Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak trochu premyslim nad porizenim R8, vylozene to potrebuji :wink:
Takze zatim hledam pazbu. A pri tom hledani a promysleni, se obcas povede nalezt neco zajimave. Takze standard spoust bude asi jistota, nejenze nebude blbnout odpor, ale snad by mela i vydrzet. Za ty penize vcelku hodnoceni odpovida. Ty plasty jsou proste smrt. Jak dlouho ze je na R8 zaruka, nevi nekdo?
https://www.frankonia.de/p/blaser/atzl- ... zug/177370
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2023
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Ak to bude kvér na lov, tak stačí štandardná spúšť. Ak je predpoklad častejších návštev strelnice, tak potom Atzl so selektorom.

Koľko je záruka žiaľ neviem. Ja mám moju R8 od roku 2011, bežná verzia Professional, tmavozelený plast. Závady žiadne.

GRS Bifrost vs. Professional/Success/Ultimate.
Kvalita plastu GRS - tá na dotyk, dlhodobú neviem posúdiť - je na úrovni čínskeho hračkárskeho autíčka. Ergonómia je samozrejme dobrá. Stabilita, resp. tuhosť zaostáva podľa môjho názoru za originálom.

Ak by som si znovu kupoval R8, tak:

- bežné prevedenie Professional na všetky spôsoby lovu (najmä kvôli nadhánkam) a dal by som si namontovať nastaviteľnú lícnicu Kolvkam

- prevedenie Success, ak lovím viac staticky (posed, z tripodu na pirši, občas si môžem ku kvéru ľahnúť, ak strieľam ďalej a terén to umožňuje, atď., strelnica...) a viem využiť/resp. mi viac dá úchop typu thumbhole, takisto by som si dal namontovať nastaviteľnú lícnicu Kolvkam

- Ultimate ma celkom nepresvedčil. Je síce všestranne nastaviteľný, ale pri taktomto type pažby mi chýba taká tá robustnosť a odolnosť, ako som zvyknutý napr. z pažieb Accuracy International... to už by som hľadal nejaký kvalitný aftermarket, ale tie sa cenovo dokážu priblížiť, alebo aj dorovnať cenu samotnej zbrane.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Ma ta standard spoust tech cca 700g odpor? Pokud ano, je to celkem v pohode, pokud je i krok kratky.
Libila by se mi pazba se sklonem pistolovky cca jako Howa Varmint Laminated nebo CZ550 sniper, tedy sklon pistolovky vetsi nez ma Professional, spise neco jako Success, ale nechci thumhole. Za me proste ideal asi neco jako CZ600 Range. Ty moznosti pazeb od jinych vyrobcu jsou na R8 celkem bida. Nakonec nejake hlinikove sasi bude mozna idealni ve vsech ohledech.
Asi ten vyber a nakup pojmu formou cesta je cil, i s ohledem na vyber razi a delek hlavni, pripadne tlumic atd. :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

https://mibe74.rajce.idnes.cz/Blaser_r8/

R8 ma kovane hlavne, dle stop? Se mi zdalo, ze jsem nekde videl, ze protlacovane. Vi nekdo jaka je 100% skutecnost?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

https://www.blaser.de/produkte/waffen/r ... uechse-r8/
Nicht nur die Läufe, sondern auch die Patronenlager werden kalt gehämmert. Lauf und Patronenlager sind damit perfekt konzentrisch.

Takže jsou kované za studena, alespoň to tvrdí.

edit:
Ale ty fotky jsou děs, to já v laufu nemám.
martinhov
Častý návštěvník
Příspěvky: 58
Registrován: ned 24.1.2021, 23:14

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od martinhov »

