Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Dnes také jeden sra?ený mladý nadějný ©esterák. Řidič po srážce ani nezastavil a pokračoval dál v cestě! :evil:
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Pekny Mar?o, a to tam byla ta bachyne sama??:)

Jinak ja jsem o vikendu taky nasel srazeneho srnce, ale uz vytluceny, slaby sesterak, vek okolo 8 roku. Proc ty hlupaci lezou pod ty auta :cry:
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

To Marek: jj, bachyně tam byla sama, ale je možný, že selata mněla někde opodál. Bylo to ve smrčí, tak moc daleko nebylo vidět.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Kurnik, zase double a bez možnosti smazání příspěvku! Poslední dobou se mi to stává nějak často.
využiju toho a ještě k těm sra?eným kusům. V sobotu jsem byl u kamaráda na výročce a jeho přítelkyně srazila autem tak 3-4 letého velmi dobrého ©esteráka. Taky jsem tam slyšel jednu velmi pěknou perlu, to je ale do jiného tématu-jdu na to.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

TO Hamstr - Sakra to je nádhera chlape.. :) Závidiim... :lol:
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 539
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

V sobotu večer jsem vyrazil se po dlouhé době pokochat s otcem večer na čekanou. Na rozsáhlých loukách jsem měl konečně možnost si ozkoušet i mimo střelnici spektiv 25x70 od Meopty. Srnčí se dala číst velice dobře i s mým horším zrakem číst na odhadem i ke 200 m. Za večer nám toho ale bohužel moc nepřišlo - pouze starší srna ještě v zimní srsti se slabým paličkářem který začínal přebarvovat (vidět byl pouze střapec, bulky pravděpodobně schované v srsti), trojice srn a pak podle mého odhadu dvouletý nerovný vidlák. Srnec kterého mi chtěl otec ukázat (podle jeho odhadu pomerně starý vidlák) nedorazil. Tak snad příště.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 539
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

V sobotu večer jsem vyrazil se po dlouhé době pokochat s otcem večer na čekanou. Na rozsáhlých loukách jsem měl konečně možnost si ozkoušet i mimo střelnici spektiv 25x70 od Meopty. Srnčí se dala číst velice dobře i s mým horším zrakem číst na odhadem i ke 200 m. Za večer nám toho ale bohužel moc nepřišlo - pouze starší srna ještě v zimní srsti se slabým paličkářem který začínal přebarvovat (vidět byl pouze střapec, bulky pravděpodobně schované v srsti), trojice srn a pak podle mého odhadu dvouletý nerovný vidlák. Srnec kterého mi chtěl otec ukázat (podle jeho odhadu pomerně starý vidlák) nedorazil. Tak snad příště.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Dnesni prekvapeni

Příspěvek od Geronimo »

Tak jsem se byl dnes posadit uz ve tri hodiny rano. Sednul jsem na kazatelnu kterou jsme nedavno prevezli k lanu, kde jsou zasazene brambory a ktery nam prasatka uz nekolikrat navstivila. Take jsme ho obehnali elektrickym ohradnikem,aby jsme skody co nejvice minimalizovali. Prasatka se ale k bramboram nedostavila,zato nam prichystala neprijemne prekvapeni na policku kde je zaseta kukurice. Posudte podle fotek sami. Prevezli jsme tedy kazatelnicku od bramboroveho policka k policku s kukurici a muzu jen doufat, ze ho dnes jeste prasatka prijdou navstivit i kdyz by se dalo rict, ze uz na nem nemaji pomerne co hledat. Majitel bude muset policko znovu zaset a my budeme nuceni, sahnout hluboce do kapsy. Myslivost by byla tak krasna,kdyby neexistovaly hloupe zakony a jeste hloupejsi lide, kteri si je sami vytvareji.
http://sioux.rajce.idnes.cz/Dnesni_nemile_prekvapeni/
:roll:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Příspěvek od kikin »

Geronimo-aspoň jste se snažili.Jak máte zabezpečený zdroj s baterií pro ohradník proti chmatákům?
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

kikin píše:Geronimo-aspoň jste se snažili.Jak máte zabezpečený zdroj s baterií pro ohradník proti chmatákům?
Co to jsou chmataci ??? To tady nezname! Tak jak to vidis na fotce ,tak to tam lezi cele dny ! :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Příspěvek od kikin »

Geronimo-nevšimnul jsem si Tvého bydli??e.jseš š»astnej chlap,nechceš si nějaký odtud dovézt?
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

????

Příspěvek od Geronimo »

kikin píše:Geronimo-nevšimnul jsem si Tvého bydli??e.jseš š»astnej chlap,nechceš si nějaký odtud dovézt?
Tentokrat jsem nerozumel tve otazce?? Muzes mi to priblizit. Diky. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

to geronimo: .....ty chmataky jestli nejaky nechces :D :D
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

?????

Příspěvek od Geronimo »

Jo taaaaak !! :D Ne dekuji,nepotrebujem !!! :lol: Jak je videt,nejakou tu cernou tady mame a ta sama o sobe, je uz pro nas tim zminovanym chmatakem. Ja to ale beru jako prirozenou reakci zvere a ne najake poj....e skody. Nabidnes zveri zradlo,tak proc by jsi pro nej nedosla? Vzdyt neni nic horsiho,nez prazdny zaludek,coz my lide kteri jsme nepoznali hlad,nedovedeme posoudit. Takze chmataky si tam pekne nechte, i kdyz musim priznat, ze situace se pomalu, ale jiste i zde zhorsuje. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Odpovědět