Remington 7400 a samonabíjecí kulovnice.

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Jagoš
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04.12.2006, 9:56

Remington 7400 a samonabíjecí kulovnice.

Příspěvek od Jagoš »

Kolegové, máte někdo zkušenosti s touto kategorií zbaraní?
vhool

Příspěvek od vhool »

zkusenost na lov nemam ale parkrat jsem to mel moznost nastrelovat v razi 308W a je to na automat prijemna zbran.dilensky je to vcelku dobre zpracovane a chod zaveru byl plynuly.osobne automat nemusim ale v pripade ze bych se rozhodoval tak by toto byl jeden s adeptu ale v razi 270w.bude to vhodna volba treba na nahanky (muj nazor).
Josef Ondráček
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 31.10.2006, 21:13

Příspěvek od Josef Ondráček »

Nechci prudit, já mám 2 špatné zkušenosti v ráži 30-06. Neopakovalo to, a byly velmi vyfouklé nábojnice po výstřelu, puškař pravil že jsou velmi volné nábojové komory, prý pokud by to udělal někdo u nás, tak to česká zkušebna nepustí. Střelivo SB, MFS, Winchester. S jinou ráží v této zbrani nemám zkušenosti, majitelé ještě měli značné peripetie s reklamací. Jeden z nich nakonec skončil u BARa od Browningu. Zřejmě někde udělali soudruzi z USA chybu. Pokud bych kupoval, tak asi jedině po zkušební střelbě. Navíc jsem zaslechl, že prý si to nechává u někoho Remington dělat, protože údajně vlastní výrobu zbraní ukončil a lidi propustil. Údajně.
vhool

Příspěvek od vhool »

ja mel tedy v ruce jenom tu 308 a ta diky kratsi nabojnici vyvyjene pro automaty chodila dobre ale je fakt ze ten bar je remeslne lip vyvedenej.ale jak rikam,jak to nema kliku od blazince tak to nemusim :wink:
Jagoš
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04.12.2006, 9:56

Příspěvek od Jagoš »

Děkuji za odpovědi. Já s právě s remingtonem v .308W setkal v pátek na naháňce a zbraň mě docela oslovila. slyšel jsem na ní samou chválu a tak se ptám. Přemej?lim právě o něčem novém.
jenom mě zaráží proč je tento typ zbraní tak málo používán...
vhool

Příspěvek od vhool »

osobne si myslim ze to ma spojitost se vseobecnou averzi nasich myslivcu k automatickym zbranim pro myslivost (tradice).osobne mam podobny nazor i kdyz tyto zbrane nezavrhuji ale neumusim je.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

můj názor je že to není díky tradicím ale že to je díky tomu že na novou flintu moc chlapu nemá a akorát to vokecávaj tradicema podívej se kolik lidí chodí do lesa s CZ 858 nebo SAIGOU nebo SKS za pár korun a zkus přijít na naháňku s MANLLICHEREM s plastovou pažbou nebo pákovou kulovnicí MARLIN a to bude kecu o tradicích.
vhool

Příspěvek od vhool »

...no jelikoz jsme si ve sdruzeni odhlasovali povinnou ucast alespon na jednom spolecnem hone tak se mi letos prihodilo ze jsem byl na nahancese senderem protoze tu M98 jsem par dni pred tim prodal.to bylo kecu to si neumite predstavit.pripadal jsem si tam jak ten nejvetsi blb.vysledky ale mluvi sami za sebe takze to prikladam tez hlouposti a zavisti nekterych nasich clenu 8)
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

zbraně a tradice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

K tomu, že moc chlapů na novou flintů nemá, se dá říct jen jedno. Občas mám pocit, že myslivost dělají jenom sociálky, platy jsou naprosto malé, není na poušky , optiku. Vystřelit pár ran na výcvik a přezkoušení zbraně před sezónou, koupit něco na sebe, nebo pro zvěř, je finanční problém, který existenčně může zničit jejich rodiny. Maso by doma mělo být jenom z myslivosti apod..
Kdo na tyto názory automaticky nekývne hlavou, tak je podezřelej, určitě je to nějakej zločinec.
když jsem těmto "filozofům" spočítal, za kolik měsíčně "vybumbají ", vykouří, nahá?ou do automatů , a pak jsem to ještě vynásobil 12, tak zůstali stát s otevřenou hubou a mnozí by mohli za ty prachy mít pěkný zbraně, nebo si jít ulovit pěknýho jelena, muflona, daňka.
Finále končí tím, že se do nich nikdo nemá srát, co by ze života měli, že se má každý starat o sebe apod..
Asi toto platí úplně stoprocentně, ale vyjímky potvrzují pravidlo.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1200
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: zbraně a tradice

Příspěvek od Marpie »

Josef Kuřitka píše:K tomu, že moc chlapů na novou flintů nemá, se dá říct jen jedno. Občas mám pocit, že myslivost dělají jenom sociálky, platy jsou naprosto malé, není na použky , optiku. Vystřelit pár ran na výcvik a přezkoušení zbraně před sezónou, koupit něco na sebe, nebo pro zvěř, je finanční problém, který existenčně může zničit jejich rodiny. Maso by doma mělo být jenom z myslivosti apod..
Kdo na tyto názory automaticky nekývne hlavou, tak je podezřelej, určitě je to nějakej zločinec.
když jsem těmto "filozofům" spočítal, za kolik měsíčně "vybumbají ", vykouří, nahá?ou do automatů , a pak jsem to ještě vynásobil 12, tak zůstali stát s otevřenou hubou a mnozí by mohli za ty prachy mít pěkný zbraně, nebo si jít ulovit pěknýho jelena, muflona, daňka.
Finále končí tím, že se do nich nikdo nemá srát, co by ze života měli, že se má každý starat o sebe apod..
Asi toto platí úplně stoprocentně, ale vyjímky potvrzují pravidlo.
Asi jsem ta vyjímka. Pár ran si vystřelím i na střelnici, sem tam něco na sebe mysliveckého koupím a přešel jsem z tuzemského kulového střeliva na zahraniční. Nekouřím, nepiju, do hospody nechodím, automaty nehraju, akorát ve sportce prosázím 64 Kč týdně, což je za rok cca 3300,- a zpět dostanu na výhrách za rok tak 1000-2000,- takže to není ani těch 3300,- a prostě na novou optiku ani flintu nemám. Ono dvě děti a manželka na mateřské financím neprospívají. Manželka sice před týdnem nastoupila zpět do práce, ale budem potřebovat vyměnit obsaro?ní auto a něco bude potřeba vrazit do bytu, takže žádné finanční zlep?ení v brzké době nečekám. A minimálně novou optiku na kulovnici, novou brokovnici a střelit si vysokou, daňčí a mufloní, která u nás není, bych chtěl. A je?í?ek ne na ne to přinést. :? :( :cry: Ale ?iju, myslivost mne baví, jsem celkem zdravý, mám rodinu, práci a to je to hlavní!!!! :D :D :D
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Odpovědět