Kulobrok

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
rws

Příspěvek od rws »

Díky za radu.
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 209
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

ZH 104

Příspěvek od Kubajs »

Zdavím pánové, chtel bych se zeptat zda jde odstranit drobná vůle na kulobroku ZH. Ke kulobroku mám ještě výměnné brokové hlavně 201 ale ty jsou bez vůle. Timto bych se chtěl zeptat jestli se dá nějak vůle odstranit a kolik by to asi stálo a jaký by byl nejlepší puškař v okolí olomoucka. Děkuju za radu. Kuba
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Označení ZHček

Příspěvek od Flash »

Dobrý den všem.
Procházel jsem právě kulobroky a u série ZH jsem se setkal se vždy tříčíselným označením. Začínajícím 1, 2, nebo 3. Poté u výměných brokových hlavní jsou zase konečná čísla v trojčíslí různá. Vím, že označují k čemu by hlavně měly slou?it, ale nikde jsem nedohledal jejich délku a zahrdlení. Nemáte někdo k tomuto nějakou tabulku, popřípadě budu rád za vědomosti místní komunity. A li?í se jednotlivé "série" 1xx, 2xx a 3xx nějak svou kvalitou nebo to tkví v něčem jiném.
Díky, F.
Orava Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: pon 12.11.2007, 15:20

Příspěvek od Orava Martin »

Zdravim ,pořidil jsem si kulobrokovou kozlici Antonio Zoli 8*57JRS,12*70 +hlavně 12*76/12*76 lovim srnči,prase.jeto moje nejoblibenej?i zbran .
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martinh »

Taky musím přidat zkušenost s kulobrokem. mám kulovnici CZ550 v ráži W308 a na ní Meostar 7x56 s bodem-jsem s ní velice spokojen. Dostal se mi ovšem do ruky z dědictví jednoho známého kulobrok ZH.(podotýkám za velmi slušný peníz) Mám na něj optiku předělávanýho zeisse 7x50. Jediný co mě vadilo že nemá napínáček, proto jsem se s nim bál na čekanou chodit. Na jaře se mi napínáček povedlo sehnat a tak pln očekávání a trochu s obavami co jsem si o ZHčkách přečetl, vyrazil jsem na střelnici. Na 100 m jsme vystřelili 5 ran-v?ech pět ran jsme překryli pětikorunou. Tak jsem nechal kulovnici odpočívat v trezoru a začal jsem chodit s kulobrokem. Za poslední měsíc a vlastně za první měsíc používání kulobroku mi Hubert s Dianou opravdu přáli a já jsem se dostal ke 4 ránám. 1. byla na srnce(podotýkám, že raritního) asi na 120 metrů. Srnec odběhl asi 10 metrů.Další tři rány byli na divočáky o hmotnosti kolem 30 kil a všichni zůstali le?et v ohni. Střelivo S&B 11,7g.takže má zkušenost se Zhčky je velice dobrá a určitě bych je hned nezatracoval.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: KULOBROK

Příspěvek od Zdenek41 »

To martinh na kulobrok taky s nostalgií vzpomínám,ale v jaké ráži jsi ho koupil?Zaráží mě 11,7g v SB za mě jestli máš ráži 7/57R tu to gramáž nedělali.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: KULOBROK

Příspěvek od martinh »

Omlouvám se samozřejmě se jednalo o gramáž 11,2g. Mám ještě W308 a tam používám 11,7g tak se mi to popletlo :D
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: KULOBROK

Příspěvek od psdk »

90% lovím sice klasickou opakovací kulovnicí, alei kulobroků několik bylo tak se podělím... UB 7x65R/16 mod 2 - strašná zbraň, sekalo se otvírání, opracování odrbané, rezlo to jako hrom (asi blbá serie či co), furt mi praskaly úderníky s radostí jsem jej prodal, ZH jsem koupil od kamaráda spíš jako charita, potřeboval prachy. Je fakt, že střílelo přesně, ale tahat se po lese s kovadlinou na zádech mě taky nebavilo tak šel na trh a jsem jen rád.
Teď mám Kulobrok Holek Brno 7x57R/16x70 s hlavněma 16/16, výrobní číslo 17. Lehoučká, perfektně vyvážená a nádherná ukázka puškařského umu oproti které vypadá Brno 800 jako krumpáč. Na tom optiku Leupold 3-10x50ill, neměl jsem lepší flintu na zimné čekané na újedi

Ještě mám kulobrok Tikka s externím kohoutem v ráži 222rem/12x70.(Je to Tikka z Finska,z roku 1974, ne to co si nechávají dělat teď v Itálii) Na tenhle kulobrok nedám dopustit, perfektně mi sedí do ramene, materiál hlavní je opravdu hodně korozi odolný, povrchovka je černý vypalovací lak(něco jako na SaP vz.58 ale v černém),absolutně nejde odřít. Na te flintě je vidět, že byla dělaná do nepohody a přesto vypadá elegantně. Na srnčí je to sice slabá ráže, ale lišek už bylo hodně. Líbí se mi na tom, že bicí mechanizmus se natahuje před střelbou a přepínačem na boku volím nezi kulovou a brokovou hlavní, jednouspoušť s příjemným chodem. Kulová hlaveň je uložena poměrně volně(s brokovou je sletovaná jen pod předpažbím a hlavňová objímka je zároveň ús'tovou brzdou na kulové hlavni), střílí velni přesně i opakované rány na delší vzálenost, není prodlém trefit straku na 150m(v lehu s oporou-s postupujícím věkem se mi přecejen třesou ruce)
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: KULOBROK