Převážná většina fotek je z konory a prechoďáku, to nemá s vyrobou hlavně nic společného. Jsou to stopy po obrábění komory.
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Tieto fotky som robil ja. Stopy po kovaní su zretelne viditelné. Blaser hlasa, ze vyrabaju kovane hlavne a nasledne ich leštia-to mi v minulosti odpisali aj do mailu.. Tato urcite leštená nebola. A taketo stopy po nastrojoch na zbrani v ich cenovej hladine nemaju co hladat. Na lacnych to pochopím-setrenie nakladov-kuk na tej istej stranke horeuvedeny odkaz kde su fotky z hlavne blasera a kukni si v mojich fotkach hlaven CZ 557-tak to je brutaaal. Hlavne si treba vsimnut nabeh drazok do hlavne. Pre drvivu vacsinu nepodstatna vec-volnym okom, ked pozriem od nabojovej komory cez hlavento nemam sancu zbadat, ze take nieco tam je. S kamerou uz ale ano. Prezrel som uz stovky hlavni a videl som po zlom opracovani, ako strely postupne povytrhavali material z hlavne. Bohuzial foto nemam, pretoze na to potrebujem suhlas od majitela zbrane, ze si taketo fotky spravim a potom ich mozem verejne ukazat. Sice by si na 100% nepoznal, ze su z jeho hlavne, ale proste ked nechce, tak nechce. A vazne by si sa divil, co sa nachadza vnutri hlavní znackovych vyrobcov. Hovorim o fungel novych zbraniach kupenych, este nestrielanych. Samozrejme nie su vsetky take, ale v poslednom case su taketo javy ovela castejsie. Sorry za OT
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Diky za zajimave info. Da se predpokladat, ze pusky pro myslivost nebudou mit svetoborne vyvrty. To se jakemukoli vyrobci nemuze vyplatit resit nejak extra draze kontroly, kdyz s tim strli myslivec viz. nedavne zde ve vlaku zminovana a uznana reklamace R8 hlavne s extra vydutou komorou nebo co to presne bylo.
Jinak prechodovy kuzel u tve CZ557 neni uplne TOP, jak rikas katastrofo, ale vyvrt CZ557 je na lepsi urovni nez te R8 :wink: Uzamykaci ozuby jsem na sve prvni CZ550 nemel take uplne v TOP stavu, proste se tomu nedavala ta pece, jakou to mohlo mit, ale cena byla take jinde. Dnes bych neresil stare modely CZ, ale spise nove a videl jsem zatim CZ600 a CZ457 a vypada to hodne povedene a to od komory po usti. Oproti starym modelum rozdil nekolik a trid ve kvalite a trida i v cene :wink:
Ta tvoje Cz550 v 338LM s protlacovanou hlavni vypada pekne a to jak vyvrt, tak drevo :wink:
martinhov píše: pon 05.12.2022, 19:01 Převážná většina fotek je z konory a prechoďáku, to nemá s vyrobou hlavně nic společného. Jsou to stopy po obrábění komory.
Souhlas ze je na hodne fotkach komora, ale je tam minimalne par fotek z vyvrtu
https://img39.rajce.idnes.cz/d3902/17/1 ... .jpg?ver=0
https://img39.rajce.idnes.cz/d3902/17/1 ... .jpg?ver=0
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Hlaven na mojej 338 LM je skrabana a nasledne lestena a nitridovana komplet aj vyvrt. Vyrobil mi ju na zakazku Petr Kuna :wink: samozrejme nieco z nej uz je vystrielane, ale diky nitridacii je ako nova. Je to nitridacia dusikom, nie plazmovo nitridovana. Ta cz 557 ma vazne katastrofalny vyvrt a o opracovani ustia ani nevravim. Pozri si video v sekcii cz 557 je na konci dole- myslim v mojom profile na rajce.net
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

Používat Borescope je trochu sebemrskačství.
Pokaždé když to udělám, tak mě čeká několikadenní čištění laufu. Nebo úvahy o laufech nových.
Když jsem měl Blasera nového, tak jsem kvůli break-in udělal kontrolu a čištění hlavně právě za použití Borescope. Mimochodem ta nová hlaveň byla překvapivě střílena více ranami, než jsem čekal. Usoudil jsem tak na základě otěru plášťů střel v laufu. Asi to ve fabrice fakt řeší, tipuji, že měla za sebou více, než 10 ran.
Takže jsem to vypucoval Milfoamem úplně dokonale.
Nicméně vývrt byl úplně nádherný, žádnou takovou zbraň jsem nikdy neměl.

Ještě dodám, že po poctivém break-in s dokonalým čištěním za použití Borescope se v této mojí hlavni otírají i monolity naprosto minimálně.
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od gawein »

Když už o tom mluvite, tak rozdíl mezi hlavní od Kuny a od Blasera je často vidět i pouhým okem a rozhodně to není v neprospěch Blaseru, dlužno říci, že i technologie výroby jsou rozdílné.

Bone kam chodíš na pohádky o střelách vytrhávající vývrt v přechodovém kuželu u nových hlavní.

Nedá se to úplně paušalizovat, ale třeba Cobaj se standartní R8 hlavní a pažbou porážel na závodech i sportovní speciály.

