PARD DS35 LRF 940nm

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
kazan
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: stř 19.3.2014, 18:54

PARD DS35 LRF 940nm

Příspěvek od kazan »

Dobrý den,
uvažuji nad koupi Pardu DS35 LRF 940nm. Nemáte s ním někdo zkušenosti? Na netu jsem toho zatím nic moc nenašel. Zajímá mě v prvé řadě vychvalovaná kvalita obrazu v noci. Zkušenosti mám s Photonem RT. Měl někdo možnost porovnat? Přísvit bych chtěl 940, jelikož mám odzkoušeno, že zvěř nereaguje (mám Luna 940 diodový). Velmi mne láká možnost dálkoměru, jelikož v noci se vzdálenost na otevřeném poli špatně odhaduje. Balistický kalkulátor-je dobrý? Jsme převážně polní honitba. Moje max vzdálenost lovu je 150m. Do ruky mám termo, takže obeznávám termem. Termo puškohled nechci...
Díky za reakce...
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: PARD DS35 LRF 940nm

Příspěvek od Marpie »

Zkušenost nemám ale podle mne je dost nešťastně vyřešeno umístění přísvitu a dálkoměru. Je to strašně vysoko a bál bych se že to třeba při pádu flinty bude náchylné k ulomení. Mohli to dát níž a spojení s Pardem mohlo být jednolité a ne takové nožičky. Proti Photonu RT to ale na 100% bude velký posun. To už byl prvotní Pard 008.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Pepa55
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 10.5.2020, 18:36
Bydliště: Tatobity

Re: PARD DS35 LRF 940nm

Příspěvek od Pepa55 »

vypadá dobře, ještě by mě zajímalo porovnání vůči Yukon Sightline N475
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: PARD DS35 LRF 940nm

Příspěvek od lovec »

Tu je pekné video, dajú sa zapnúť titulky s automatickým prekladom do češtiny.

:arrow: https://youtu.be/0dpv7M3Gt0g?t=1
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
kazan
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: stř 19.3.2014, 18:54

Re: PARD DS35 LRF 940nm

Příspěvek od kazan »

Bylo to moc zajímavé video. Vypadá to dobře. Teď je ještě otázka, zda koupit 850nm přísvit a používat k tomu externí 940nm a mít tak možnost obou, a nebo jen 940nm. Z photonu RT mám odzkoušen přísvit Luna 940 diodový a jsem s ním max spokojen. Jednak velmi prodloužil výdrž photonu, protože mi zabudovaný přísvit nebral baterky a dosah se taky zlepšil. Kdyby jste někdo měl nějaké další info, sem s nimi. :D
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: PARD DS35 LRF 940nm

Příspěvek od palkopal »

Marpie píše: stř 14.12.2022, 6:11 Zkušenost nemám ale podle mne je dost nešťastně vyřešeno umístění přísvitu a dálkoměru.
Je to pořádný kus kovu.
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: PARD DS35 LRF 940nm

Příspěvek od tweaty »

Má niekto praktické skúsenosti? ideálne s GEN2
Čo som počul, tak sa ich predáva dosť veľa len nejaké praktické skúsenosti chýbajú.
Ideálne aj porovnanie s Infiray TUBE TD70L V2.
Pifpaf
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 02.3.2020, 16:37

Re: PARD DS35 LRF 940nm

Příspěvek od Pifpaf »

Čau, pár poznatků ti dám. Ale nemám s LRF, to jsem nepotřeboval. Za mě je základ dobrý přísvit, ten jsem dokupoval. Nastřelit to jde jednoduše, zvládne každý. Nástřel to drží, mám 30-06. Výhoda je že máš vždy kříž ve středu obrazovky , posouvá se obraz , ne kříž. Nahrávání funguje bezproblémově stylem zapnu před výstřelem a vypnu po výstřelu. Automatické nahrávání výstřelem vím že pár lidí už pozlobilo. Zorné pole není moc velké, takže na blízké hromadě máš prase celou obrazovku. Ale to je jen o zvyku, mám to větší zvětšení 5.6-11.2x, hlavně kvůli lovu u polí. A srovnání s gen 2. ?, mám doma předsádku gen 2 .onyx, zvětšení funguje max do 6x s variablem!. Pard kouká mnohem líp, má větší zvětšení,stojí čtvrtku co stala předsádka. Výhody a nevýhody gen 2. a digital?!, gen 2 ti vydrží věky pokud nekoukaš do slunka, pard ti chcípne jak televize třeba za pět let :D
Kalach
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: ned 25.5.2008, 16:02

Re: PARD DS35 LRF 940nm

Příspěvek od Kalach »