Příspěvek od Hans88Vagus »

Zdravím všechny myslivce a obzvláště milovníky kombinovaných zbraní.
Při našem posledním společném lovu na drobnou jsme na poslední leči zavedli téma na kulobroky. Především použití této na natláčky a naháňky. Probírali jsme jakou střelu vkládat do brokové hlavně. Názory se různili. Mohu-li mluvit za sebe, tak dávám přednost jednotné střele a tím výhody kulobroku jako "dvouranky" :twisted:
A co Vy?
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: KULOBROK

Příspěvek od duch Pampuch »

Cpat tam rovnou dve kule mi prijde mareni vyhod kombinovane zbrane. Zalezi jak kdy a kde, ale prasata clovek vetsinou slysi a staci pri trose zrucnosti potichu prebit, tak proc se zbytecne pripravovat o brokovou ranu a davat liskam sanci? Nakonec jednou ranou se take necha zastrelit jeden kus, pokud mam dve rany, tak minimalne tou prvni "nesetrim". Je lepe vystrelit jednu bobre mirenou nez dve uchvatane. 3 rany vystrilim rychleji z opakovacky nez z kulobroku :D , tak proc nosit dve trubky misto jedne. Mnohdy oblibenou kombinaci kule a broku 5,1+ nebudu rozebirat, nebot je to an cernou jednak nezakonne a at si tazdy vystreli tyto broky na list papiru na 35m a asi vystrizlivi.. Takze moje volba kule + brok 3,5-4mm a olovene knedliky v prave kapse nebo v dire od knofliku.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: KULOBROK

Příspěvek od rimar77 »

ono je taky třeba vědět jakej je soustřel hlavní, můj měl brokovou na 50m skoro o 50cm vlevo takže jsem tam měl jen broky a přesně jak píše pampuch jedině 3,5 na lišku super a nehrozí nebezpečí odražení broku od broku jako u hrubých broků takhle postřlil jeden blb mého kamaráda na nahánce a to stál od něj skoro v pravém úhlu. Ale kulobrok už nemám a na naháňky nechodím tak todle už neřeším :-)
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: KULOBROK

Příspěvek od dalas »

Já dávám u kulobroku kuli a brok 4mm. Pokud beru brokovnici, tak knedlu a brok 4mm. Minulou sobotu jsem byl s brokovnicí a blbě jsem odhadl situaci. Měl jsem naládovány dva knedlíky. Po více jak hodině na štontu vylezla z huštiny liška na 25m, než jsem přebil, byla pryč. :oops: :oops: :oops:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: KULOBROK

Příspěvek od Tommy »

Na naháňce taky dávám kuli a 3,5mm mám nachystanou.Jednotnou se dá liška taky slovit,za to čtverkou prase budeš těžko klátit.
To rimar:
jestli ti jde broková jak říkáš,tak ten kulobrok je dobrej tak akorát na ... :(
Mě jde jednotná na 50 metrech jen 5 cm do leva. 8)
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: KULOBROK

Příspěvek od kabát »

Zdravím, jsem velký fanda kombi zbraní.
V kulobroku BRNO 500 mi šel S- BAL na 50. metrech 35 cm pod kuli, stejně tak broky. Několik lišek a kun jsem nedohledal, na naháňku jsem Brenek ani nebral.
Tehdy jsem ještě neměl dost informací o puškařích a bál jsem se rozletování hlavní s novým sestřelením.
Raději jsem si nechal udělat nový svazek hlavní, dali mi tam brokovou 20. a s brenekem jde kule na 50 metrů do 5 centimetrů. Stala se z toho bezva zbraň na šoulačku, čekanou, i naháňku.
Na začátek leče dávám vždy kuli a brok 4 mm, brenek připravený. Liška jde z leče obvykle brzo, přebíjím když slyším hlásit psy nebo lámat zvěř.
Brok 5,1 je podle mě dobrý tak na husy s flintou která má dobré krytí.
Na prase bych s tím nikdy nevystřelil, ani jezevec na to neslyšel dobře.
Před mnoha lety jsem na čekané nedopatřením zmáčknul 4,5 mm brok na lončáka, tak na 15 metrů.
Dostřelili jsme ho po nějakých 6 kilometrech přes 2 honitby. Slušná ostuda z toho byla. Nikdy více !
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: KULOBROK

Příspěvek od Hans88Vagus »

Jelikož vždy stojím na štontě ( na naháňce jsem vždy host ) tedy mám v komoře slugu a v kapsy nachystané broky. Když jsem dobře postavený a liška o mě neví, mám přebito, pokud ale liška jistí, radši střílím kulu.
Razím názor, že liška se loví vždy. Pokud však jdu do lesa na prasata, dávám přednost praseti před liškou. Něco jiného je, když šoulám v polní honitbě, kde liška nemá co dělat.
Odpovědět