Senoseč

Máte nějaký TIP na pěkné stránky nebo literaturu o lovecké-myslivecké nebo střelecké problematice? Podělte se prosím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Senoseč

Příspěvek od kojot »

Dostal jsem od spolužáka odkaz na zajímavý projekt pocházející z dílny ČZU. Jeho největším smyslem pro tyto dny je šíření odkazu.

http://senosec.czu.cz/

Zde malý komentář..........

Vážení přátelé, kolegové,

v rámci ochrany zvěře při sklizních a sečích proběhla minulý týden v prostorách ČZU přednáška a následně jednání o možnostech snížení statistik úhynů zvěře během sečí. Kromě legislativy, která ukládá určité povinnosti a závazky (např. 114/1992Sb, 449/2001Sb., 246/1992Sb.) byly posluchači seznámeni se zajímavým projektem, který umožňuje snazší komunikaci mezi hospodařícími subjekty, ČMMJ a širokou veřejností. V podstatě se jedná o tvorbu internetového portálu, kde se každý jednotlivec může dle svého zaměření zaregistrovat a pomocí dalších nástrojů mohou např. zemědělské subjekty označit místo a datum kdy k sečení dojde a dobrovolníci a myslivecký spolek o tom budou informováni pomocí sms brány.Varianty využití jsou různé. Může to probíhat i tak, že dobrovolník se přihlásí kam by rád přišel vypomoci při vyhánění zvěře a místní spolek si ho připíše do seznamu možných pomocníků. Projekt je relativně mladý a má jistě mnoho mezer. Základním stavebním kamenem a myšlenkou projektu je zvýšení komunikace mezi jednotlivými skupinami, které by bezesporu měly mít stejný zájem. Dalším krokem, který pravděpodobně přijde, bude navázání portálu na legislativní rámec a bude využit např. zemědělskými subjekty jako možný prvek splnění zákonné povinnosti ohlašování místa a doby sečení. V současné době probíhá zkušební provoz a autoři budou rádi za vyzkoušení funkčnosti.

Adresa portálu je následující: http://senosec.czu.cz/

Pokud Vás projekt zaujal, prosím o vyzkoušení portálu a šíření mezi Vaše známe, kamarády, členy MS, zemědělské podniky - kohokoliv kdo by mohl mít zájem.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Senoseč

Příspěvek od ridgeback »

Zdravím, chceme do spolku (konečně) pořídit ÚČINNÉ plašiče srnčí, při šečení vojtěšky. A to takové, na které se dá čerpat dotace.
Podmínka dotace: plašič musí umožňovat nastavení doby provozu a vytvářet alespoň 2 kombinace akusticko-světelných efektů

Český výrobce, pan Bártík z Čestlic přestal vyrábět a další osvědčený výrobek, výrobce nezasílá do ČR (Rehkitz-Retter) - aktuálně řešíme.
Prosím o doporučení osvědčeného výrobku, který dobře plaší a dle návodu splňuje podmínky dotace. Děkuji
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 140
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Re: Senoseč

Příspěvek od Childeater »

Omlouvám se za odpověď která vlastně není úplně k tématu, ale po vyzkoušení všech plašičů, ať už hudbu, hlasy, psy, pachové plašiče - nakonec jsme si koupili trojnásobek průměrné mzdy dron a je po problému.

Pokud máte aspoň trochu soudné farmáře, věřím že se dá v rámci honebního společenstva vyvolat diskuse mezi majiteli pozemků a pachtýři a koupit věc která opravdu funguje.
Odpovědět