GPO

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
fipkus
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: sob 20.2.2021, 22:26

GPO

Příspěvek od fipkus »

Hezký den všem,

Máte někdo zkušenost s puškohledy od GPO? Konkrétně řada Passion 6x (2.5-15x)?

Na papíru to nevypadá zle, jak je to ale v reálu?

Díky!
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: GPO

Příspěvek od pufr »

Když nikdo, tak ocituji větu z webu:

"By avoiding unnecessary administrative costs and ways we are able to offer higher quality products at a fair price-performance ratio. Designed and engineered in Germany."

Čili z uživatelského hlediska asi budou mít v jižní Číně a možná i Japonsku nějaké stálé kooperanty (odpovídající německý výraz asi "der Kolaborant" :) ), u kterých nevyžadují vlastní vývojové kapacity, ale může se stát, že bude vyrobený každý typ dalekohledu v jiné továrně ... Obdobně jao třeba u DD Optik, Delty ... :?
Pufr
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 133
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: GPO

Příspěvek od fary »

http://stvarms.cz/img/cms/Strelecka%20R ... uction.pdf

porovnával jsem souběžně 4-16X50i Spectra S R1r 3-12x56 za dne, šera i v noci, při stejném zvětšení stejné zorné pole a kvalita skla pro mé 55leté oko naprosto bez rozdílu. Meopta má méně jasný bod na nejnižší stupeň, to je ale dle mě vše, v čem je lepší. Paralaxa a vůbec mechanika u GPO na jedničku. ( ale s tou nemám problém ani u meopty:))
Nicméně za necelých 15t podle mě velmi dobrý kup
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2023
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: GPO

Příspěvek od lovec »

Vďaka za report, praktická skúsenosť je prínosná.
To označenie osnovy G4i vo mne vyvolalo jednu asociáciu - popíšem neskôr.
Fary, vedel by si aspoň tak pocitovo zhodnotiť veľkosť bodu samotného? Ako na teba pôsobil na najmenšom zväčšení?
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 133
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: GPO

Příspěvek od fary »

Bod je jemnější než u R1r, osnova je jiná v tom, že nitka uvnitř téčka je silnější než u Meopty, pro mě a pro můj účel je to vhodnější, používám pouze k lovu, meopťáckou nitku jsem s postupujícím šerem přestával vidět. Pro sport. střelbu je samosebou vhodnější jemná, nicméně pro sport jsou jiné osnovy. Ale pokud tě zajímá výsledek mého testování, R1r jsem pustil do světa a nechal si GPO. Jak jsem psal, jediné v čem je R1r lepší je intenzita bodu na nejnižší nastavení, mohlo by to rušit při lovu za měsíčku, ale kdo dnes loví v noci s puškohledem :D za šera až skoro tmy to rušivé není.
Martinř
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: stř 02.6.2010, 15:13

Re: GPO

Příspěvek od Martinř »

Zdarec, neměl by někdo reference k naháňkovému GPO Spectra 6X (1-6x24i)? Díky!
Uživatelský avatar
Porpoise
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 24.9.2022, 23:24

Re: GPO

Příspěvek od Porpoise »

Dneska mi dorazila Spectra 6x 2-12x50. Jedná se vysloveně o lovecký puškohled s pevnou paralaxou, světelným bodem a osnovou duplex. Balení je jednoduché a obsahuje pouze puškohled, návody a bikiny krytku.

Zkoušel jsem jen asi 20 minut před odchodem do práce, ale kouká hezky. V dnešní mlho-tmě obraz ostrý a čistý.
Má velice dobré zorné pole a osvětlení bodu jde nastavovat opravdu po malých krůčcích. Bod mi přijde jemný a neoslňuje. Váha pod 600g mi přijde ideální a ani rozměrově se nejedná taky o žádnou rouru. Jediná nevýhoda je ta pevná paralaxa, ale na moje začátky to snad bude stačit. Za tu cenu jsem spokojený.
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: GPO

Příspěvek od fanda2 »

Taky jsem koupil jetý GPO spectra 2-12x50i tak doufám, že splní očekávání ještě nedorazil až bude tak poreferuji.
Odpovědět