Střely FOX Bullets

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od lovec »

Túto sezónu prechádzam na väčší kaliber. 8) :mrgreen:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od lovec »

lovec píše: úte 31.5.2022, 14:01 (300 Win Mag)....FOX Classic Hunter 150gr. S osvedčeným prachom RS62 sme otestovali niekoľko laborácií, pričom sa zásadne zlepšil rozptyl a chovanie zbrane. V skratke, trikrát sme pre istotu vyskúšali najlepšiu laboráciu, potvrdilo sa, že nebola náhodná a túto bude používať na lov. Úsťová rýchlosť nameraná 945 m/s, rozptyl z troch rán 0,5 MOA na sto metrov, spätný ráz a zdvih zbrane sú prijateľné a znesiteľné.
Keď kolega niečo uloví, sprostredkujem info.
Kolega má s týmto nábojom zatiaľ dva úlovky.
Jeleň na ktorého natrafil na pirši, strieľané na vzdialenosť ca. 30 metrov na krk. Kus v ohni, poškodenie diviny primerané, žiadna katastrofa. Vyvrhnutý kus mal na háku bez hlavy a ratíc okolo 150kg. Druhý jeleň, vzdialenosť niečo málo cez stopäťdesiat metrov, zasiahnutý tesne za lopatku - čiastočne chytená aj lopatka, výstrel mierne šikmo dozadu, na výstrelnej strane štvrté rebro za lopatkou. Kus značil zásah, na troch nohách odskočil ešte zhruba 50-60 metrov, potom spadol a zošmykol sa zo svahu. Hneď od nástrelu veľmi výrazné farbenie. Poškodenie diviny takisto veľmi mierne.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od tonny »

Nemáte někdo zkušenost se střelami LOS? Našel jsem je v inzerátu a prodává i http://www.topstrely.cz/kategorie/celom ... gr-hunter/. Objednal jsem z inzerátu 200ks http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/61 ... ter-155gr/ a uvidím. Bude to asi podobné jako FOX. Příjemná je více jak poloviční cena i když u lovecké střely to není to nejdůležitější.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Michal_123 »

Je to střela bez balistické špičky a bez řízené deformace.
Fox je pravý opak.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Choochoo007 »

tonny píše: úte 31.1.2023, 23:23 Nemáte někdo zkušenost se střelami LOS?
Myslim, ze se to uz nekde resilo pred lety, jestli se nepletu. Puvodni konstrukce meli problemy s deformaci, maly otvor, pak byla uprava snad na vetsi otvor. Jinak strela mela snad fragmentovat. Asi tvrdsi mosaz.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od tonny »

Fox nemá balistickou špičku ale jakousi zátku https://www.strobl.cz/monoliticke-lovec ... 0grs_p8539. Nepotřebuji to kvůli balistice, jen do 100m v kukuřici, slunečnici, spíš jak to bude fungovat. Zkusím, uvidím, jen to bude u mne trvat.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Michal_123 »

Ta "jakási zátka" je právě balistická špička.
JInak se to nedělá.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od tonny »

Já měl za to, že balistická špička je špičatá :D tohle je pro mne jen uzavření špičky. A i dutinka může být balistická špička, např. u střel HPBT, tady to tak nefunguje aby jsi mne nechytal za slovo. Plastové špičky se dávají i kvůli trubicovým zásobníkům.

U levné střely LOS jsem chtěl vyzkoušet monolit, se kterým jsem nikdy nestřílel a nelovil, byl jsem připraven koupit FOXy. Beru to jako seznámení s přebíjením a lovem s monolity. Zatím jsem jim moc nevěřil s ohledem na životnost hlavně, podobně jak ocelovým brokům.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od tonny »

lovec píše: pát 30.9.2022, 7:25 Túto sezónu prechádzam na väčší kaliber. 8) :mrgreen:
Co to je zač a nač? Cal. .669 a jen 9,5g, to je z plastu? Hraješ si s vnoučaty?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od lovec »

:lol: ... to bola čokoláda, pozornosť od môjho obchodníka.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od tonny »

