Meopta v. Swarovski

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
look
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 29.11.2007, 8:06

Meopta v. Swarovski

Příspěvek od look »

Vážení přátelé,
dokázali byste mi shrnout, jaké jsou hlavní rozdíly mezi binokuláry Meopta Meostar B1 10 x 50 a Swarowski SLC 10 x 50 WB? Je dvajnásobna cena Swarovského oproti Meoptě odůvodněnáš Jaké budou rozdíly při pozorování těmito dalekohledy za šera?
Děkuji,
L.K.
Uživatelský avatar
Radan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: stř 21.11.2007, 10:35
Bydliště: Holešov

Re: Meopta v. Swarovski

Příspěvek od Radan »

look píše:Vážení přátelé,
dokázali byste mi shrnout, jaké jsou hlavní rozdíly mezi binokuláry Meopta Meostar B1 10 x 50 a Swarowski SLC 10 x 50 WB? Je dvajnásobna cena Swarovského oproti Meoptě odůvodněnáš Jaké budou rozdíly při pozorování těmito dalekohledy za šera?
Děkuji,
L.K.
Dobrý den. Dalekohled Meopta Meostar B1 10x50 jsem v rukou měl a musím říct, že je naprosto vynikající. Excelentní brilantní obraz, plnění dusíkem, dobře padne do ruky, není těžký, a je taky překvapivě docela světelný. Překvapivě říkám proto, protože dalekohledy s desetinásobným zvět?ením už moc světelné nejsou. Já mám hodně vysoké nároky na optiku, ale můžu říct, že na tomhle dalekohledu jsem hledal chyby jen velmi těžko. Swarovski SLC 10x50 jsem v rukou zatím něměl. Ale nějaké informace se mi podařilo sehnat. Swarovski je jako značka absolutní ?pička. Rozdíl mezi zmíněnými dalekohledy bude, ale už jen minimální. takže já osobně bych vzhledem k cenám obou volil určitě Meoptu, protože cena je neporovnatelná a rozdíl v kvalitě minimální. S pozdravem RG
Odpovědět