Zdravím Vás priatelia "digitálneho poľovníctva". Už pár rokov naspäť som neodolal pokušeniu obstarať si nejaký digitál. Presvedčil ma PARD 008, bol to vynikajúci prístroj a jeho náhradu mi vnútil reklamný trh s novinkami. Obstaral som si Alpex. Zase nič proti kvalite, ale bol trocha ťažký na môj vek. Ak prirátame montáž dobrú oceľovú, lebo s dvojdielnou hliníkovou som mal problém plus prísvit, tak som bol ako horolezec zaťažený batohom. Neodolal som reklame PARDU vymenil som ho za PARD DS35 LRF 70 940. Zainteresovaní vedia čo tie čísla znamenajú. Ale skrátim to, idem k veci. Kúpil som ho pred Veľkou nocou a už doma v gauči ako sa hovorí som si ho trocha poprezeral. Vždy keď niečo idem nové kúpiť, tak sa snažím čo najviacej informácií získať. Tak som len prepínal a ejhle, zistil som že ten prevít pri zapnutom automatickom nahrávaní pri sebe menšom pohybe začal ako že čosi nahrávať. Na display tam bežala sekundáž a potom koniec. Na zázname cez stiahnutú apku som však nič zaznamenané nemal. Potom bola jedna skúška naotro pri nahodení na pušku a po dvoch ranách zase len obrazová informácia a na zázname nič. Tak hneď po pár dňoch išiel na relamáciu. Pričinením a ochotou predajcu mi bol zaslaný do predajne nový kus. Bol som veľmi nadšený až do chvíle, keď som išiel na strelnicu. Aj na tom novom kuse to isté. Do riti. Tak kde je chyba. Nový bol už s poslednou aktualizáciou z 11/2024 a ten predchádzajúci som si sám pred tými zisteniami stiahol z netu výrobcu. Je ešte niekto takto obdarený kvalitou PARDU alebo ja som už starý na takéto digitálne mašinky? Vopred ďakujem za reakcie zasvätených.
Mám trocha podozrenie na poslednú aktualizáciu firmware 2023/11/08 ktorá bola v novom kuse už nahratá a do toho staršieho kusa som si to nainštaloval sám. Potreboval by som naozaj verné zhodnotenie od tých majiteľov tohto typu NV aj s týmto aktualizovaným FW či nemajú podobné problémy. Naozaj prosím o radu.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: PARD DS35 LRF 940nm

Příspěvek od dalas »

DS 35 jsem v rukach mel, ale bez sd karty, takze funkce nahravani jsem nevyzkousel. Vsadim ale boty, ze je to obdobne ci stejne jako u 008. Soubory se nahravaji jako chranene a aplikace je proto nevidi. Musis jit do prohlizeni v pristroji. Tam se daji prehrat i chranene. Muzes ale u souboru zrusit ochranu a pak je aplikace vidi a muzes je prehrat nebo stahnout pres WiFi rozhrani
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Kalach
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: ned 25.5.2008, 16:02

Re: PARD DS35 LRF 940nm

Příspěvek od Kalach »

Díky ti za rýchlu reakciu. Naozaj máš pravdu s tým chráneným videom. To som nevedel, lebo v návode nič nie je a nám starším..... :D . Teraz len vyriešiť tú citlivosť. Keby som niekde mohol stiahnuť tú staršiu aktualizáciu. Tiež neviem či by som niečo nepohnojil týmto úkonom. Prosím Ťa ak by si mal niekoho v pamäti so skúsenosťami s týmto Pardom tak daj mi kontakt. Možno sa to podarí vyriešiť. Ešte raz ďakujem. K.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: PARD DS35 LRF 940nm

Příspěvek od dalas »

Jsem rád, že to pomohlo. K tý citlivosti, ta by se také měla dát nastavit. Popíšu opět 008. Dáš MENU , tam vybereš
SELF-MOTIVOVAT ZAZNAM A v něm IMPACT SENSITIVITY tam pak můžeš vybrat ze tří úrovní. Tohle by ale mělo být popsáno v manuálu. Je pravda, že ten dodaný s přístrojem v češtině je bídnej.
Návod v original manuálu:
https://ecxts9aatsv.exactdn.com/wp-cont ... Manual.pdf
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Kalach
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: ned 25.5.2008, 16:02

Re: PARD DS35 LRF 940nm

Příspěvek od Kalach »

Ahoj. Takže skúšal som citlivosť meniť, ale pri hociktorej hodnote mi to sebe menším štuchnutím buď na zbrani alebo zložené začne nahrávať. Nabehnú záznamové údaje a po chvíli to vypne. Záznam je ako som už vyššie uviedol, ale je stále a hlavne vtedy keď nie je žiadaný. Na Alpexe čo som mal som to mal zapnuté stále a fungovalo to dobre.
Rozhodol som sa výrobok vrátiť. Možno bude celé to hniezdo nejako nakazené. K.
Odpovědět