Infiray FH35R (Night Pearl Buru 35 Max III LRF)

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Infiray FH35R (Night Pearl Buru 35 Max III LRF)

Příspěvek od lovec »

Vianoce sú predo dvermi a tak som si doprial novú termokameru s laserovým diaľkomerom. Veľa možností na výber nie je, v podstate sú len tri prístroje, kde je aspoň aká-taká ponuka v predajnej sieti a dostupnosť servisu v prípade reklamácie - Infiray FH35R (a jeho dvojča Night Pearl), Pulsar Axion 2 LRF XG35 a Hikmicro Gryphon GQ35 LRF.
Prístroj mám len odvčera, zajtra ho zoberiem prvýkrát do lesa, tak sa potom podelím o svoje prvé dojmy a skúsenosti.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Infiray FH35R (Night Pearl Buru 35 Max III LRF)

Příspěvek od lovec »

Kamera otestovaná, diaľkomer tiež, bol dosiahnutý pomerne vysoký stupeň spokojnosti s nákupom. Toľko v skratke po prvom vyskúšaní v praxi.

O termovízii samotnej som nemal pochybnosti, mám už predsádku Infiray CH50 V2 s ktorou som takisto navýsosť spokojný - tu musím podotknúť že CH50 V2 vysoko prekonala moje očakávania.

Najviac ma zaujímal diaľkomer, ten je zatiaľ slabším miestom všetkých podobných prístrojov. Ešte za svetla som v okolí posedu pomeral všetko čo sa dalo a porovnával som to s diaľkomerom Leica 2800.com. Najvzdialenejší objekt sa mi podarilo namerať 660 metrov, kontrolné meranie s Leicou ukázalo 664 metrov. To boli také typické hodnoty oproti meraniam s Leicou, termovízia merala s odchýlkou ca. 2-4 metre, čo považujem pre prax za výborný výsledok. Neskôr keď sa celkom zotmelo a vo vzduchu bolo viac vlhkosti, tak diaľkomer na moje prekvapenie fungoval rovnako dobre a na objekty, ktoré som meral aj za svetla, ukazoval rovnaké hodnoty.
Veľkým pozitívom je možnosť kontinuálneho merania, človek má istotu, že sa nepomýlil pri meraní, keď laserom prejde viackrát po meranom objekte/zveri.
Pre ľudí (ako ja), ktorí sú zvyknutí na takmer bodovú presnosť merania, tým bude pripadať zameriavací štvorček diaľkomeru príliš veľký, ale v praxi to až tak nevadí. Hlavným účelom diaľkomeru je meranie na krátke a stredné vzdialenosti v tme a na tento účel sa mi po prvom vyskúšaní javí ako dostatočne výkonný a spoľahlivý.

K prístroju sú dve originálne batérie s kapacitou 3100mAh. Nakoľko som prístroj využíval omnoho viac ako je u mňa bežné, tak jedna batéria, ktorá bola nabitá na ca. 90% mi vydržala približne tri hodiny. Pri energeticky menej náročnom používaní si viem predstaviť podstatne dlhšiu výdrž. S dvomi batériami, ktoré sú štandardnou súčasťou dodávky je obava o nedostatok "šťavy" zbytočná. Samozrejme po príchode domov je potrebné všetko nabiť, dnes je energetická náročnosť poľovníka pomerne vysoká. :lol:

Ďalšie postrehy neskôr, keď nazbieram viac praktických skúseností.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Infiray FH35R (Night Pearl Buru 35 Max III LRF)

Příspěvek od lovec »

Nedávna skúsenosť zo spoločných poľovačiek v Maďarsku, kde sa lovilo na veľkých otvorených priestranstvách a vo veľmi zlom počasí - s kamerou som mal neporovnateľne lepší prehľad o dianí v okolí, kedy šanca zbadať zver voľným okom, alebo cez optiku bola veľmi malá. Detto diaľkomer, mať to v jednom prístroji bolo skutočne prínosné. Môžem len doporučiť.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět