Tak co hony pánové?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
pavlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 20.9.2009, 15:38
Bydliště: Morava

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od pavlas »

V sobotu jsem jel s kamošem na hon na drobnou. Střelilo se 50 kohoutu,21 zajicu 2 lišky a 3 kuny. Myslim,že na dnešní dobu krásnej výřad :)
7x64
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Vojta »

V sobotu hon na kachny v našem MS - uloveno 35 ks kachen březňaček.
V neděli malá naháňka na černou u kamaráda - uloveny byli 4 selata ve váze do 25-ti kilogramů. Zvěře bylo dost, jak vysoké, tak černé. Vše bez problémů s perfektní organizací.
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Kubo 630 »

V nedelu spolocna na diviaky, diviakov sme videli cez 15, no strelil sa iba jeden kancik tak do 130kg. ale cely den lialo, zmokli sme do nitky, sychravo, tesne nad nulou, hmla taka ze som sa v hone skoro stratil. Cez to vsetko krasna polovacka.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Vojta »

Dnes večer jsme šli na tah na divoké kachny. Ještě teď na to vzpomínám! Na rybník postupně přilétlo okolo 40-50 - ti kachen. Skutečně jsem si vybíral, na kterou kachnu budu střílet. Tolik náletů na přistání nad mou hlavou už dlouho nepamatuji! Výsledek však nijak valný i když uspokojivý. Ulovili jsme 6 kachen a jednu bohužel nedohledali - takže zítra ráno. Já jsem ulovil kachny tři a tak jsem podaroval dva kolegy, kteří to štěstí dnes nemněli. Skutečně velmi krásný večer! Lovu zdar!
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od yardaz »

JARDA30-06 píše:V sobotu se uskutečnila v našem MS první letošní naháňka na černou a sičí zvěř. Počasí se až na velkou mlhu vydařilo,zvěř byla vidět,ale černá s náma vypekla. Ve druhé leči vidělo několik střelců silného kňoura a dva další silné kusy černé-rána na ně pochopitelně nepadla.
Zajímavé bylo,že po obstoupení druhé leče se za zády střelců mimo leč asi ve vzdálenosti 100m odehrávalo chrutí tlupy černé (kolem 13:00h) v malé smrkové houštince,které bylo podle tvrzení asi 10střelců provázeno neuvěřitelným rykem 2 bojujících kňourů u tlupy.
No a výsledkem našeho snažení bylo 5ulovených kusů siky-1laň a 4kolouši.
Po mé jediné ráně toho dne na kolucha zůstala akorát díra v prostřeleném smrku-pokaždé se nezadaří.
Ale jinak super den s kamarády v naší krásné honitbě.

Foto zde: http://jarda270.rajce.idnes.cz/Prvni_le ... 4.11.2009/
JARDA30-06 : Lovu zdar, byl jsem teď 2x po sobě na naháňce kousek od tebe v Lipí. První naháňka 6 ks holé sičí a 7 ks černé. Ta druhá byla o něco slabší ale počasí nám přálo při obou, nikdo nezraněn, takže vše jak má být, Ještě jednou všem Lovu zdar!
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Vojta »

Včera druhý ,,velký" hon na drobnou zvěř v našem MS. Počasí vyšlo naprosto skvěle - svítilo slunce a bylo teplo. Využili jsme jedné z posledních možností lovu kachen v letošním roce a tak byl výřad bohatší, co se týče druhů ulovené zvěře. Výsledkem včerejšího honu bylo nakonec 30 kachen, 30 kohoutů a 1 zajíc. Večer tradiční poslední leč. Mé sžívání s novou-starou brokovnicí, kterou jsem si koupil letos ( IŽ 27 E ) probíhá stále lépe. Včera se mi podařilo ulovit 4 kachny a 3 kohouty, hlavně kachny se mi dařily - dal jsem pouhých 5 ran.
Přeji všem do právě probíhající lovecké sezóny na drobnou zvěř, LOVU ZDAR!
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od johnyc77 »

Zdravím vás pánové.. Minulý týden v pátek jsem se zúčastnil naháňky na černou a při tom se dělali i nějaké leče na zajíce.. Asi ve dvou lečích se narazilo na větší rudly divočáků, jinak nikde nic.. Zajíce viděli jen dva, ale nestřelil se žádný a tak na výřadu ležela dvě selata.. V sobotu jsem byl pozván na 3 leče na černou, 2 leče na zajíce a jednu leč na bažanty.. Ve 2 lečích byli divočáci, povedlo se střelit jedno sele.. Sám jsem netrefil také jedno.. :oops: V poslední leči na černou byla spatřena bachna, která měla starší ránu (asi týden starou).. Všechny vnitřnosti jí visely ven z hrudního koše.. Hrůza.. Povedlo se jí najít v náletech, které se obstoupily a bachna se dostřelila.. Všem úspěšným přeji lovu zdar
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Hon MS Pátek

Příspěvek od Lotr »

Sobotní hon našeho MS začal kontrolou ze strany Policie ČR, až na ocenění jednoho z našich pokutičkou v řádu stokorun za flintu ponechanou v autě jsme obstáli se ctí, náhodným výběrem asi třetiny členů a provedenou dechovou zkouškou nebyl zjištěn žádný alkohol! Policisté se značně zajímali o brokové automaty, zda splňují zákonem stanovená omezení počtu ran, ale všechno bylo v pořádku a tak se mohlo bez problému vyrazit do revíru. Uloveno bylo 11 ks kachen. V jedné lokalitě jsme narazili na růdl černé zvěře, bohužel pro nedostatek lidí růdl unikl v místech, kde nikdo nebyl. V dalším místě unikly za potlesku brokovnic další 2 kusy, situace byla značně dramatická, někteří lovci měli kus černé doslova na pár kroků. Ukázněností lovců a s trochou toho štěstí nedošlo k poranění zvěře ani lovců nebo psů, takže máme všichni nad čím přemýšlet, k dosledu dojít nemuselo.
Nova paní hostinská si v nově zrekonstruované hospodě zaslouží jedničku s hvězdičkou, hospoda ohromně prokoukla a jídlo bylo taky vynikající. O kvalitě piva nemluvě!

Více ve fotogalerii na www stránkách našeho MS: http://www.mspatek.cz/fotogalerie.htm



Lovu zdar! L
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Vojta »

V sobotu jsme se zůčastnili naháňky na černou zvěř - uloveny byly 2 selata o váze cca 25 kg. Dnes další společná naháňka na černou a holou vysokou - ulovena byla jedna laň. Černá bohužel unikla, byť byla v každé leči a bylo na ni stříleno.
Dnes krásné počasí v překrásné honitbě - co víc si přát!

Lovu zdar!
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od johnyc77 »

V sobotu jsem byl u nás ve sdružení na naháňce.. Po prvních 2 lečích nebylo po černé ani vidu ani slechu.. pak se nám podařilo slovit 2 selata, která byla bez bachny.. Celkem jsme udělali 7 lečí a měli na výřadu 8 divočáků, 2 lišky a jednu kunu.. Mě se podařilo pokřtít novou kulovnici a střelil jsem sekáče kńourka.. Lovu zdar
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od martinh »

Lovu zdar. Výřad je to tedy opravdu pekny.No já tedy nevím ale na naháňce je povoleno pouze sele a lončák nemýlím-li se.Ten sekáč by asi na výřadu být neměl
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Tommy »

hezky výřad johny77 a lovu zdar.Jaká byla váha toho většího lončáka?
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon MS Pátek

Příspěvek od klouda »

Lotr píše:Sobotní hon našeho MS začal kontrolou ze strany Policie ČR, až na ocenění jednoho z našich pokutičkou v řádu stokorun za flintu ponechanou v autě jsme obstáli se ctí
Můžeš to nějak rozepsat, jak konkrétně a co konkrétně se stalo? To si nechali lidi flinty v autě a šli dovnitř do hospody na čaj nebo prostě stáli s ostatníma u aut a čekalo se na začátek honu? Protože kde je zakázáno, že nemůžu nechat flintu v autě a mít ji pod kontrolou. Přece když stojím metr od auta tak ji mam pod kontrolou a je to na diskuzi a hlavně na argumentaci. Jestli se pletu, což je dost možné, tak mě to vyvraťte prosím.

Dál bych se chtěl zeptat, zda může příšlušník PČR kontrolovat před honem zbraně, když je v civilu. Podle mě určitě ne ( pakliže není příslušník kriminální policie) . Díky za názor.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Lotr »

4 Klouda: Bylo to tak, že jsme už všichni seděli ve výčepu hospodě a drtivá většina z nás měla flinty odložené ve vedlejší místnosti, která sousedí s výčepem, tudíž jsme měli všichni flinty pod kontrolou. Po příjezdu policistů jsme je zavedli do oné místnosti, kde si mohli v klidu sednout a psát. Když začala kontrola, tak jeden z policistů vyběhl ven podívat se, kdo si zapomněl flintu v autě. No a náš kolega to schytal, měl svou flintu zamčenou v kufru v autě, takže napoprvé mu to prošlo, flinta nebyla vidět, první co policisté udělali bylo to, že ihned obešli všechna zaparkovaná auta, jestli tam flinta neleží všem na očích.

Příslušník Policie ČR v civilu kontrolovat zbraně před honem samozřejmě může, i když to nebývá zvykem, ti "naši" také přijeli v černých pracovních uniformách. Pokud je policista v civilu, tak se prokáže svou příslušnost k PČR služebním průkazem. Oprávněni ke kontrole zbraní jsou především policisté ze skupiny pro zbraně, střelivo, výbušniny a drogy, nebo jak se to teď jmenuje a příslušníci pořádkové policie. Ale zkontrolovat Tě může třeba i dopravák nebo klidně kriminalista v civilu, za určitých okolností.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od johnyc77 »

Martinh - Lovu dík.. No ono to máš jak kde, že je povolen jen sele lončák.. Setkal jsem se s tím ale převážně všude.. Jednou, ale měli povoleno bez omezení!! (ale máš pravdu příště si na to dám větší pozor..)
Tommy- Lovu dík.. Cca 60kg.. Máme docela dobrý podmínky, takže lončáci jsou u nás docela velký.. a hlavně bylo i dost kukuřice.. Příští rok to bude ještě víc... :wink:
Odpovědět