Hilux má vzadu mechanickou špéru, Ranger "jen" elektronickou. I když jsem měl pocit, že v tom v praxi zas takovej rozdíl není

3) cena - když jsem objednával Hiluxe (duben 2022) tak jsem dostal 200 slevu z ceníkový ceny a financování ve stylu 3/4 cash a zbytek v bezúročných splátkách.

No, a pak už je asi Ford ve všem lepší... :-) Je pohodlnější, má víc místa na nohy v zadní řadě, subjektivně mi přijde že má lepší jízdní vlastnosti. Modernější interiér a asi Ranger jako stylovka ohromí i víc než Hilux.
Ale pro mě ty tři body byly tak silný, že zvítězil Hilux.
Teď jen čekám na dodání. Prej na podzim 2023, takže čistá čekací doba 1,5 roku. Nemám tam nic speciálního; v doplňcích jen barva (oxide bronz), fabrickej hardtop, tažný a lemy blatníků. Dobrý teda je, že i v 20% inflaci garantujou cenu. Takže čekám, a ještě rok čekat budu. C'est la vie.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: FORD RANGER

Příspěvek od lovec »

Držím palce, ja mám na Toyotu dosť ťažkú averziu a vidím na nej viac negatív ako bežný, menej zainteresovaný užívateľ... Zo súčasnej generácie Rangera je pre mňa - veľmi subjektívne hodnotené - prijateľný iba Raptor. Ten rozdiel v podvozku a jeho schopnostiach voči akejkoľvek konkurencii je priepastný, hlavne keď to človek môže vidieť na vlastné oči a zažiť.
V tomto momente, koniec roku 2022, má zmysel počkať na nový Ranger, ktorý je zase úplne iné auto oproti predošlej generácii, špeciálne na ešte vymazlenejší Raptor. No a za dverami už čaká jeho dvojča, nový Amarok...
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Re: FORD RANGER

Příspěvek od Childeater »

...přemýšlel jsem nad tím, že bych ještě počkal na nového Rangera...ale rozdíl v ceně víc než půl milionu korun (spíš víc) než ten můj objednaný Hilux, mi přišel úplně mimo.
Martinř
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: stř 02.6.2010, 15:13

Re: FORD RANGER

Příspěvek od Martinř »

Ranger se dělá i s 3,2 l motorem a je jen škoda, že převodovka je jen šestirychlostní, novej by pak měl být 3,0 a 10ti stupňový automat, nemýlím-li se!?
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Re: FORD RANGER

Příspěvek od Childeater »

Ten 3.2 už se nedělá - nahradil ho 2.0 Ecoblue, biturbo. 3.0 Ecoboost a V6 diesel jde jen do vyšších verzí v cenách 1,7 mio a výš...
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: FORD RANGER

Příspěvek od Šumavák »

Omlouvám se za OT, ale náhodně jsem na to narazil na netu a prostě nemohu odolat to sem nevložit: :lol:

Velmi praktické fólie pro Ford Ranger, které i po několika letech provozu zajišťují konstantní vzhled vozidla a pomáhají jej déle udržet pohromadě...

Obrázek
Odpovědět