Fomei - ale jaký?

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Fomei - ale jaký?

Příspěvek od xchipsy »

Plánuju pořízení nového dalekohledu, ale jako u všeho, jak jsou víc než dva typy, jsem v pasti :D Proto se zeptám na va?e zkušenosti a názory.
Zatím mě zaujala optika Fomei, a to zejména Ranger 8-20x50 ZCF Zoom, Ranger 9x63 ZCF Excellent - Super Vision a 7x50 Night Vision.
Chci dalekohled na běžné nožení a pozorování a zároveň pro horší světelné podmínky (např. večerní čekaná na černou) - takže takový univerzál.
Na noční pozorování mě nejvíc láká ten 9x63, ale tam mě odrazuje cena (skoro 7tis.). Zamlouval by se mi asi ten 8-20x50 Zoom, ale nevím, jestli je to ideální..
Porovnávala jsem relativní světelnost, nejlíp vychází 7x50 Night Vison (51), ale zase si říkám, jestli zvět?ení 7x není málo...? :? 8-20x Zoom má světelnost 39, to by ještě ?lo, ale stejně si myslím, že při max. zvět?ení už je znát třes rukou apod., tak abych to vůbec využila...? Ale zase si říkám, že kupovat dalekohled spíš na ?ero je hloupost, asi by bylo lepší upřednostnit zvět?ení, zas tolik času v noci na posedu neprosedím... ještě jsem koukala na 10x50, ale tam je světelnost jen 25 (všechno typ Ranger). Svět. 49 u 9x63 by byla dobrá, zvět?ení taky, ale ta cena, ta cena! :cry:
Zatím to tedy "vyhrává" 7x50 Night Vision, ale uvítám názor někoho, kdo má některý z jmenovaných typů a podělí se o zkušenosti...
Za va?e postřehy moc díky :wink:
KovarikKamil
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 20.12.2007, 16:54

Re: Fomei - ale jaký?

Příspěvek od KovarikKamil »

Zdravím kolegové, osobně mám fomei night vision 7*50 a můj názor je takový.Cenově velice dostupný dalekohled, ale kvalita už je jiná. Obzvlá?tě pří podvečerních čekaných , když se začne stmívat tak jde videt jen velice omezeně, fomei jako takový je velice málo světelný. Jak přišetřím tak jdu do meo...
CZ 550 FS 7*64 MEO ARTEMIS 3000 3-12*56
HAMERLES 16/70
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

zkus mrknout i na tuto optiku

Příspěvek od ČENDA »

Fomei dalekohled 8x56 jsem měl (teda ještě mám ve skříni) a začala mi do něj lézt vlhkost a potit se. No a to asi po čtyřech letech používání!!! Myslím že dalekohled o který jsem se fakt staral a choval se k němu jako k optice by měl vydržet dýl....Taky jsem uvažoval co jiného a nakonec jsem koupil Eschenbach 8x56 trophy AS/P a jsem fakt spokojenej. Né že by to byla nějaká ?pička mezi dalekohledama,ale už jenom to že výrobce dává 10let záruku o něčem hovoří a cena kolem 7000 se mi zdála slušná.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
Radan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: stř 21.11.2007, 10:35
Bydliště: Holešov

Fomei

Příspěvek od Radan »

Dobrý den. Já jsem od Fomeie zkoušel všechny řady dalekohledů. Jejich kvalita však byla velmi nízká. Dalekohledy měly průměrný obraz, v porovnání se stejnými typy jiných značek o dost horší světelnost, většina z nich se hodně ml?ila. Celkově si myslím, že to jsou dalekohledy, jejich? kvalita odpovídá ceně. našel jsem však mezi nima jeden model, který byl mimořádně kvalitní a mezi ostatnímy modely téhle značky vyčníval minimálně rozdílem třídy. Byl to model Ranger 9x63 Super Vision. Měl velmi slušný obraz, vynikající hloubku ostrosti, výbornou světelnost a celkově byl uživatelsky velmi pohodlný (padnutí do ruky, pohodlnost držení, váha, při delším pozorování únavnost očí). Já jsem ho před dvěma lety kupoval za 7000 korun, co vím tak dne?ní cena je zhruba pořád stejná.. Ale tenhle dalekohled svou celkovou kvalitou velmi výrazně převy?uje svoji cenu. S pozdravem Radek
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Včera mě přinesl kamarád z práce ukázat Fomei 7x50 který dostal k vánocům,pogumovaný zelený cena do nějakých čtrnácti set.Obraz je ostrý ale v porovnání s mým ruským7x50 takový ?edomodrý.když jsem se díval na 15m nebo na pohoří vzdálené asi 40 km tak jsem s ostřením nemusel nic dělat,to bylo vytočené na levou stranu na doraz.Jak jsem otočil doprava tak se obraz rozostřil a nedalo se dívat na žádnou vzdálenost.Za šera jsme se nedívali tak rozdíly nevím.
bikisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19.2.2008, 8:22

fomei 8x56 hunter

Příspěvek od bikisek »

Osobně bych Vám ale nedoporučoval fomei 8x56 hunter mám ho již pár let a pěkně mě štve, p?e při sledování rozostřuje. zvlášť v létě kdy je teplo je to hodně výrazné.
Odpovědět