Klepnutí puškohledem

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
INRI
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 22.10.2007, 6:32

Klepnutí puškohledem

Příspěvek od INRI »

Mohl by mi, prosím, někdo popsat, co se stane s puškohledem, pokud s ním při neopatrné manipulaci klepnu a "posune se mi kříž". Po klepnutí s puškohledem mi kulovnice střílí doprava dolu a musím jí znovu nastřelit. Zajímalo by mě, co se uvnitř stane, proč se to nestane při výstřelu. Mám puškohled Artemis 3100 7x56, i když tahle informace je k ničemu, protože se to může stát u jakékoliv optiky.
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

klep

Příspěvek od Alin »

No pokud se ti při klepnutí posouvá kříž, tak je puškohled vhodný jen na zatloukání hřebíků a ne na střelbu. Nějaké klepnutí s ním nesmí vůbec nic udělat. To taky může? jednou střelit kamaráda místo prasátka. I když rozdíl je někdy málo znatelný, není prase jako prase a tresty se taky li?í. :D :wink:
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Neodsuzuj hned puškohled,co když je to jenom mizernou dělenou montáží?? Ale pokud má tuhou jednodílnou tak to je potom na poVáženou. To se fakt hodí jen na ty hřebíky...
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

puškohled

Příspěvek od US OPTICS »

for INRI : myslím, že jsi to špatně formuloval, nebo? jsi psal, že se ti na puškohledu posunul kříž a že ti to střílí do prava. Jsou jen dvě možnosti a to buď puškohled není schopen udržet zpětný ráz tvé zbraně a nebo je špatná montáž a puškohled v něm "plave". spíš bych to viděl na tu montáž, i když nevím jaký máš puškohled, myslím výrobce. Možná je to puškohledem.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Inri špatně jsi to asi napsal.Při pádu či nárazu se ti posunuje bod záměru.To znamená,že se ti nehnul kříž,ale puškohled v motá?i nebo montáž na zbrani.U Meopty by to musela být pořádná ?leha.Překontroluj montáž.Myslím,že budeš mít po problémech.
Odpovědět