bresser DIORIT new 8x56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
mrekun
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: stř 14.11.2007, 13:44
Bydliště: jižní morava

bresser DIORIT new 8x56

Příspěvek od mrekun »

chtěl bych pořídit nový dalekohled (klasika-rusáka jsem nechal v revíru)
kolega má diorit dost dobré koukání
poradíte jaký je rozdíl u dioritu a linear jagd 8x56 jde hlavně o poměr kvality
a ceny dík
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: bresser DIORIT new 8x56

Příspěvek od Hirc »

mrekun píše:chtěl bych pořídit nový dalekohled (klasika-rusáka jsem nechal v revíru)
kolega má diorit dost dobré koukání
poradíte jaký je rozdíl u dioritu a linear jagd 8x56 jde hlavně o poměr kvality
a ceny dík
zdravím, máme v rodině 2 dalekohledy Bresser, oba jsou 8x56. Moje zkušenosti jsou asi takovéto:
- lineární má lepší světelnost, zvlá?tě za šera je ten rozdíl hodně patrný
- na druhou stranu mi přijde o dost tě??í a větší - chodit s ním šoulat je "za trest"
mrekun
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: stř 14.11.2007, 13:44
Bydliště: jižní morava

Příspěvek od mrekun »

Dík za názor,jedná se o to jestli se ten cenový rozdíl vyplatí(asi 2000.-)
Ta váha by tolik nevadila bral bych ho na čekanou.Na pochůzku mám starýho
caize :) 15x50 hlavně na srnčí.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Příspěvek od Hirc »

mrekun píše:Dík za názor,jedná se o to jestli se ten cenový rozdíl vyplatí(asi 2000.-)
Ta váha by tolik nevadila bral bych ho na čekanou.Na pochůzku mám starýho
caize :) 15x50 hlavně na srnčí.
na čekanou na čuníky bych jednoznačně šel do toho "lineáru"
mrekun
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: stř 14.11.2007, 13:44
Bydliště: jižní morava

Příspěvek od mrekun »

Linear vypadá slušně ale někde jsem četl že není vodotěsný,a jsem překvapen že Diorit není plněný plynem. Nebo je?
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Příspěvek od Hirc »

mrekun píše:Linear vypadá slušně ale někde jsem četl že není vodotěsný,a jsem překvapen že Diorit není plněný plynem. Nebo je?
hm, tak to netu?ím. párkrát mi ale zmoknul a nic se nestalo.

nicméně musím zmínit jednu negativní vlastnost - zaostřování levého oka je na obou našich Bresserech hodně tuhé, zvlá?tě v zimě může být problém přeostřovat z blízka na dálku a naopak.
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od bendy »

Tak se připojím do diskuze, mám 9x63 linear jagd a problém mám s velmi jemným okulárem na doostření pravého oka, rozhodí se snad při všem,člověk ani neví jak. až jdu,nebo ho mám na krku a sedím 5 min. na posedu, musím pak vždy seřídit ten okulár. Hmotnost a rozměry zvlášť té 9x63 se opravdu na šoulání nehodí,ale lepší teď nemám, tak se obětuju (lepší než Hama 10-30x50, která je o půlku lehčí). Pravda je, že není plněný dusíkem, což je asi jediný větší rozdíl oproti Dioritu, který plněný je a je tedy vodotěsný. Zatím jsem ale neslyšel o problému s vodou a neměl by být problém orosený dalekohled nechat za rozumný peníz "vyčistit"... Jinak já za něj dal necelých 5 tis. ještě zmíním jednu věc,ale nemohu porovnat,přijde mi, že je potřeba i při malé změně vzdálenosti přeostřovat,zvlá?tě za šera,ale to může být suběktivní pocit a nemám srovnání. Jinak samozřejmě lineární konstrukce, parametry 9x63 a skla BaK4 s antireflexy jsou na noc opravdu super... Navíc se mi díky delší konstrukci i lépe drží, v porovnání s klasikou...
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

jenom doporučení jestli to nemáš daleko tak si udělej výlet do německa nebo si ho obědnej němci se držej doporučených cen a někde je mají i ni??í kolega si tam byl pro diorit 9x63 a měl ho za 270 euro
http://www.meade.de/produkte/fernglaese ... c9233bd12e
http://www.meade.de/produkte/fernglaese ... 439d8007c2
mrekun
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: stř 14.11.2007, 13:44
Bydliště: jižní morava

Příspěvek od mrekun »

dík za rady do Německa daleko do Rakouska velmi blízko,ale mám špatné zkušenosti z nákupu v cizině,diorit se mně líbí a má gumové očnice ta cena je na hraně možností,jak hledám nejlacnější tak jsem narazil na bresser Safari 8x56 WP víte o něm někdo
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

no safari neznám ale jenom podle ceny odhaduje že to bude kvalitou jako jagd protože někde musej ušetřit když stojí polovinu toho co stojí diorit
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

těžko radit při té ?íři výrobků na trhu, já mám 5 let Bresser Jaguar 10x50 a jsem s ním spokojen, k vidění třeba tady :

http://optik.vltava2000.cz/store/goods- ... rodej.html
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Příspěvek od roedear »

Mám také 9x63 Linear Jagd a moje zkušenost je úplně stejná, kdykoliv si sednu nebo chvilku šoulám, musím znovu zaostřit pravé oko a se změnou vzdálenosti neustále přeostřovat. Jinak za šera či v noci dobrá světelnost, při čekané na srnčí lze pozorovat detaily, ale klame - ukazuje kus mohutnější než skutečně je (na krat?í vzdálenost).
Odpovědět