puškohled se žínou a nebo bez žíny???

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

puškohled se žínou a nebo bez žíny???

Příspěvek od Jirka83 »

Ahoj, nějak mi neni moc jasný, co znamená, jestli je puškohled se žínou a nebo neni... Podle obrázku jsem to nedokázal poznat, oba mi vždycky přišly stejný... :roll: Dokázal by mi to někdo vysvětlit?
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Ta žína znamená, že puškohled má na svém tubusu dole po celé délcě speciální žínu, která slouží k uchycení montáže k puškohledu. Je pravdou, že tyto montáže jsou dra??í než klasické FAO, ale co si budeme namlouvat ty jsou naprd. Pokud budeš kupovat dra??í kroužkové, tak ten rozdíl by neměl být markantní. Výhody žíny:
nemusíš ře?it, jestli náhoudou nemáš puškohled ze?ikma. drží pevně, a nemůže klozat, protože jsou tam ozuby. Nevymačkává se tubus aninic takového jako u levných kroužků. Myslím si, že je to skvělý způsob uchycení optiky a že se určitě vyplatí. Sám si začínám šetřit na něco pořádnýho se žínou.
Zde je dole ta žína
Obrázek

a tady jsou instrukce k montáži:
http://www.zeiss.com/sports
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
vhool

Příspěvek od vhool »

no mosine nechci ti brat iluze ale u tohohle modelu je ta sina z duvodu toho ze to je puskohled s dalkomerem a ne nejaka tech.vychytavka.na diarange by ti asi krouzky nesli :wink:

....jo a priprav si cca 70 tacu :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Pokud je na puskohledu sina, tak je to jen a jen z duvodu specialniho upevneni.
Kdyz se clovek podiva kolik ruznych typu, velikosti, vysek montazi se dnes k upevneni puskohledu pouziva, tak je jasne, ze zadna std. sina na puskohledu toto nemuze vykryt. Takze i puskohled se sinou se nevyhne dalsi montazi.
naprostym std. se stava picatinny rail na zbranich a k tomu jsou krouzky (napr. leupold QRW nebo NF, ERA a dalsi) tam opet zalezi na kvalite zpracovani, presnosti a pouzitych materialech.
kazdy nestd. uprava omezuje pouziti techto puskohledu. Napr. S&B pouziva tubus myslim ze 32 nebo 34mm a montaze na to se nedaji sehnat, jedine jejich. Vodovahu na takovy to tubus se nedela. Samozrejme ze ozbrojene slozky (zvlaste u nas) dostanou cely komplet. Samozrejme ze vyrobce to netrapi, taky proc, mit tolik statnich zakazek tak budu rovnez vysmaty.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

To vhool:
Je mi jasné, že to tu je z toho důvodu, ale já nemoh najít jinou fotku. Mně se prostě ty kroužky přestávají líbit a celkem jsem poslední dobou z toho všeho nějakej zhunesenej, ale kdo ví čím to je. Proto se mi nějak začínají líbit tyto žíny. Je mi jasné, že za montáž si připlatím, ale prostě se mi to líbí. Přijde mi to elegantnější a praktičtější pro mou montáž. Dále jsem technický typ a mám rád moderní techniku a řešení a toto mi přijde lepší jak kroužky.

Jo a to foto mi nejde zmenšit, tak sorry za to.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To shiva:

A maji montáže se žínou nějaký praktický výhody a nebo se jedná jen o jinej způsob uchycení??? Díky za odpověď...
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

no praktickou vyhodu snad jen jednu, a to ze kdyz mas blby krouzky, tak muzes tubus puskohledu prilisnym utazenim poskodit.
mne estetika nevadi, muj puskar mi rekl, ze cloveka jako jsem ja, jeste nepotkal. ze by mi snad ani nevadilo kdyby zelezo pridelal na hokejku, jen kdyby to strilelo presne. :-) coz je fakt.

podle mne bude sina pridavat na vaze a tim bude montaz pri zpetnem razu namahana vice. a protoze to na tu pusku musime pridelat stejne najakou montazi, tak o to vic bude muset byt kvalitnejsi.
Az pojedu pristi rok na IWA vystavu, tak se na to podivam a necham si vysvetlit par veci, mimo jine i zpusob vyroby. na vlastni oci jsem to jeste nevidel takze ani nevim jestli to je z jednoho kusu nebo ne. pokud ne, tak je to jen dalsi zdroj chyb
V soucasne dobe je trend u BR strelcu nechat puskohled (kriz) napevno zafixovat a dat korekcni mechanismu na montaz. pridava to az 150MOA. Ono se totiz prislo na to, ze KAZDY puskohled drive nebo pozdeji povoli. To se mi jevi jako pokrok (ale externi korekcni mechanismy uz jsou stara vec), prijit na to, ze se streva skel sypou.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Odpovědět