17 HMR

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo asi to funguje :-) tohle sem nasel na webu

Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

A takhle to dopadne se strelou po dopadu :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No ja bych stejne kdyz uz zvolil radeji .223 . Znas to... kdyz clovek neco vybira a posleze kupuje... proc by to melo byt na spodni urovni pouziti? Cili kdyz ti prijde ta liska na 250m... budes na ni s tou 17HMR zase tupe cucet .. jako trebas s 22LR.

Cili Kdyz neco na lisky... na .223 a vejs.
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

taky bach šel do .223 dle rad by menší ráže nemusela stačit, taky jsem o tom přemýšlel a radši jsem objednal 5,6*52R
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Mal som objednanu hned ako bolo mozne varmintku CZ 453 (este minuly rok),ale v Brode sa akosi nemali k tomu vyrobit pre mna jednu rurku 4,5mm,tak som to vzdal.Neskor som este uvazoval objednat Anschutz v tomto kalibri,ale ani k tomu nedoslo....dodnes HMR nezavrhujem,avsak ak varmintku tak uz bude vo vacsom kalibri.

Jeden link na precitanie:

http://www.strelecke.stranky.sk/view.ph ... 2005010501
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

niekedy som po nej neskutocne tuzil...plocha krivka...velka rychlost...ticha rana....ale isto viem ze ma viac mínusov ako plusov tak ako vacsina malych razí a presla uz dost dlha doba od jej uvedenia na trh aby bolo kazdemu jasne ze to az taky zazrak ako sa predpokladalo nie je...Už ked tak mozno este 22WMR co je inak neskutocne dobra a presna raz (staci posurfovat cez google alebo iny vyhladavac)...skoda no ze sme zadubeny narod a nemame taku historicku zbranovu kulturu ako napr. amici...tam by som si vybral na nasu haved take nieco ako : 19calhoonhornet, 22 K-hornet, 17javelina a ine zihadla ale kludne aj staručky klasicky hornet - co mu chyba?...tu je nejaky testik: inak CZ varmint tam robi slusne CtC

http://www.varmintal.com/17hmr.htm

jasne ze vyvoj sa neda zastavit to je viac ako samozrejme ale niekedy mam dojem ze vsetko tu uz bolo vymyslene - od konstrukcii striel po nove wildcaty ostane mi pripada ako objavenie teplej vody a jej predaj v novom a hlavne inom farebnejsom obale...osobne si myslim ze je potrebne hladat a obnovit zabudnute kapacity u takych starych razi ktorym nic nechyba a ani nebude: 8x57, 8x64, 9,3x62, 3006, 6,5swed a pod. vlastne vacsinou vsetky raze s vojnovou cize overenou historiou
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

tibi1 píše:...... presla uz dost dlha doba od jej uvedenia na trh aby bolo kazdemu jasne ze to az taky zazrak ako sa predpokladalo nie je...
...tu by som ti trochu oponoval.Ak trosku sledujes napr. rimfirecentral.com a podobne fora,vies,ze 17HMR zazila a este stale zaziva dost slusny rozmach.Myslim,ze uz takmer kazdy vyrobca do nej ponuka viacero laboracii a typov striel.Takisto dost vyrobcov optiky nizsich cenovych tried pre tento kaliber ponuka puskohlady s balistickym kompenzatorom priamo pre niektory konkretny naboj.
U nas ma jej nerozsirenie na svedomi iba ekonomika....nie?
Odpovědět