Dotaz - Prijeti noveho clena VS podminky, ktere mel splnit

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Dotaz - Prijeti noveho clena VS podminky, ktere mel splnit

Příspěvek od Milan Zelinka »

Jako předseda R.K. mám vyře?it problém který nastává s přijetím nového člena do M.S. Tento nový člen si měl mimo jiné za úkol pořídit psa velkého plemene a mít ho lovecky upotřebitelného. Pořídil si Beigla a stímto udělal barvářské zkoušky a tímto podle jeho názoru splnil podmínku mu ulo?enou. Výbor ale zaujal stanovisko, že sice je psík lovecky upotřebitelný, ale nemůže zastupovat psa velkého plemene protože nemá podzimní anebo všestranou zkoušku aby mohl jako střední plemeno zastupovat velké plemeno na společných akcich jako jsou hony na drobnou.Proto také dostal za úkol mít velké plemeno aby jsme splnovali podmínky pro hon versus počty psů atd. Doufám že je to dobře vysvětlené a pomůžete mi při tomto velmi důležitém rozhodnutí. Přijmout a nebo nepřijimat. Díky Milan
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

V našem sdružení máme odhlasováno že každý nový člen musí být ochoten chovat myslivecky upotřebitelného psa.Na plemenu neZáleží.Někdy střední plemeno udělá víc práce než velké,obzvlá?tě pokud je v revíru hodně hustáho křoví a trní.Já bych se pokud mohu přimluvil pro přijetí nového myslivce (jako hosta) aby jste mu v případě nespokojenosti mohli kdykoliv poděkovat a neměli by jste k němu žádné závazky.Za člena ho později můžete kdykoliv vzít.
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan Zelinka »

Čau Stando, přesně vím o čem mluví? ale mě se jedná o to jak to je podle zákona a předpisů. Sám jsem měl ang.kokra a byl s P.Z. v 1.ceně uplně výborný pro veškerou práci přiná?ení , vyhánění, dohledání , kačeny, černá zkrátka vše. Ale díky za názor Milan
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Čau. Měl by mít psa se zkouškami z výkonu na ten daný způsob lovu. Pokud nemá podzimky nebo všestranky tak na hon nemůže. Na naháňky a pod může. takže pokud jde o to mít potřebný počet psů kvůli společným lovům na drobnou máte smůlu. Respektive on. Nesplnil podmínku přijetí do MS. Jde o to jak jste specifikovali podmínky. Jestli měl natvrdo dáno aby si pořídil psa se zkouškami na drobnou tak není co ře?it. Tady u sousedů měli podobný problém. Chlapa vzali za hosta dokud nesplní podmínku si pořídit psa s PZ nebo VZ. Souhlasil bych se Standou a vzal bych ho za hosta a v budoucnosti bych ře?il členství. Pokud by se aktivně zapojoval, tak bych uvažoval o přijetí i jen s beaglem.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ostatne ja to mam stejne tak. Jsem jen host. Jo a psa mit nebudu... nemel by se o nej kdo starat.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak stím honičem.A jak podle zákona,nevím kolik máte hektarů od toho se to odvíjí.Dále mi neni jasné jakou zkoušku barvářů mášNapí?u ti model našeho MS.1022ha kmenový stav srnčí zvěř,drobná zvěř.Zákon říká 2 psi pro dosled spárkaté 2 psi pro dohledávku drobná.O plemenech se nehovoří.A samzřejmě 1 norník.takže jestli má pejsek barvu je upotřebytelnej pro spárkatou zvěř tak ho stejnak budete potřebovat.Co já bych za takovýho člena s beaglem dal pokuď si ho jě?tě dokázal udělat sám.
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan Zelinka »

Zdenku tyto kriteria jsou jasny jak je to s počtem psů na hektarovou výměru ale nevím jestli se může biegl s barvářskou zkouškou považovat jako náhrada za psa velkého plemene pro hony na drobnou zvěř.
Milan
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Pokud to budeš brát ze strany zákona tak ho za náhradu považovat nemůže?. Jde o to jestli nepotřebujete i barváře? Tam by se uplatnil.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Pro drobnou zvěř nemůže,pouze pro dosled spárkaté zvěře.Jestli?e je to barvářská zkouška honičů což asi je tak i pro nadhánění při lovu černé atd.Jinak bych asi jako hospodář pokud je pejsek ovladatelný na honech bych asi na něj nic nenamítal a z honu ho domu neposílal.Nemám tu zkušenost zrovna s beaglem,ale asi by nic nebránilo tomu PZ si dodělat vím,ale že u těchto psů je tak trochu problém s vodou.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Věc - nebo ?ivý tvor!

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak se mě zdá, že ta va?e podmínka je přímo obludná. Pes je sice dle občanského zákona "Věcí", ale je to pořád ?ivý tvor a ke svém slušné existenci a výkonům potřebuje i něco jako pohodu, že k sobě s vůdcem patří- vztah, který taky může trvat 15náct let. Má ten člověk vůbec možnost mít doma psa velkého plemenež Nebude to vadit jeho dětem, man?elce rodičům - můžou se prostě bát , nemusí se jim líbit, nemůsí mít sílu ho fyzicky zvládnout, jeho krmení je podstaně dra??í apod.. Co když ten myslivec onemocní , pracovní cesta apod. , a jeho rodina se o psa bude muset starat. Má on sám vztah k takovým velkým psům. Je jinak dostatečně fundovaný, že by byl pro vás přinosem, nebo si stačí pořídit nějakého zrazeného, nemocného, starého slepého psa s papírem od zkoušky a to mrsknout do kotce a občas mu "vykydat" a máte splněno a je vám pak jedno, kdo se k Vám dostaneš
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

pes velkého plemene

Příspěvek od Leon »

Milane pořád čtu pes velkého plemene ale jakého s jakou zkouškou ne kdyby si pořídil bavorského barváře tak by to bylo podle Vašich požadavku a byl by to taky jenom pes na dohledávku spátkaté zatímco když s bíglem udělá zkoušky honičů tak může i na naháňky na spárkatou a tam zase ohař kterého asi nejspí? požadujete nemá co dělat protože tam musí mít pes složený ZH.Přeji vám š»astnou ruku a chladnou hlavu při rozhodováni
Odpovědět