Kulovnice na naháňky

Vše o kulovnicích a malorážkách
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Já teda nevím, jak to funguje u vás, ale u nás se střílet v leči nesmí..když u?, tak jen dostřelovat zvěř.. A ta jednuška je lehounká, neříkám, že je hezká ale myslím, že by svuj úkol splnila takéé.. A na nějakých škrábancích by mě teda nese?lo alespoň u ní.. Ale jak už zde někdo řekl, je to jen na tvé rozvaze.. takže přeji dobrý kup :wink:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Tommy »

Já si zase myslím,že při naháňkách musíš mít druhou ránu co nejdříve po ruce a s jednuškou než přebije?...
Zase na druhou stranu se s jednuškou dobře manipuluje,ale to je asi tak všechno,dle mě je na naháňky nevhodná.
spíše bych se přikláněl k nějaké starší opakovačce,už jen kvůli škrábancům.Zakopnout a pra?tit s flintou,to taky není v leči vyjímka.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Opravdu bych vzal staršího mausera 98 v 8x57JS s dobrým vývrtem, bez optiky, bez kolimátoru, ideálně v celopažbě s krátkou hlavní 45-50cm, není co ře?it. Hlavně zbraň kde pojistka jistí přímo úderník, nikoliv jen spouš» nebo spouš»ové táhlo (ZKK, cz 537, cz 550, cz555, CZ 527, cz 531 atd.).
Pro takové účely je klasická M98 pojistka neocenitelná, neodjistí se ti ani při pádu, zachycení za větve v mlazině, neotevře se ti sám závěr (Brno Z-etka) a pod.

Renovaci bych moc neře?il, snad nový brynýr až to nereziví, pažbu napustit lněným olejem, žádný ?perk - pracovní lovecká nadháńková zbraň. V houštině je dobrá mu?ka se světlovodným vláknem, nebo fosforeskující - jediná investice.
Stejnou službu ti udělá krátký Mosin s upravenou pažbou na loveckou, horší je to ale u něj s manipulací s pojistkou, hlavně v rukavicích. jednušku bych nebral - otevře?, přivře? sníh a jsi v pr..li. :wink:
Krátký M98 je jasný vítěz, nerozbitný a na věky. :wink: trval bych jen na 8x57JS - střelba přes chrástí a pod.
pa1
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pát 29.5.2009, 8:47
Bydliště: Lhenice, JČ

Příspěvek od pa1 »

Já používám na naháňky kulovou kozlici ZH 348 7x65R/7x65R. Bez kolimátoru, bez puškohledu. Lovu.
PA
cirda
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25.5.2009, 14:48
Bydliště: České Budějovice

Re: Kulovnice na naháňky

Příspěvek od cirda »

Omlouvám se, v předchozí zprávě jsem napsat odstřelovat, myslel jsem samozřejmě dostřelovat
Naposledy upravil(a) cirda dne pon 08.6.2009, 12:20, celkem upraveno 1 x.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Tak sem pak hoď nějakou fotku, až víme cos pořídil :wink:
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Příspěvek od gawein »

Vhodná kulovnice na naháňky?
Hlavní otázka je jestli do leče nebo na představenou. Ač se to nezdá je to dost velký rozdíl hlavně co se týče volby zbraně a ráže.
8x57 ti udělá výbornou službu,ale budeš muset být velmi opatrný kdy a na co vystřelí?. Pokud má kule po průchodu tělem zvířete ještě dost rychlosti tak může provádět neuvěřitelné věci.
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

MP 153

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Já osobně bych preferoval bajkal MP 153 s pěti Dupleks 12x76 Hexolit 32g Hunting myslím že do padesáti metrů je to účinné až dost a zastavovací efekt tam bude také.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Nemají být náhodou jen tři náboje v automatických a poloautomatických zbraních??
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Co se tyka dohledavky, tak radeji at tri zbydou - nez aby jeden chybel!!!...
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Já si jen rýpnul, protože je to tak v zákonně.. :)
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Kulovnice na naháňky

Příspěvek od Olaf »

"Kulovnice na nožení do leče", = tak dlouho se chodí se d?bánem pro vodu, až ..................................... Je to jeden z důvodů, proč jsem proti naháňkám. Pokud jdu do leče, tak jen kvůli psovi a kulovnici ani nenabíjím.
By? je na počátku honu řečeno, že je zákaz střelby do leče a v leči, ještě jsem snad nezažil naháňku na které by se Nenašel nějaký neurvalec ,který zákaz pod nějakou záminkou (např. střílel jsem proti kopci atd.)poruší. :oops: :oops:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od rimar77 »

olaf klidně si rejpej ono to není nikdy od věci pokud se týče bezpečnosti při lovu . Mě před pár lety postřelily na naháňce kamaráda když pán chtivý rány po prasety vystřelil z brokovnice do leče a ještě brokama 7,6mm a kamarád ač stál mírně mimo úhel střelby dostal jednoho posta do břicha a ještě se te kretém zlobil na toho kamaráda že kvůli němu přišel o papíry zbroják atd. prostě hnus a vrcholem všeho bylo že když v jeden moment padlo prase i kamarád tak ten deb... vzal nůž a šel vyvrhovat to prase na kámoše se ani nepodíval.
ale to se moc neptaří ale když jsem viděl tvou reakci a neudržel jsem se abych se nepodělil o zážitky a zkušenosti
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Příspěvek od kikin »

Pořídil jsem Marlin 336CS 30-30w .Opakuje rychleji než Blaser,krátká,6 ran.
Rimar 77-divim se,že nedostal flastr.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

kulovnice na naháňky

Příspěvek od Olaf »

rimar77:
Neměl jsem v úmyslu rýpat, bylo to spíš konstatování.
kikin:
Marlina 30-30W mám také a mohu jen potvrdit jeho vhodnost na nátlačky. Výhodou je především krátký lauf a rychlé přebíjení
Odpovědět