Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Barrel external:
The barrel surface is externally plasma nitrated and blued, which is a excellent protection against scratching and - with correct maintenance - a high corrosion protection, not however a 100% corrosion protection. We recommend that the surface is kept clean and that a thin application of suitable gun oil is regularly applied. Especially, when the barrel is moist or has sweated inside a synthetic gun case. Here, the barrel should be wiped dry and - as written above – lightly oiled.

Tak ono se neda nicemu divit, ze KOZAP mluvi o futralu a Blaser se k tomu stavi, ze je vina na strane zakaznika. Pokud s tim nejsou zasadni vyrobni problemy v seriich, tak to vetsinou je chyba zakaznika, proste je to nejsnazsi na nej hodit. Pochybuji, ze Kasari dela neco jinak nez vetsina majitelu R8 s touto povrchovkou. Zrovna nedavno jsem slysel od jednoho, ze na tom ma nejradsi, ze to vubec nerezne. O jeho cisteni-necisteni vyvrtu ani nebudu mluvit. Kdyz si vzpomenu na R93 a jeji problemy, tak se nedivim, ze u tohoto drobneho problemu s korozi se k tomu Blaser zachoval jak se zachoval, kor kdyz upozornuje na potrebu osetreni, vlhkost a futral v manualu. Ono i pri ty reklamaci u vyrobce, ac luxusnejsiho jmena, nemuzeme cekat jiny vysledek nez treba i u CZUB, kor kdyz to vetsine nerezne ani pri zanedbane peci a naolejovane by nemelo snad 100%.

Schvalne jsem koukal do manualu, jaka mista se maji mazat, zajimalo me jestli i ližiny vedeni zaveru. Bohuzel neni zminena, takze to beru tak,ze se toto misto nemaze.

haluziak píše: čtv 09.2.2023, 7:16 Jeden můj kamarád vždy když řeknu, slovo Blaser tak si pod nos utrousí "Předražená mrdka"......
Predrazena mrdka je zajimavy vyraz, nekde s nim slouhlasit lze, nekde urcite ne. Vse je otazka trhu, jak se k te cene stavi. Kdyz to lidi kupuji, tak proc to prodavat za mene. Je to stejne jako s auty od AZNP. Co se neda prehlednout je, ze pokud chce nekdo pusku vymennymi hlavnemi, tak se da rici, ze jejich vymena hlavne (za me vymena s puskohledem) je proste asi nejlepsi na trhu z pohledu zachovani presnosti strelby. K tomu je to jeste primotah, takze vcelku povedena puska. Za ty penize by snad mohla byt snad pazba z neceho lepsiho nez z narazniku BMW, ale pro fans teto automobilove zancky asi super.
Jinak jestli Blaser ma nebo mel nejake problemy s kvalitou vyroby urcitych dilu by mohli rici treba prodejci a to jak u nas tak treba na Slovensku, kteri resili reklamace. S tim se nikdo chlubit ale nebude.

EDIT: Jeste je zajimave, ze je v manualu napsano, ze se zaruka nevztahuje na drevo. Chapu, ze je myslena asi prodlouzena, ale asi by bylo i zajimave dohadovat se v zaruce o prasklinach nebo jinych problemech na drevene pazbe s vyrobcem, kdyz i tu povrchovku nijak moc neresi.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od kasari »

Tak všude vždycky tvrdím (a do Blaseru jsem to psal), že R8 je to nejlepší, co jsem kdy měl, co se týká funkčnosti. Sedí mi, rychle přebíjí, je krátká, s tlumičem kratší než Sako bez tlumiče atd. Věřím i tomu, že jsem první v republice, komu se to stalo. Péči to mělo od začátku dobrou, přeci jen to byl splněný sen skoro v 50. Ale když si vzpomenu na 14 let starýho Steyera Pro Hunter, kterej zažil i dost sněhu, mlh a dalších radostí Krušnohoří a přesto byl netknutý rzí...
Nedávno mi jeden prodejce říkal, že v Blaseru se tvrdí :" Naše zbraně lidi chtějí a kdyz jim řekneme, že budou 2 roky čekat a pak budou před fabrikou běhat v trenýrkách, tak to udělají".
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Kasari, neni pochyb o tom, ze se k tomu nekdo modli, takze ty trenky budou verohodny :lol:
Jinak ten Cerakote zni dobre. Nedavno jsem se nad tim take zamyslel. Pro tradicni myslivce asi nema takovy prinos, ale pro fans zbrani a pro kolotocare a uchyly na barvicky jasna volba. Premyslim nad FDE nebo army green :lol: . Z hlediska koroze luxus. Testy jsem nezkoumal, ale od majitele, co rikal ze videl nejake testy, tak ta povrchovka s nitridem proste vydrzi mene nez Cerakote ve slane mlze. Takze az budes mit muzes poreferovat o zkusenostech s dodatavelem :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Už nekomu zustal šroub v pažbě? Nehlaste se vsichni, ale vzhledem k utahovano bez momentaku si myslim, ze uz by tady zkusenost byt mohla
https://john1911.com/blaser-barrel-screw-comes-loose/
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od fary »