No vidíš. A jí ti to sežral. :D
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Michal_123 »

tonny píše: pát 03.2.2023, 12:52 Já měl za to, že balistická špička je špičatá :D tohle je pro mne jen uzavření špičky. A i dutinka může být balistická špička, např. u střel HPBT, tady to tak nefunguje aby jsi mne nechytal za slovo. Plastové špičky se dávají i kvůli trubicovým zásobníkům.
Ve skutečnosti je Ballistic tip (balistická špička) registrovaná obchodní známka firmy Nosler. NIcméně běžně se pro plastové špičku střely používá název "tip" (špička) nebo obecně "tipped".
Kvůli trubicovým zásobníkům se používají také špičky, ale buď měkké, jako je u Hornady "Flex tip", nebo tupé, jako je to u Nosler Ballistic Silvertip 45-70. Tam se nerozlišuje název proti jiným střelám ve stejné výrobní řadě, prostě je to dané tvarem u té konkrétní ráže.
https://www.strobl.cz/strely-nosler-bal ... 0grs_p9216

Tedy je to jako se značkou Lux.
Všechny Luxy jsou vysavače, ale nikoliv všechny vysavače jsou značky Lux.
Přesto všechny vysavače nesprávně nazýváme luxy a používání nazýváme luxování.

Analogicky všechny plastové špičky u střel jsou balistické špičky, i když to na základě ochranné známky není v anglickém jazyce správně. V ČJ je to ovšem jedno.

Díra ve střele ovšem balistická špička není. Je to střela HP.
Mysho22
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: stř 25.1.2012, 23:41

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Mysho22 »

Tak dám niečo z mojej trošky ulovených kusov s prebijanym Foxom Classic Hunter v 9.3x62 220grs puška Tika T3 .... Zver danielcia a vysoká ... Danielcia holá väčšinou pľúca,srdce odbeh do 20m za dobrého farbenia poškodenie skoro žiadne odpad do jednej ruky. Vysoká telko.... Rána troška viac do zadu na pečeň odbeh 50m farby dostatok v pohode bola sledovatelna stopa farby na ozimine. Poškodenie identické ako u dančej . Minimálne okolo vstrelu a tak isto aj výstrelu. Jeleň 2 vkt cca 4 roky rana na cca 120m spodná komora výstrel cez prednú nohu dutu kosť . Odbeh cca 40m potom minúta odkazovania a koniec. Poškodenie nech kilo mäso kde som sa nesral a obrezal som radšej viac ako vyťahovať malé.ulomky kosti . Ešte som ulovil jazveca ale tam bola rana na chrbticu ale pekná kultivovaná tiež odpad do jednej dlane ani kožuštek nebol extra poškodený. Škoda že na toto predpotopne fórum nejdú vkladať ľahšie fotky inak by som niečo s účinkami pridal. Tak páni lovu zdar .
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Michal P »

Pánové ,
nemáte někdo osvědčenou laboraci do 300 WM s 180 gr střelou samozřejmě Fox a prachem RS 70 v Blaseru R8 ?

Nechci vymýšlet treba už vymyšlené 😁

Děkuji za odpovědi
Charlie
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 02.8.2023, 7:27

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Charlie »

Na základě své lovecké zkušenosti chci před střelami FOX varovat.
Použil jsem s 8x57 IS a s 3006, v obou případech jsem učinil velmi špatnou zkušenost. Lovená zvěř byla: srnčí, dančí, liška i černá. Při komorových ranách velmi dlohé zhasínání zvěře, odbíhání, malé barvení. Snad jen při ranách “na kosti,” byl výsledek uspokojivý.

Nic není černobílé, za pozitivní beru:
velmi přesná střela, příjemná plochá křivka-tedy i na “větší vzdálenost” snadno použitelná, na trhu dostupná, cena dobrá a devastace zvěřiny opravdu výrazně menší.

Negativa, z loveckého pohedu, však u mne jednoznačně převládají díky: malé ranivosti, dosledům a hlavně dlouhému zhasínaní zvěře. To jsou důvody, díky kterým jsem střely FOX vyřadil z užívání.
Odpovědět