Re: Handloading a uniformita komponent náboje versus přesnost střelby

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Handloading a uniformita komponent náboje versus přesnost střelby

Příspěvek od Michal_123 »

Ten přípravek není na měření OAL.
https://www.strobl.cz/lock-n-load-bulle ... -set_p9115
Je to na komparativní měření odchylek OAL.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Handloading a uniformita komponent náboje versus přesnost střelby

Příspěvek od dalas »

Je to tak. OAL mám pouze jako orientační hodnotu kvůli zásobníku a ke sdílení dat. Pro sebe používám BBTO (bullet bottom to ogive) a u hotového náboje CBTO (cardridge bottom to ogive). Tyto hodnoty zadávám i do QL a GRT. Uniformita je daleko vyšší, protože mám lépe definovanou polohu usazení střely.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
haluziak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 24.3.2022, 7:47
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Handloading a uniformita komponent náboje versus přesnost střelby

Příspěvek od haluziak »

dalasi prosím Tě jak zadáváš BBTO a CBTO to GRT tak aby to dávalo smysl? Tuhle funkci jsem tam nenalezl.
A furt válčím s tím, že mi GRT ukazuje úsťovku výrazně pod hradlami.
Beware of old men in profession where men die young.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Handloading a uniformita komponent náboje versus přesnost střelby

Příspěvek od dalas »

Jednoduše. Místo délky střely od špičky po dno, zadám od ogiválu (průměr v polích) po dno. Obdobně u náboje, místo délky od špičky střely po dno nábojnice zadám délku od ogiválu po dno nábojnice.
Co se týká GRT i QL je nutné zkalibrovat prach. Pro sestavu, kde mám změřený vnitřní objem nábojnice, hloubku usazení a pod. měním u QL koeficient Ba tak, aby vypočtená hodnota souhlasila s naměřenou. Pak už změny laborace většinou sedí. GRT má na to přímo vestavěnou funkci OBT. Před tím, než počítá OBT zkalibruje prach dle naměřených hodnot. V tom výpočtu je tolik proměnných, které mají vliv na hoření prachu, že trefit se s "default" hodnotami je téměř nemožné.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: Handloading a uniformita komponent náboje versus přesnost střelby

Příspěvek od tweaty »

Takže vyrobím prípravok cca 6,40-6,45mm.
Možno by sem niekto mohol hodiť rozmery pre celú sadu, ono vyrobiť to je vcelku jednoduché ak je prístup k sústruhu a fréze.
Vďaka
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Handloading a uniformita komponent náboje versus přesnost střelby

Příspěvek od miso243 »

Celú sadu? Ak sa niekto nudí tak hej. Ale vzhľadom na cenu celej sady aj asi neekonomické. Malé otvory , presný sústruh + vhodné nástroje o meradlách ani nehovorím. Jedine, že by si už všetko mal.
Odpovědět