A jakým momentem má být utahováno? Mám sice Merkel KR1, principiálně to samé, nicméně jsem po tom pátral, ale nedopátral
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Jestli neni v navode 11Nm, tak je to snad na pazbe. Ale je to dost velky moment, tedy mi prijde dost na utahovani sroubovakem, klicem do ruky, takze si myslim, ze to nejde pretahovat normalnim citem. Bezne pazby jsou mene, treba drevene i vyrazne. Takze nevim jsetli je to jen ošizením pri lepeni sroubu.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Fary jinak kazdy sroub ma dle stoupani, materialu a pevnosti maximalni utahovaci moment. Takze pokud se budes ridit tim chybu teoreticky neudelas. Das si pripadne o tridu horsi materialovou tridu,kdyz nevis a jdes konzervativne na nizsi moment. Pokud utahujes do hliniku, tak utahovaci moment pro hlinikove srouby. Samozrejme jde i o material na ktery vse pritahujes. Takze pro drevo to chce proto moment mnohem mensi, pokud neni v pazbe vlozka.
U te KR1 mi ten sroub dle fotek prijde mensiho prumeru nez na R8. Takze doporucuju zmerit srouby a radsi se zamyslet nez to pretahnout. Srouby mazat, jinak se pridiraji a skubou zavity.
Jak rika kamos, idealne utahovat 1/4 otacky pred strzenim :lol:
Obrázek
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od gawein »

Ten příklad se strženým šroubem je nejspíš dán špatnou montáží u výrobce nebo pozdější demontáží šroubu. Užívatel to v podstatě nemá šanci utrhnout pokud nepoužije brutální sílu.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Sohlas, take si myslim a zamyslim se na nad tim v puvodnim prispevku, ze je to pravdepodobne asi nekvalitni montazi u vyrobce. Na druhou stranu mi prijdou ty zavity dost ozvejkany, takze i zpusob montaze asi bude hrat nejakou roli.
V případě, že není použito žádné mazivo, nebo jen olej, se při utahování přenese pouze 7-10 % požadované
síly z vypočteného utahovacího momentu. Více jak 90 % energie z utahovacího momentu se změní v teplo
vlivem obrovského tření. A nejde jen o mazani zavitu, ale hlavne i cela matice a hlavy sroubu a podlozek.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Trochu OT, treba nekdo presune do vlakna R8. U te R8 take doslo k nepochopeni pri registraci a hlavne u prodejce, pac co mas napsano jako vyrobni cislo u toho zaveru? :lol: To je jako by si chtel registrovat matici zaveru u kliky :wink: A ta registrovana pazba je proste uz jen tresnicka :lol:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

Nějaké číslo na závěru a v průkazu zbraně je, začíná písmeny RB.
Nicméně je to celé fakt nesmysl.
martinhov
Častý návštěvník
Příspěvky: 58
Registrován: ned 24.1.2021, 23:14

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od martinhov »

Michal_123 píše: stř 22.3.2023, 12:07 Tlumič je u nás registrován jako zbraň. Také má vlastní výrobní číslo. To všechno způsobuje, že tlumič je u nás (a hlavně pro nás) dražší, než v Rakousku, nebo Německu. A také je s tím spojena nějaká administrativa. Jsme opět papežštější, než papež.
Což je stejná situace jako s Blaserem R8, kde v Německu je registrována pouze hlaveň. U nás je to hlaveň, pažba, kleština, závěr, tlumič. Takže s sebou nosím 5 průkazů zbraně jenom od kulovnice.

Asi bych nezkoušel tlumič čistit něčím agresivním, nebo riskovat jeho poškození v ultrazvuku.
Kdybych to chtěl ultrazvukem přece jenom zkusit, položil bych tlumič do čističky na hadr, aby se neomlátil o dno a stěny.

Ale rozhodně je třeba tlumič čistit, jinak se poškodí, jak mi již hlásil můj puškař :)
Zeptám se, z jakých materiálů ty poškozené tlumiče byly a co jim přesně bylo.
V Německu je kleština taktéž evidovaná.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

martinhov píše: pát 24.3.2023, 18:39 V Německu je kleština taktéž evidovaná.
Zaver, v tomto pripade klestina (mozna spise zavornik nez zaver) musi byt, ma proto i cislo. Jestli nemci pachaji cisla i na pazbu, tak by me zajimalo, co na to nas zakon a jeho hlavni casti zbrani. A nakonec si muzes koupit pazbu uplne od jineho vyrobce a ty cisla mit nebudou, taky proc. Blaser je kapitola :lol:
Michal_123 píše: pát 24.3.2023, 13:45 Nějaké číslo na závěru a v průkazu zbraně je, začíná písmeny RB.
Nicméně je to celé fakt nesmysl.
To cislo je snad oznaceni materialu, ale neni to vyrobni cislo ani zadne seriove. Kolik pak lidi ma asi stejny cislo :wink:
Klastina ano, ta cislo ma, ta je OK. Jeste donedavna se prodaval pouze komplet, zaver s klestinou a tak to bylo dobre :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re:Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Práve naopak, to označenie RB plus ďalšie číslice je výrobné číslo danej súčiastky.
Pažba samotná číslo nemá. To, o čom je reč, to je systém, ktorý je vložený v pažbe a ten číslo má.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od dalas »

Blaser má výrobní číslo hlavně ve formátu R/xxxxxx, kde x jsou číslice. Samotná kleština nese název závěr-závorník a má formát výrobního čísla RBxxxxxx. Pouzdro závěru (nebo jak to nazvat, možná lůžko, prostě to, co je vestavěno do pažby a není úplně jednoduše vyměnitelné) nese formát výrobního čísla RRxxxxxx. Je viditelné pouze po vytažení kompletního závěru a je v něm vestavěn i spoušťák.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět