Bílí jeleni

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Bílí jeleni

Příspěvek od Lotr »

http://zpravy.idnes.cz/vzacni-bili-jele ... domaci_jba

- co tomu říkáte?! Já myslím, že tato "gentlemanská dohoda" dlouho nevydrží, určitě se najde někdo, kdo trofeji z bílého jelena neodolá :cry:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Jantes
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 19.3.2008, 10:46
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jantes »

Mohli by se taky naučit na idnesu rozeznat daňka od jelena :lol:
UB 7x57R12/70 meostar 7x56RD
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Nevím jestli ignoranti je to správné slovo. :wink:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

Asi jste si nev?imli, ale je to za?títěné poznámkou "ilustrační foto" :lol: :lol: :lol:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
polda
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:53
Bydliště: Brněnsko

Příspěvek od polda »

myslím,že se na 100% najde někdo,kdo neodolá poku?ení ulovit si bílého jelena :cry:
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

Zajímalo by mě,zda se jedná o bílé jeleny či jelence vir?inské , protože ve včerejším spěchu jsem tak světem letem viděl na tv nova ve zprávách reportá? o těchto jelenech a ukazovaly tam vir?iňáky.Tak nevím,nerad bych ml?il :roll: . ovšem k té gentlemanské dohodě..... Je vidět jak umí LČR jednat , nekompromisně pálí škody hlava nehlava uživatelům honiteb ve svých honitbách , mnohdy ani nechtějí diskutovat a jak jim hoří koudel za vlastním zadkem tak žebrají o "příměří" a hnedle jim škody nevadí a nebudou je chtít nárokovat. Pokud jim teda budou tolerovat škody jen od dotyčných jedinců. :roll: :lol: a to nevím jak to zjistí ....
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

Příspěvek od rana »

:D ...to je vážně....jak to říct.....asi sooo z Prahe neeee.....a jediný zvíře co potkali byl kůň pod Václavem......ale i tak sou prostě nádherní :!:
Slezák Marek
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24.12.2008, 19:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Slezák Marek »

RMareta píše:Zajímalo by mě,zda se jedná o bílé jeleny či jelence vir?inské , protože ve včerejším spěchu jsem tak světem letem viděl na tv nova ve zprávách reportá? o těchto jelenech a ukazovaly tam vir?iňáky.Tak nevím,nerad bych ml?il :roll: . ovšem k té gentlemanské dohodě..... Je vidět jak umí LČR jednat , nekompromisně pálí škody hlava nehlava uživatelům honiteb ve svých honitbách , mnohdy ani nechtějí diskutovat a jak jim hoří koudel za vlastním zadkem tak žebrají o "příměří" a hnedle jim škody nevadí a nebudou je chtít nárokovat. Pokud jim teda budou tolerovat škody jen od dotyčných jedinců. :roll: :lol: a to nevím jak to zjistí ....
Jde 100% obílý jeleny, ti jsou v Janovické oboře,teda byli))
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Podle toho ko?íkového paro?í a dlouhé kelky bych to hádal taky na jelence vir?inskéale dávají si tam záběry čehokoliv.Jednou kecali o mládětech lva,kteří se narodili někde v zoo ,a ukazovali tam tygry.
Slezák Marek
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24.12.2008, 19:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Slezák Marek »

Toma píše:Podle toho ko?íkového paro?í a dlouhé kelky bych to hádal taky na jelence vir?inskéale dávají si tam záběry čehokoliv.Jednou kecali o mládětech lva,kteří se narodili někde v zoo ,a ukazovali tam tygry.
Jo tak to já blbě pochopil otázku, myslel jsem, že se ptáte co je v Janovický oboře a ne co je na obrázku. Na ten jsem se nedíval))
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

Tomo,na té fotce z odkazu Lotra jsou daňci ..... ! Ti vir?iňáci byli v TV reportá?i .
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Jo ,to jsou daňci,to je jasné.Já jsem měl na mysli ty záběry o kterých píšeš.
redfox
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01.1.2013, 18:13

Bílí jeleni

Příspěvek od redfox »

Kdyz jsem chodil s dedou do lesa pamatuji si, že jsme jednou viděli bileho jelena. Tenkrat mi ríkal že "tudy" vede jejich "koridor" do Jeseníku. Samozrejme že mi nezapomnel vypravet i pribeh / povest o tom tom, ze kdo zastreli bileho jelena, do roka zemre. Bileho jelena jsem pak videl jiz jen jednou asi o 12 let pozdeji a jednou jsem videl bileho danka.
Zajimalo by me
1. Postestilo se vam videt bileho jelena mimo oboru ?
2. Vystrelili by jste na nej - verite one povesti / povere ?

Diky za odpovedi ( PS: pokud jsem zvolil spatnou sekci, omlouvam se, a prosim adminy o presunuti )
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Bílí jeleni

Příspěvek od Petr1970 »

myslím že se to tu už řešilo? vyšlo to tak halb-und-halb :-)
já osobně sem ho na volno neviděl... ani bílý, ani albíny žádnou zvěř..

osobně sem četl historky, zaplaťpánbu sem ateista, ale nezmáčkl bych:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Bílí jeleni

Příspěvek od fesoj »

Ty bílé jeleny /respektive jejich předky/jsem viděl ještě jako kluk v oboře Žleby u Kutné Hory, kde byli původně. Bílí daňci nejsou zas taková vzácnost, jsou u nás chováni na více místech. Ale v naší honitbě se občas vyskytne bílé srnčí. Je zajímavé, jak se ty bílé kusy ve volné honitbě dokáží krýt, jejich pozorování rozhodně není každodenní záležitostí. A co se týče jejich lovu - vůbec nejsem pověrčivý, ale pokud se jedné o kus v daných poměrech aspoň průměrný, doporučuji nestřílet. Právě na takových kusech si nejlépe ověřujeme zimní a letní stanoviště zvěře, u srn počet srnčat v závislosti na věku, u srnců variabilitu paroží. Když jsem ještě dělal hospodáře, chodila mi kousek od baráku bílá srna. No, bílá - jak se to vezme... Znal jsem ji od srnčete a vídal jsem ji často. Z normální grošovatiny přebarvila do velmi světlé barvy a v zimním už byla úplně bílá, ovšem s tmavými světly, spárky i větrníkem - tedy ne albinismus, ale leucismus. Na léto přebarvila na světle žlutou barvu, jen v obličeji měla bílou lysinu. V 3. roce věku vodila 1 normálně zbarvené srnče, ve 4. dvě, v pátém zase 1. A pak na podzim, když už byla zase bílá, ji pytlačící psi přehnali do sousední honitby, kde nepřežila setkání s tamním mysliveckým hospodářem a její vyčiněná deka dodnes visí na zdi jejich klubovny. Od té doby se u nás vyskytlo bílé srnčí ještě několikrát, ale se žádným kusem se mi nepodařilo navázat takový intimní vztah a zpravidla jsou ty bílé kusy k spatření jen párkrát do roka. To ovšem podporuje moji teorii, že u nás je srnčího dost, jen ho není vidět.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět