Povolenka - režijni honitba LČR

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
jira
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: ned 01.3.2020, 15:42

Povolenka - režijni honitba LČR

Příspěvek od jira »

Ahoj, již nějakou dobu prodávaji LČR povolenky v režijnich honitbách. Prý aby dali šanci maldým myslivcům vykonávat myslivost. Mate někdo takovou povolenku? Jake jsou podmínky? Myslím tím ceny a co je možné lovit atd taky jaké josou další povinnosti. Přikrmováni údržba zařízení atd. Je to vše zahrnuté ve smlouvě? Děkuji za odpovědi. Ptám so proto že s největší pravděpodobností přijdeme o honitbu ata spadne do tohoto režimu.
čimango
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: sob 30.7.2011, 12:33

Re: Povolenka - režijni honitba LČR

Příspěvek od čimango »

Osobní zkušenost nemám, ale smluvní podmínky mají na webu - cena 10 000 nebo 15 000/rok dle zvěře v honitbě, povinost odlovit (a odkoupit) min 9 kusů holé. Za to je pak 70% sleva na lov trofejové zvěře. Detaily asi budou o domluvě s vedoucím polesí.
Anders
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 21.11.2017, 17:14
Bydliště: Okres Zlín

Re: Povolenka - režijni honitba LČR

Příspěvek od Anders »

Tuto povolenku nemám ale trochu víc jsem se o ni zajímal. Můj dojem je, že se to schovává pro správné zájemce. Tedy po jednání s polesným, který má konkrétní revíry na starost. Aspoň tady na Zlínsku.
Nehledě na zvláštní podmínky, které si stanovují. Třeba dozor při lovu... :roll: Už vidím, jak 7x v týdnu se mnou někdo pojede na vycházku, čekanou.

Toto téma budu sledovat a rád si přečtu zkušenosti lidí, kteří mají povolenku v režijních honitbách LČR.
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 140
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Re: Povolenka - režijni honitba LČR

Příspěvek od Childeater »

Tyhle povolenky jsou ne proto, aby někdo podporoval mladé bezzemky se zájmem o myslivost, ale proto, aby se trochu monetizovalo to, co hajní stejně musí na režijním odstřílet.
Co tak vím z doslechu, tak většina hajných klade velký odpor a radši přesvědčuje management o tom, že to radši odstřílí sami, než se v honitbě ještě starat o hosta - práce navíc.
Odpovědět