Pravda Blaser je předražený, ale těch plusů je tam stále mnoho a srovnávat to CZUB je zoufalství.
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Samozrejme neni to pohadka, je to pravda, aj ked sa to zda nepravdepodobne, uz len kvoli tomu, ze material strely je mäkší, ako material hlavoviny. Samozrejme je to vzacny jav, ale videl som hlaven , ktora mala akoby taku ryhu-blizsie to neviem specifikovat a nasledne asi po cca odhadnem-pol roku tam chybal kusok hlavnoveho materiali o dlzke cca 4-5 cm odhadom a asi no neviem-tak do pol milimetra siroky. Zbran nebola moja a ani to nemam nafotene-skoda. Material chybal v poli hlavne, nie v drazke-bolo to ako keby vylupnute-zrejme sa jednalo o chybu materialu. A dalsiu hlaven , ktoru som videl, ze tam chyba material, ale tam to bolo vo vacsom rozsahu, takisto vytrhnuty v dlzke cca odhadnem 3-4 cm na sirku poľa bola IZ18 v kalibri 222 remington. Ostatne polia v oboch hlavniach boli ok. Neviem to dolozit fotkami, pretoze ich nemam. A ako som napisal, je to velmi vzacny jav-ale to nepatri do tohoto vlakna.
K tomu rozdielu, co si spomonal hlaven Kuna vs Blaser-ano, blaser pouziva technologiu kovania s naslednym lestenim-hoci aj tam maju piatocne kusy, ako vlastne vsetci vyrobcovia.Petr Kuna mi vyrobil hlaven škrábanu a nasledne bola lestena. Na hlaven som cakal cca pol roka. Samozrejme som to predtym s nim telefonicky konzultoval, povedal som mu co chcem, naco to chcem a ake stupanie chcem. Zatial k plnej spokojnosti. A este na zaver-mal som v rukach steyr mannlicher pro hunter, 308 win, hlaven heavy-tusim 660 mm, na usti nie som si teraz isty 22mm? Aj som z nej parkrat vystrelil, lebo chlap sa stazoval, ze ma novu zbran a nestriela mu nejako dobre. Zo zaciatku to tusim bolo ok. Po nahliadnuti do hlavne som mu povedal, ze tam nema ziadne polia-hlaven bola hladka skoro ako brokova-len naznaky drazok. Dotacny byva-neviem ci este byva par dedin odo mna a uz ju nema, lebo sa jej chcel zbavit. Co do toho pchal neviem naisto povedat. Tusim, ze ju aj daval zbrojarovi nejakemu a bol odobraty material a poslany na rozbor. Vysledok pokial si spominam bol taky, ze material bol blato. Z tejto hlavne som tusim mal nejake fotky, ale ktovie kde su. Takisto sme si to nevedeli vysvetlit, ako je to mozne. Ano, videl som aj stare hlavne-50 rocne, kde drazky uz bolo sem tam vidite, ale to bolo sposobene nespravnou udrzbou, resp. necistenim . Ked sa dostanem domov z prace -momentalne som v nemecku, tak o jednej hlavni viem, pokial ju dotycny ma este doma, tak ju nafotim a pridam sem. Do konca roka sa budem snazit dotycneho navstivit a direkt kvoli tomu, ze stale niekto pochybuje a mysli si, ze je to pohadka o sem dam -samozrejme s jeho suhlasom.
A aby si si nemyslel, ze niekoho klamem a zavadzam, tak hned po prichode domov-co bude az na vianoce-sem dam jednu moju hlaven, ktoru som este nikde neukazoval, komplet s kamerovym zaznamom z hlavne aj s popisom a mailovou komunikaciou s vyrobcom a polopate ti gawein zdokladujem to, co si este nkdy nevidel. Komplet napisem vsetko od zaciatku do konca, uvidis fotky a video. A takisto aj vysvetlenie vyrobcu, preco sa to tak stalo, ale to bude v inom vlakne-sem dam odkaz-pretoze to nie je predmet tejto temy.
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

poradi nekdo ocelovou weaver listu na R8?
Vim ze RUSAN dela, Contessa dela, ale dela jeste nekdo dalsi?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od kasari »

Tak jsem si v létě udělal radost a koupil si R8. Všude tady čtu, jak ma kvalitní povrchovku, ale já objevil po poslední naháňce, kdy občas pršelo, rez na hlavni. A to jak v místě, kde se blíží k objektivu puškohledu, tak před předním poutkem.
Ma někdo podobnou zkušenost?
Co s tím?
Ulkomaalainen...
Odpovědět