Pneu na offroad

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Zamčeno
FOXCLEVER
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: úte 27.3.2007, 21:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Pneu na offroad

Příspěvek od FOXCLEVER »

Nevím, zda to někomu pomůže ale s teréňáky jezdím již od r. 1992 (vše SUZUKI VItara a Grand Vitara) a poměrně dlouho jsem laboroval s různým obutím. Časem jsem pochopil, že existují určité zákonitosti, které nelze vždy s úspěchem obcházet. Shrnu to podstatné. Pro rozhodování je prvořadé kritérium poměr silnice/terén a průchodnost hlub?ím sněhem. Moje osobní zkušenosti s racionálním obutím offroadu do terénu jsou tyto. Pokud využití v terénu nepřeva?uje nad silnicí (u mě je poměr S/T cca 80/20) tak už nejdu do žádných těžkých šípáků, nebo protektorů, které jsou zpravidla měkké a silnice je odrovná stejně rychle, jako ony samy svou hmotností odrovnají při převa?ujícím používání na silnici nápravy. takže raději víc investovat do obutí a méně do dílů podvozku a rozvodů. V posledních šesti letech mi plně vyhovují Dunlopácké zimní Grandtreky, které používám celoročně a pokud je budou vyrábět i nadále, měnit nebudu. Neznám lepe fungující samočistící dezén než je jejich SJ. U profilu pneu mi nejlépe vyhovují osmdesátky. Dříve jsem také ?il v omylu a do terénu a sněhu používal co nejširší pneu s přesvědčením -větší ?íře lepší záběr-, ale praxe ukázala, že pravda je na opačné straně (u??í pneu není ve sněhu tak nadlehčováno a má mnohem dokonalejší záběrové schopnosti, nehledě k o 20-30% ni??í spotřebě na silnici) a tak dnes jezdím na 205kách a příští už budou pouhé 195ky. Tolik moje praktické 15ti leté zkušenosti, které ale nikomu nevnucuji.
vhool

Příspěvek od vhool »

nebudeme zakladat dalsi thready,uz to resime jinde....zamykam
Zamčeno