Při honu na kachny myslivec zastřelil svou třináctiletou dce

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Fuj, úplně jsem se orosil, taky mám doma třináctku a je to nepředstavitelný pocit.
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

Tak to je průser.život ji nikdy nikdo nevrátí,otec bude asi zralý na blázinec,myslivecký hospodář to odnese s plnou parádou,protože nevyloučil osobu mladší 15 let z takovéhoto společného lovu.Pokud byly přítomny i myslivecké stráže tak Rovněž potahovačky,je to jejich povinnost reagovat.
když jsem začínal jako malý kluk,tak nás NIKDO nepustil na hon.Čekali jsme až se vrátí myslivci po honu na gulá? a pak s otevřenou pusou jsme poslouchali jejich historky.Dnes se situace značně změnila.Někteří uživatelé honiteb na to doslova serou a je to stejné ve všem co podnikají v rámci dané honitby.Morálka a respekt před zákonem je v hajzlu,dělá si co kdo chce.Toto je bohužel neš»astná událost,ale nic to na tom nemění,že by měla nastat jednou provždy razantní náprava.Pokud se něco nezačne dít,a nebudeme mít respekt před zákonem,tak ta naše slavná myslivost půjde jednou do kytek.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Je to moc zlé, těžko víc komentovat. Jedná se o vesnici zhruba 6km od nás...
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

RMareta píše:Tak to je průser.život ji nikdy nikdo nevrátí,otec bude asi zralý na blázinec,myslivecký hospodář to odnese s plnou parádou,protože nevyloučil osobu mladší 15 let z takovéhoto společného lovu.Pokud byly přítomny i myslivecké stráže tak Rovněž potahovačky,je to jejich povinnost reagovat.
když jsem začínal jako malý kluk,tak nás NIKDO nepustil na hon.Čekali jsme až se vrátí myslivci po honu na gulá? a pak s otevřenou pusou jsme poslouchali jejich historky.Dnes se situace značně změnila.Někteří uživatelé honiteb na to doslova serou a je to stejné ve všem co podnikají v rámci dané honitby.Morálka a respekt před zákonem je v hajzlu,dělá si co kdo chce.Toto je bohužel neš»astná událost,ale nic to na tom nemění,že by měla nastat jednou provždy razantní náprava.Pokud se něco nezačne dít,a nebudeme mít respekt před zákonem,tak ta naše slavná myslivost půjde jednou do kytek.
Tohle je pekny pruser, mas pravdu, ze kdyby ji tam nepustily, tak by zila, ale stejne tak si mohl privest kamarada starsiho 15let abylo by mu to houby platne. Akorat doufejme zenepadnul, protoze mel v sobe 7 promile.Stejne tak ji mohl vzit sebou na holuby a mohlo to dopadnout stejne, u nas se deti na kachnach na tahu toleruji, neco jineho jsou hony a nahanky.. Nicmene ma nekdo pravo vyhodit parchanty z lesa, kdyz si tam hrajou a chcete tam honit ?? Smite je vyhodit od rybnika, kde se koupou a vy tam mate 2 mesice predm planovany hon?? Resi se furt nestrilet do lece a co houbari a v zime lide na lyzich, turiste celorocne??? Rad bych videl, jak by se u nas reagovalo na nemecke cedule Achtung Jagd!
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

to duch Pampaduch : nechci situaci nijak zlehčovat.Ale!!!!! Ne tak docela s tebou v názorech souhlasím.Jen v jediném,a to,že kdyby tam byla osoba starší 15 let,tak dopadla díky tomuto neštěstí stejně.To je pravda.ovšem i zábrk je SPOLEČNÝ lov a ty tolerance jsou o stavu morálky jen? je v ČR jaká je.
Pokud jsou společné lovy v lesních honitbách,tak se odehrávají od listopadu do konce roku.Po novém roku v dobře vedeném revíru se nechává zvěří klid.Nevím o tom,že by houby byly v prosinci.Možná někde začátkem listopadu,to snad :lol:, a vedoucí honu -jelikož by měl znát dokonale terén,turistické chodníky,bě?ecké tratě revírem , by měl tak volit leč,aby nedošlo k tragédii.Ti lidi tam mají právo vstupovat přesně tak jak myslivec či lovec se zbraní,a žádného uživatele honitby NIC neopravňuje vykazovat osoby z prostoru.Naopak.Kdokoliv se zbraní v ruce se musí podle toho zařídit.Pokud by se tak chovali všichni,tak není taková nenávist mezi myslivci a nemyslivci.Chce to trochu vzájemné úcty.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

RMareta píše: Pokud jsou společné lovy v lesních honitbách,tak se odehrávají od listopadu do konce roku.Po novém roku v dobře vedeném revíru se nechává zvěří klid.Nevím o tom,že by houby byly v prosinci.Možná někde začátkem listopadu,to snad :lol:, a vedoucí honu -jelikož by měl znát dokonale terén,turistické chodníky,bě?ecké tratě revírem , by měl tak volit leč,aby nedošlo k tragédii.Ti lidi tam mají právo vstupovat přesně tak jak myslivec či lovec se zbraní,a žádného uživatele honitby NIC neopravňuje vykazovat osoby z prostoru.Naopak.Kdokoliv se zbraní v ruce se musí podle toho zařídit.Pokud by se tak chovali všichni,tak není taková nenávist mezi myslivci a nemyslivci.Chce to trochu vzájemné úcty.
Jasne, zhruba tohle jsem chtel rict. Reklamu si delame predevsim svym chovanim vuci verejnosti a podle toho se lide na nas koukaji. Treba v Bavorsku v ramci vzajemne ucty pry ty cedule Achtung Jagd funguji a nebo vesnicane maji strach :lol: Ale z vyse citovaneho je videt, ze nemas zkusenosti s myslivosti v blizkosti mesta. .. Tam se lide vyskytuji zcela nahodne a nepredvidatelne a chce to opravdu cumet kam strilim a zda je to opravdu proti vantu a kule se ma kam chytit. Tohle je jeden z duvodu, proc si myslim, ze nahanky nejsou to prave.. :!:
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

?

Příspěvek od Geronimo »

Nevim ,ale myslim ze jste toto tema zvrtly trochu do jineho smeru. Ja bych chtel k tomu jen napsat,ze to co se stalo je velka tragedie,a myslim si, ze dotycny nemusi byt ani odsouzen. Takova vec totiz cloveka bude pronasledovat cely zivot a toto je vetsi trest, nez sedet nekde v zalari. Nemluve uz ani o tom, ze to byla vlastni dcera. Sam mam dcerku ve stejnem veku a vzdy, kdyz je to mozne, ji beru sebou,jak na kaceny, tak na nahanky a pod. Tak jak uz nekdo psal,stat by se to stalo i kdyby tam stal treba 60 lety deda. Vice to nechci komentovat.
O cem by jsem se chtel vsak zminit je to ,ze jsem se kouknul, jak to podala verejnosti televize Nova v televiznich novinach. Nebylo to nijak extremni,jak oni to umi,az na toho predstavitele CMMJ Ludka Kralicka ,ktery to musel okomentovat tim ze tam 13 leta holka, nemela co delat. Krasne tim opet hodil myslivcum klacek pod nohy a hlavne dotycnemu ktereho se tento pripad tyka. Dalsi otazkou se naskytuje uvaha ,jestli tim nechtel napomoci pojistovne Halali, pokud tam dojde k nejakemu placeni. Coz si myslim ze urcite. Ze se ti predstavitele CMMJ do vseho s.e.r.o.u to je nam jasne ,ale vzdycky tam, kde nemaji byt,a tam kde by je clovek potreboval,tam je nenajdete. :evil:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Určitě to někdy každý z nás vyslovil: "Dr? se pořád za mnou a nemůže se ti nic stát".
Tady je vidět,že to prostě nemusí platit bez vyjímky. Chudák táta.
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Mám jen o trochu starší dceru. K přírodě moc netíhne, což mě do teď strašně mrzelo. Teď si říkám, že je to Možná dobře. Já bych s tím nedokázal ?ít.
Na druhé straně se může podobná paralela odehrát kdekoliv. Na silnici, v zimě na horách, u vody a pod. Proto vůbec tohoto kolegu neodsuzuji, jen soucítím s ním a rodinou.
Dál si myslím, že pojiž?ovna od toho dá ruce pryč. Snad jen matce by mohla vyplatit odškodné, ale ani celá Halali i s vedením nemá cenu jednoho lidského života.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

To:dalas

Příspěvek od Geronimo »

Nejde o to jestli tva dcera tihne k prirode nebo ne. Toto se muze projevit i pozdeji ,treba az si projde pubertu. Ja se snazim narozdil od tebe dcerce vsechno ukazat,popripade vysvetlit. Zatim take neprovuje nejaky extremni zajem,ale urcite rada strili(zatim jen do terce) a take se venuje kynologii. Dokonce uz ve svych 11 letech pripravovala psa na lovecke zkousky. Ja pripravoval psa kamaradovi ,takze ona to musela zvladnout z nasim psikem. A myslim ze dost uspesne! Ne nadarmo se rika ,co se v mladi naucis ,ve strari jako by jsi nasel. Oni nasi predstavitele si asi mysli, ze s tou jejich CMMJ politikou ,jako ukazat detem fotku divocaka a potom krmelec ,kde jim je vysvetleno ze myslivec zver jenom krmi a jak se o ni nestara,si ziskaji do budoucna nove cleny. Prd. Tem je treba ukazat lov v praxi. Treba je vzit na posed nebo treba i na ty kaceny a az tam se ukaze,jestli tam ta jiskra preskoci nebo ne. Jinak jeste zpet k te nestastne udalosti. Tak jak pises,tato paralela se odehrava dnes a denne. Hlavne tedy na silnicich,kde nekdy zemre i cela rodina,ale nad tim se dnes nikdo nepozastavi,protoze je to vlastne bezne. Nestesti se zbrani v ruce neni tolik a pokud k necemu tedy dojde,tak je ohen na strese.Opravdu lituji dotycneho i jeho celou rodinu. Je opravdu tezko to nejak rozebirat,kdyz u toho clovek nebyl.

PS: O te Halali jsi to pekne napsal :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Dalby
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 14.8.2008, 5:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalby »

Souhlasim s Geronimo protoze ma pravdu teorie je jedna vec lovecka praxe uplne jina...Do lesa na cekany jsem zacal chodit uz jako malej s dedou a zazil jsem nejeden krasnej mysliveckej a loveckej zazitek z pohledu pozorovatele:-)) a priroda mi prirostla uz od te doby k srdci:-) Od trinacti nebo ctrnacti let jsem zacal chodit na vecerni tahy na kachny a to byl teprve paradni zazitek pro malyho kluka...silulety kachen svisteni letek prvni vytreli se misily se spadnutim kachny na hladinu vune strelneho prachu plavani psu pro strelenou kachnu...Asi to zazil pomalu kazdy znas panove kdo mel v rodine myslivce a nebylo mi zrovna 15.let...

Asi takhle nejak chtel otec svoji dceri ukazat jak vypada myslivost a vecerni tah na kachny a jestli nebyla do prirody a myslivosti zapalena tak doufal ze by snad mohla preskocit ta pomysl jiskra...Bohuzel to dopadlo takhle nestastne a tragicky:-(
To co se stalo je smutna vec a skoda mladeho zivota:-( Co vic k tomu ric a dodat...Snad jenom jeste vic opatrnosti pri spolecnych lovech...
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

To:Dalby

Příspěvek od Geronimo »

Dalby vidim ze jsi sve myslivecke zacatky prozil asi stejne jako ja,i kdyz s tim rozdilem, ze jsem nemel v rodine zadneho myslivce. I presto jsem se uz jako maly kluk zucastnoval honu a nejvetsi stesti pro mne bylo, kdyz jsem se nejakemu tomu muzickovi v zelenem, rekl bych ,prilepil na prdel. :oops: :lol: Ale ten, kdo neco takoveho neprozil, nepochopi. Mnoho z tech, kteri mi k myslivosti dopomohli, uz nejsou mezi nama,ale clovek na tyto lidi nikdy nezapomene. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Dalby
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 14.8.2008, 5:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalby »

Geronimo a to bylo potom zazitky na ktery se nezapomina:-)) Jo to kdyz me vzdycky nechali nest streleny kachny na honu to vsem si vzdycky pripadal jak nejvetsi "frajer":-)...jo jo byli to krasny casy...:-)
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Tak, tak, co st tyce teto nestastne udalosti tak to se bohuzel muze stat skoro kazdemu z nas, to ze nahodou uklouzne, a vyjde rana a zrovna takle nestestne, to je vazne tragedie... je pravda ze i kdyz jsem mlady, tak jsem uz videl ledaco, to ze kolegovy vysla rana kdyz neopatrne zaviral zbran, nebo i ten odrazeny brocek melce pod kuzi, ten jsem mel i ja v zadech. Ted v sobotu jsem byl na hone, a odtud je i nasledujici fotka. A odtud uz je blizko k maleru... A takove momentky jsou na spolecnych akcich videt casto... Bohuzel :twisted: http://album.volny.cz/marek28.02/browse ... wse_page=0
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

česká klasika loni jsem se s takovým hovadem chytil na honu když jsem mu slušně řekl až si dá flintu hlavní nahoru a nebo až si vybije tak začal machrovat že není žádný cucák a že má zajižtěno magor vylízanej měl jsem starosti zůstat klidný :x
Odpovědět