PARD NV008

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
drozkar
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 07.11.2022, 21:28

Re: PARD NV008

Příspěvek od drozkar »

Ahoj všem,
otestoval prosím už někdo na pardovi to automatické povýstřelové nahrávání?
Mám jen PCM vzduchovku a Pard NV 008 s + lrf na ní, poslední dostupný FW.
Tam už lze alespoň nastavit senzitivitu na výstřel, ale přesto je to asi málo ...
Naposledy upravil(a) drozkar dne pon 07.11.2022, 21:50, celkem upraveno 1 x.
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: PARD NV008

Příspěvek od WildBoar9362 »

Máte tu někdo zkušenosti s tím nejnovějším pardem NV 008s lrf s balistickým počítačem? Přemýšlím nad koupí tohoto přístroje a pořízení externího prisvitu luna laser 940
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: PARD NV008

Příspěvek od Firimoraj »

Zdravím Vás, chci se zeptat nevìte kolik je 1 klik na osnově pardu 008 ?skáče to po hodnotě 2,4,6,8, atd..
tak kolik je ten jeden klik [nebo dílek] cm nebo mm.Nikde jsem to nenašel napsaný. DÍKY
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: PARD NV008

Příspěvek od Drapalikzn »

Zalezi v jakem to mas nastavenem zvetceni (6,5 nebo 13),nez prepnes do nastaveni krize.
Uz nevim, kde jsem to nasel.
Ale melo by to byt pri zvetseni 6,5x - 15mm ve 100m a pri 13x - 7,5mm ve 100m
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: PARD NV008

Příspěvek od Firimoraj »

Diky,
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: PARD NV008

Příspěvek od WildBoar9362 »

Můžete tu někdo porovnat parda s ostatními digitálními zaměřovači? Momentálně mám na kulovnicí Pulsar digex c50. Musím říct že dost váží, je celkově dost velkej, hlavně zjišťuji že bych ho potřeboval více dozadu , ale už to nejde. Mám klasickou veawer montáž a na tom rychloupínací montáž s těmi nejvyššími kroužky , ale i tak už nejde víc dozadu, protože by přední část zaměřovače narazila do montáže. Další věc, že gumová očnice má tendenci, když k ní člověk přitiskne oko, se ohrnovat..... blbě se s puškou manipuluje, lepší by bylo noční vidění ne tvaru puskohledu ale jako pard. Máte někdo zkušenosti co se může zařadit do užšího výběru, aby to koukalo jelo digex nebo lépe, aby to mělo montáž a umístění podobně jako pard a aby to vydrželo ráže jako 8x57 nebo 9.3x62
Hodně lidí chválí třeba i starší pardy, ale nekoukal jsem do toho a tak nevím jaký je třeba rozdíl v obrazu mezi digexem a tímhle. Každopádně se mi líbí , když má zaměřovač velké optické základní zvětšení...kolem těch 6 je to fajn pro lepší přečtení.
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: PARD NV008

Příspěvek od Drapalikzn »

Srovnani mam
Ja mam pard nv008 i nv008s a termo sa62-35
Kamarad digex
Neda se rict, ze by jedno nebo druhe videlo lip, nebo hur.
Spis by se dalo rict, ze to vidi JINAK.
Tezko se to popisuje. Ja jako majitel pardu, mam pocit, ze digex vidi "lip" a kamarad s digexem, si mysli zase presnej opak. :D
Kazdopadne velikost, bal. kalkulator, dalkomer, cena a vaha je absolutne ve prospech pardu
Musis si to opravdu vyzkouset sam. :idea:
Lovu zdar
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: PARD NV008

Příspěvek od WildBoar9362 »

Drapalikzn píše: sob 13.1.2024, 13:36 Srovnani mam
Ja mam pard nv008 i nv008s a termo sa62-35
Kamarad digex
Neda se rict, ze by jedno nebo druhe videlo lip, nebo hur.
Spis by se dalo rict, ze to vidi JINAK.
Tezko se to popisuje. Ja jako majitel pardu, mam pocit, ze digex vidi "lip" a kamarad s digexem, si mysli zase presnej opak. :D
Kazdopadne velikost, bal. kalkulator, dalkomer, cena a vaha je absolutne ve prospech pardu
Musis si to opravdu vyzkouset sam. :idea:
Lovu zdar
Je to přesně jak píšeš. Popravdě někde na internetu jsem četl že ze všech těch digitalů by měl mít nejdelší životnost. Prý by měly být použity lepší materiály. Jak to opravdu je, těžko říct. Hledal jsem něco ohledně těch digexů c50 tady na fóru a moc toho není.
Trošku mě na tom jak jsem psal štve ta váha, další mínus beru ty jejich baterky. Kdyby to udělali na 18650 je to asi to nejlepší co by mohly udělat.
Řeším trošku otázku ohledně přísvitu. Originální přísvit (940) kouká relativně dobře, ale musím svítit na plnou intenzitu aby to nezrnilo. Dobrý je, že se dá seřídit ten směr přísvitu, co je ale velmi špatné, že se nedá seřizovat kužel.....když mám před sebou větvičku, hned to oslňuje a není nic vidět. Láká mě zkusit ten laser od venatoru, ale nechci pak zjistit že to kouká třeba ještě hůř.....
Odpovědět